Sayfa 883/987 İlkİlk ... 383783833873881882883884885893933983 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 7,057 - 7,064 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,031
    Bir kaç gündür kafamı kurcalıyor, birisi cvp verebilir mi?
    0lkede y.sermaye kalmadı, yani $ alacak elinde tl olan kimse kalmadı. Yerli yatırımcı ztn enfls la beli büküldü, vadeli opsiyon fx vs uluslarası piyasalarda bir çok büyük banka vs tl yi işlemden vs çıkardı. Peki bu durumda $ ı kim yükseltecek, borç ödemelerini dön dü re bilirlerse,
    Burdaki tek sıkıntı borç ödemeleri benim aklıma gelen.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,031
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Ben 3 ayda bir maaş alan şanslı gruptanım. Ben de bugün maaş farkımı aldım. Ama her ay maaş alan emekli memurlar ve çalışan memurlar bugün farklarını aldı mı ? Bir türlü konuyu anlayamadık.
    Ben aylık alan emekliyim dün aldım

3. İstanbul civarında tarım seralarını kar vurmuş. Adamların fasulyeler güme gitmiş. Acil fasulye ekseler 3 şubata yetişmez. Ancak 7 şubat hafta başında yakın pazarlara sunabilirler. Fasulye önemli. Kilosu olmuş 40 gayme. hassas teraziyle satıyor pazarcı.

Borc odeme ve bu sistemin getirecegi işsizlik

5. Şeyin fiyatı 8 şubatta 40 mı olacak 37 lira versek olmaz mı
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    İstanbul civarında tarım seralarını kar vurmuş. Adamların fasulyeler güme gitmiş. Acil fasulye ekseler 3 şubata yetişmez. Ancak 7 şubat hafta başında yakın pazarlara sunabilirler. Fasulye önemli. Kilosu olmuş 40 gayme. hassas teraziyle satıyor pazarcı.

6.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    0lkede y.sermaye kalmadı, yani $ alacak elinde tl olan kimse kalmadı. Yerli yatırımcı ztn enfls la beli büküldü, vadeli opsiyon fx vs uluslarası piyasalarda bir çok büyük banka vs tl yi işlemden vs çıkardı. Peki bu durumda $ ı kim yükseltecek, borç ödemelerini dön dü re bilirlerse,
    en büyük borçlu kim, kime daha fazla dolar lazım o yükseltecek..?

7.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Ben 3 ayda bir maaş alan şanslı gruptanım. Ben de bugün maaş farkımı aldım. Ama her ay maaş alan emekli memurlar ve çalışan memurlar bugün farklarını aldı mı ? Bir türlü konuyu anlayamadık.
    Ben çalışan memurum. Fark yatmadı.

Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Yüzde 6 ila 8 arası vadesine göre değişen eurobond faizi ödüyoruz.Ve 450 milyar dolar borcumuz var.Bu faiz neyle ödenecek,adamlar dolar ister.Cari açık devam ediyor ,doğalgaz misal ,para bulacaksın ve doğalgaz alacaksın mecbursun,doğalgazı da maalesef adamlar dolarla satıyor.Dolar garantili kkm çıkardın bunun vadesi her geldiğinde dolarla aradaki faiz marjından daha az artarsa yeni dolar talebi yaratacak 200 milyar TL lik bir frankestayn yarattın.FED faizleri artıracak dolar endeksi 100 e yaklaştı 100 üstü psikoloji değişir.Bu da yukarı giden enstrumanda fırsatı kaçırdım diye düşünen taze alıcılar demektir.Yani kısaca hikaye çok.

Sayfa 883/987 İlkİlk ... 383783833873881882883884885893933983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •