Sayfa 88/999 İlkİlk ... 3878868788899098138188588 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 697 - 704 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Üstat ne yapacak ecb ve fed milyar dolarları milyar euroları, sadece faizemi gömecekler, bizim ekonomi küçük ekonomi öyle 10 milyar dolar değil 3-5 milyar dolarla ralli yapanbilen bir ekonomiyiz.
    2017 de elin hintlisi 1 milyar dolarla borsayı 1,5 yıl ralli yaptırdı şuan bizim borsaya 2-3 milyar dolar para girse abuk subuk seviyeleri rahat görürüz be üstat ki bu rakamlar yurt dışı için çok ufak rakamlar.
    Evet döviz baskılanabilir ama bu iş orada durur yani borsaya çok pozitif bir etkisi olmayabilir. Düşük kur ve daha da sertleşen korumacılık duvarları ile düşük katma değerli çıktıya sahip yurt içi firmalar ve ihracatçılar ne gibi bir oyun alanına sahip olabilirler ki?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Evet döviz baskılanabilir ama bu iş orada durur yani borsaya çok pozitif bir etkisi olmayabilir. Düşük kur ve daha da sertleşen korumacılık duvarları ile düşük katma değerli çıktıya sahip yurt içi firmalar ve ihracatçılar ne gibi bir oyun alanına sahip olabilirler ki?
    Üstat ihracatçıya değilde içerde maliyeti döviz ile alakalı olan firmalar rahatlar.

En büyük örneği bugünlerde migros, adamların döviz maliyetli ciddi borçları vardı dolar düştüğünden beri hisse rallide keza telekom aynı, thy için ben hala girdileri dövizle diyorum ancak hedge ediyorlar dendide bizim bademlerin en sevmediği şeydir hedge etmek. Yani genel ihracatçıya olmasa bile bist 30daki bayaa bir hisseye pozitif etkisi olur bu döviz baskılamanın.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    @rxpu

viopta kontratı nasıl alacağız?

maliyet ne kadar oluyor.

diyelim 01.12.2020 için kontrat aldık 1 lot aldık.

100.000$ doları 6,50$ den hedge mi etmiş olacağız.

eldeki $ı mevduata gömelim o zaman.

2020 sonuna kadarda $ takip etmeye gerek yok.
    Ohhhooo..

Bu arkadaş benden de cahil...

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Sanki geçen bir arkadaş temmuz 31 de MB 1 küsür milyon kontrat sell de diye tablo gönderdi idi..

ston bir an 2017 ağustos aklıma geldi..
    3.52 3.53 lerde ben 3.30 lar bekliyodum (elimde dolar olmasına rağmen 3.62 maliyetli)
    orasıda kırılırsa 3.15 demiştim

3.38 e bastılar idi..( ekran kapadım akşam dan akşama bakar oldum idi)
    hatırlarsın o zamanlarda da 5dk lık grafiklerde 2 kuruş basıp yatay da macd yi yukarı çekip bir daha basma şeklinde basamaklı bir düşüş vardı..

taş kemirdik idi dolarda 3 ay..

sonrasında 3.96 ya gitmiş idi..
    ben de o zaman bu başlıkta çok yazardım, 3.55 gibi bir maliyetim vardı, hiç endisem yoktu, çıkışta sata sata 4.2 lira civarında bitirmiştim hepsini. sonra yedi liraya gidişini izledim boş ellerle. bir daha aynı travmayı yasamayacagim. altı liralardan giriş yaptım geçen sene, borsacı taktikleriyle maliyet düşürmeye devam, pozisyonum kalıcı, bozacak dolarım yok, gelişmeleri sadece maliyetimi düşürebilmek için takip ediyorum. kademeli alım ve alsatla maliyet düşürmece.. elimde patlayan yüksek maliyetli dolarlari da eurobonda aktariyorum.

merkez bankasını şunu bunu takiple yorulmayın, kurun seviyesine bakın, ekonomiye (şimdiki ve yakın gelecekteki) bakın, uyumsuzluk görüyorsanız ona göre davranin.

5. Viopta 1 kontrat 1000 dolar buyuklugunde pozisyon demek. 1 kontrat icin 400 tl gibi (tam bilmiyorum) teminat gerekiyor. Tabi teminata 10.000 tl yatirip (bu hesap da tl faizi kazaniyor) 1-25 kontrat alabilirsin. Yani 25000 dolara kadar pozisyon.

Tavsiyem 3:1 kaldiraci gecmemeniz uzun vade icin. Yani 10.000 tl teminat ile 5 kontrat gibi.

6.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    İşte bütün kilit nokta yabancı sermaye girişi zaten
    O yoksa alinin külahı veliye dolanır dururuz..
    Amma velakin..
    swap ları kapamışken sigorta mekanizması çalışmazken..
    Kim getirip ülkeye para sokar..????

Akşama doğru 5.52 53 ler gelecek gibi duruyor..
    5 dk lıklarda dünkünün aynısı grafik çiziyorlar..
    5.56 dan dönüp 5.59 u gösterdiler
    Yeniden 5.56 gün içi dibine döndü
    Orada biraz oyalanıp 3-4 kuruş basıp 52 53 lere getirecekler..

Yarın falan 5.50 nin altını test edecek gibi duruyor..

5.45 en baba destek haftalıklarda..

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    ben de o zaman bu başlıkta çok yazardım, 3.55 gibi bir maliyetim vardı, hiç endisem yoktu, çıkışta sata sata 4.2 lira civarında bitirmiştim hepsini. sonra yedi liraya gidişini izledim boş ellerle. bir daha aynı travmayı yasamayacagim. altı liralardan giriş yaptım geçen sene, borsacı taktikleriyle maliyet düşürmeye devam, pozisyonum kalıcı, bozacak dolarım yok, gelişmeleri sadece maliyetimi düşürebilmek için takip ediyorum. kademeli alım ve alsatla maliyet düşürmece.. elimde patlayan yüksek maliyetli dolarlari da eurobonda aktariyorum.

merkez bankasını şunu bunu takiple yorulmayın, kurun seviyesine bakın, ekonomiye (şimdiki ve yakın gelecekteki) bakın, uyumsuzluk görüyorsanız ona göre davranin.
    Yalnız o zaman doların arkasında FED vardı..
    Şimdi onlarda yan çizmeye başladılar..

2001 i hep söylerim çok iyi hatırlıyorum..2.5 dolar hedefi vardı herkesin..
    2014 e kadar göremedik o hedefi.

8. hem borsayı gömüyorlar hem doları ayu bayramı

Sayfa 88/999 İlkİlk ... 3878868788899098138188588 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •