Sayfa 856/1006 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon
Arama sonucu : 8043 madde; 6,841 - 6,848 arası.

Konu: Vob 24

1. Dolar düşük kalmamalı diyen bir bakan var. Adamların umurunda olan enflasyon değil. Ucuza mal satabilmek dışarıya. Çünkü rekabet edemiyorlar.

Şimdi dolar yükselmeli diyen danışman enflasyonu neresine sokacak? Bir de. Doların düşeceğine inanan kitle var. Short açan hükümete karşı short açtığını bilemeye el kadar cahil.

2. Dolartl 3,5 altına indiğinde...hani şu yabancı çakal kurumların yıl sonuna kadar 3,35...hatta 3 tl altını bekliyoruz diye kafa ütülediği dönemlerde...gelip burada atıp tutan biri vardı...çok güzel öterdi...hatta dolartl için yukarı hedefler veren ben dahil pek çok arkadaşı rencide ederdi yazdıklarıyla...nerede bu arkadaş, kayboldu..karabatak gibi, bir var bir yok.

böyle işine geldiğinde, kendi pozisyonu için kafa ütüleyen tiplere karşı dikkatli olmak lazım...bunların dini imanı açtıkları pozisyondur...etik, başkalarının olumsuz etkilenmesi vs önemli değildir.

dün gibi hatırlıyorum, 3,5 altına indiğimizde alım fırsatı demiştim...3,4 tl altını 1-2 gün görmüştük, tarihi fırsat diye bağırıp durmuştuk burada...hey gidi günler.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Dolartl 3,5 altına indiğinde...hani şu yabancı çakal kurumların yıl sonuna kadar 3,35...hatta 3 tl altını bekliyoruz diye kafa ütülediği dönemlerde...gelip burada atıp tutan biri vardı...çok güzel öterdi...hatta dolartl için yukarı hedefler veren ben dahil pek çok arkadaşı rencide ederdi yazdıklarıyla...nerede bu arkadaş, kayboldu..karabatak gibi, bir var bir yok.

böyle işine geldiğinde, kendi pozisyonu için kafa ütüleyen tiplere karşı dikkatli olmak lazım...bunların dini imanı açtıkları pozisyondur...etik, başkalarının olumsuz etkilenmesi vs önemli değildir.

dün gibi hatırlıyorum, 3,5 altına indiğimizde alım fırsatı demiştim...3,4 tl altını 1-2 gün görmüştük, tarihi fırsat diye bağırıp durmuştuk burada...hey gidi günler.
    glp ve parite tutuyor,yoksa 3.9-4.1 arasına yerleşir.........ytd

4. Seans kapandığında dolar tl kaçtı arkadaşlar ? kapanışa göre yüzde kaç yukarda acaba teşekkürler

Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Seans kapandığında dolar tl kaçtı arkadaşlar ? kapanışa göre yüzde kaç yukarda acaba teşekkürler
    3.6708...........

Şu anda 3.6976

6.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Seans kapandığında dolar tl kaçtı arkadaşlar ? kapanışa göre yüzde kaç yukarda acaba teşekkürler
    3,67 civarında geziyordu.İyi bugün shortlarım iş yapar gibi.Gerçi palanın dolara falanda baktığı yok.

7.  Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    glp ve parite tutuyor,yoksa 3.9-4.1 arasına yerleşir.........ytd
    aslında güvercin fed tutuyor...yurt dışı bozduktan sonra glp filan hikaye kalır...aslında parite dediğin de yurt dışı demek.

8. düşe düşe bu kadarmı düştük yani %1 bile değil...

Sayfa 856/1006 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •