Sayfa 874/1003 İlkİlk ... 374774824864872873874875876884924974 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 6,985 - 6,992 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    s400 işini bilmem ama bence merkez bu swap anlaşmasını yapacak. nasıl yapar onuda bilmem, senet almadan şimdilik tl bekliyorum, dolar beklediğim yere gelirse tekrar alırım. oradaki kazancı korumak en büyük davam. senet için şart olan 5,37 hatta 5,40 üstü rakamlarda işlem görmesi olacak.
    ortak aslında bu s400 işi 666 nın ilgi alanına giriyor ama nedense evde oturmktan formdan düşmüş gibi yorum yapmıyor

Ben takip etmiyorum hicbirini uzun suredir neobal ortak. Sizler ne yaziyorsaniz onlari okuyorum. Vakit harcamam bu bankaya. Oyle kumarcilar gibi alir satarim bakmadan birseye.

Ayrica devamli karar degistirerek bu is olmaz. Sise'yi almistin 6 ayligina, bekleyecektin.

4. Gram altın 388 ile mini zirveyi yaptı, 330-310 arası hangi rakam olursa olsun ve gelirse yeni trend için izlenebilir. Yeni trend olurda 320 rakamda çalışırsa, bu kez 500 üstü hedefi olur. Şahsen dolardan ziyade gram altın 330 gibi rakamlara gelse onu tercih ederim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    669
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Gram altın 388 ile mini zirveyi yaptı, 330-310 arası hangi rakam olursa olsun ve gelirse yeni trend için izlenebilir. Yeni trend olurda 320 rakamda çalışırsa, bu kez 500 üstü hedefi olur. Şahsen dolardan ziyade gram altın 330 gibi rakamlara gelse onu tercih ederim.
    Gram altın pozısyonumu dun ıtıbarı ıle kapattım(ufak mıktar).Ihtımal vermıyorum fakat dılerım soyledıgınız rakamlara tekrar gelır yada yaklasir.Tereddutsuz yerıne koyarım.Portfoylerde ıllakıde bulunması gereken bır yatırım aracı.Ozellıklede bu ve buna benzer belirsizliklerin yasandıgı pıyasalarda/donemlerde.

6.  Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Gram altın pozısyonumu dun ıtıbarı ıle kapattım(ufak mıktar).Ihtımal vermıyorum fakat dılerım soyledıgınız rakamlara tekrar gelır yada yaklasir.Tereddutsuz yerıne koyarım.Portfoylerde ıllakıde bulunması gereken bır yatırım aracı.Ozellıklede bu ve buna benzer belirsizliklerin yasandıgı pıyasalarda/donemlerde.
    Bu topik de petrol 40 doları kırarsa küçük kıyamet kopar dedik, sanırım yanlış oldu büyük kıyamet koptu ve petrol alana FED para yeriyora geldik.

Opec toplantısı ile tepki verdiğinde bunun durduramayacağını söyledik. Nihayetinde durmadı. Şimdi bu tüpraş ne olacak, yılların temettü ödeyen firması nasıl ne zaman toparlanacak.

Yani dünyanın kaleleri bir bir düşüyor. Suudlarda yada ruslarda iranda petrole dayalı ülkelerde para bitecek.

Bu kaos fiziki parayıda vurabilir, evet söyledikleri gibi bir gecede FED dolar 2 lira diyebilir.

Ne zaman diyebilir. Alacakları 10 trilyon borcu 18 trilyon (mesela) olduğunda diyebilir.

Altın bugün dönüşe gecti gibi duruyor, çok ilgi var, insanları şaşırtmalı, artık o rakam neresi olur bilmek zor, ama 500 hedef varsa 300-350 arası her yerden neden alınmasın. Grafik 300 gibi duruyordu ama ben ihtimal vermedim yumuşattım onu, 310-330 arası dedim.

7. 25 gün önce dolar dediğimizde, bu ürün 6,450 6,500 gibi rakamlardan alım fırsatı verdi, şuan 7 ye ramak kaldı. 25 gün önce dolara 4 lirada DON biçenleri piste alalım. Dolar hükümet tarafından düşman gösterildi. Hayır bu çok yanlış tersine dolar alanlar bu devletin gerçek yanında, çünkü onlar realiteye uygun hareket ediyor, ayakta kalacaklar ve başka platformlarda rekabet edebilecekler. Bir ülkenin para birimini, başka bir para alarak yıkmak gibi bir algı malasef çok yanlış bir yaklaşım.

8. dün investing verileri biraz karıştı, bugün rakamlar daha net, ham petrol 15,64 dolar %23,5 ekside diğer brent ise 20,80 dolar %19 ekside. Bu ürünler önemli. Petrol nereye kadar düşer. Dün az çok gördük, nereye kadar düşer değil, nerede durur.

Ereğli kardemir gibi yüksek fırın var onlarda üretmek zorundalar.

Petrolü ipden alacak bir gelişme olmalı, aksi durumda dolar altın tl borsa gibi hiç bir ürünün gecerliliği kalmaz.

Keza ben dolar alıp satıyorum ama aslında en güvensiz araç dolar, ondan önceki güvensiz araç vob. güvenli olarak senetleri görebiliriz. banka orada ereğli orada tüpraş orada. Tabi uygun rakamları bulmak şartı ile.

Sayfa 874/1003 İlkİlk ... 374774824864872873874875876884924974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •