Sayfa 943/1003 İlkİlk ... 443843893933941942943944945953993 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 7,537 - 7,544 arası.

Konu: HALK Cafe - II

Ben de yeni bir kumar teknigi bulmustum. Portofyu 500'e bolecektim, butun hisselerden alacaktim. Bunun bir avantaji da milletin tahtasina dadanip yuksek lotlarla alinca baskilamalarini onlemekti.

Her ay sonunda 2 kat + artmis olani satacacaktim, yariya dusmus olandan bir daha alacaktim (en fazla 4 kere). Sonra yapmam gereken islemlerin coklugundan korktum, vazgectim. Keske vazgecmeseymisim aslinda. Amac portofoyu 1 senede %100 artirmakti, herhalde %500 falan artirmis olurdum.

Alıntı Originally Posted by Ayan Yazıyı Oku
    Şöyle sayın 666 dostum. Şişe, Tekfen gibi 4 ana hisse var. Diğerleri tamamen tekniği ve tweter pazarlayıcı sayesinde alınmış ve de kriz günlerinde oyalayıcı ,taşıması çokk kolay ve derin hisse gibi start up lar ile başlatılan hubvc Ulusoyun , su, süt , market, acsel vs. ile son derece 3-5 bin lotlar alınmış iseler. yeni keşf ettim bu kumarhaneyi. Çok salakça bir şey. Sadece 81 .000 düşüşünde , baktım. Tamamen saf bir çocuk mantığı ile .Dümdüz yani ; D/D -F/K bilanço vs. bakmadan , virüs bu , korkmuşuz , korkudan ne beslenir. insanlar makarna vs peşine düşmüş. bu algı kullanılacak dedim. Sonra bir baktım ki , 2-4 bin lotlarla 17 tane hisse olmuş. Kendime güldüm. 1-2-3 -5 hafta baktım , kanatlanmışlar adeta. Bu 11 hisse 57 .000 TL. net kar bırakmış. Yani beygir gibiler. En son deparıda Göltaş attı perşembe günü . Alışım 10 .90 perşembe 15 gösteriyordu. en geri kalan beygir o yani. O kadar güldüm ki, önüme gelene anlatıyorum. Yaşım 59. Otuz yıldır ilgiliyim. Böyle birşey görmedim. . 6 sını tamamen ,5 ini yüzde 80 poz azaltarak karların tamamın yakınını realize ettim. BİST te 102 binde direnci hesap ederek. Halk Bankası , İşC , Vakıf ; Yapı Kredi, Ereğli, Şişe , Soda vs den vsden sonra hem adrenalin hem neşe hem para kattılar. .Bu kağıtlara 100 bin üzeri para koysa idim. Asla rahat taşıyamazdım. çünkü hiçbir mantığı yok. 5-6 D/D 50 F/K lı şirket mi olur bu ülkede..Merakda etmiyor değilim Ulusoy un 50 * 60 mı olacak. KENDİ KENDİNİ BESLEYEN BİR PONZİ mantığı , Gazinoya benzeten bir arkadaş var. Diyor ki kumarhaneler ve kahveler kapanınca millet buaya akın etti. Gerçekten yerli açılan hesapsayısında anormal artılar varmış. Yani yatırım değil onlar sayın 666. ADRENALİN . Baba hisselerde yabancı var ve satıyorlar. Bu çok net. Akıntıya karşı kürek çekmek gibi. 124 bin endekse çıkarken bunu gördük. Şartlar değişmeden de gelmeyecekler. Şartlar da hepimizn malumu. Çoğu siyasi, hukuki, kurumsallık, denetime tabi olma ve ve en önemlisi GÜVENİRLİK.
    Selamlar efendim.
    Cok guzel tespitler var ayrica yazinda. Niye hicbir zaman para sokmayacagimiz batak seyler kanatlandi mesela? Cunku birincisi herkes saglam hisselere gecti. Ikincisi de 2 senede onlari satan satti. Yabanci gibi uzun vade durani, yani yukselince mal yemeleri ihtimali kalmadi. TAV'da adam 1 senedir araliksiz hemen her gun satiyor. 18 milyon lotu vardi, Investek. Bunlar kurumsal yatirimcilar, cikma karari verince cikiyorlar. Karin bol olsun.

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Cok guzel tespitler var ayrica yazinda. Niye hicbir zaman para sokmayacagimiz batak seyler kanatlandi mesela? Cunku birincisi herkes saglam hisselere gecti. Ikincisi de 2 senede onlari satan satti. Yabanci gibi uzun vade durani, yani yukselince mal yemeleri ihtimali kalmadi. TAV'da adam 1 senedir araliksiz hemen her gun satiyor. 18 milyon lotu vardi, Investek. Bunlar kurumsal yatirimcilar, cikma karari verince cikiyorlar. Karin bol olsun.
    https://www.youtube.com/watch?v=SbMd...ature=youtu.be

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Ben de yeni bir kumar teknigi bulmustum. Portofyu 500'e bolecektim, butun hisselerden alacaktim. Bunun bir avantaji da milletin tahtasina dadanip yuksek lotlarla alinca baskilamalarini onlemekti.

Her ay sonunda 2 kat + artmis olani satacacaktim, yariya dusmus olandan bir daha alacaktim (en fazla 4 kere). Sonra yapmam gereken islemlerin coklugundan korktum, vazgectim. Keske vazgecmeseymisim aslinda. Amac portofoyu 1 senede %100 artirmakti, herhalde %500 falan artirmis olurdum.
    Gerçekten öyle. 2001 krizini hemen arkası idi. Ziraat yatırm Eminönü şubesi seans salonu vardı. 40 yaşlarında yüksek matematik mezunu bir arkadaş vardı. Büyük ekranda işlemler yapılıyordu. Tüm senetler ekrandaydı. Sürekli al - sat emirleri veryordu kafadan . Çok şaşrdım. Tvan senetleri satıyor düşenleri alıyordu. o zamanın parası ile 3 milyon üzeri nakit koymuştu. Konuştum kendisi ile uzun sohbetler ettik. muazzam bir hafıza vardı. Hangi sebedi nerden ne zman aldığını ve ne zaman kaça satığı tarihi bir zaman dilimi içinde hafızasında idi. . Bu kendisine has bir meleke ve hafıza idi.bu yeteneğini kullanıyordu. Nu işe de Kriz öncesinde sattığı 400 bin Tl lik bir nakitle başlamıştı ve zamanlaması krizertesi olduğu içinde adeta senetlerle sörf ediyordu..

Cok guzel bir calisma yapmis bu arkadas. Bunlar patronla anlasmali olmak zorunda zaten. Bu Reysas'in okuz patronu halka arzda taban yapmisti kagidi. Ortagimiz teknoloji bilmiyor da yanlis tusa basmis falan demisti.

Burda gostere gostere yapilmis, insanlar nasil olayi cakmamis anlayamadim. Organize olanlar boyle yapmiyor.

Ama nasil orda Doce'den aldi, Ak Yatirim'dan basti 19 milyon lotu demis.

Simdi 0.76'dan alinan mallarin 12'den alicisi kim peki? Onlar da bu tweeter geyiklerinin muhtemelen 10-20 bin alip yaydigi takipcileri.

Alıntı Originally Posted by Ayan Yazıyı Oku
    Gerçekten öyle. 2001 krizini hemen arkası idi. Ziraat yatırm Eminönü şubesi seans salonu vardı. 40 yaşlarında yüksek matematik mezunu bir arkadaş vardı. Büyük ekranda işlemler yapılıyordu. Tüm senetler ekrandaydı. Sürekli al - sat emirleri veryordu kafadan . Çok şaşrdım. Tvan senetleri satıyor düşenleri alıyordu. o zamanın parası ile 3 milyon üzeri nakit koymuştu. Konuştum kendisi ile uzun sohbetler ettik. muazzam bir hafıza vardı. Hangi sebedi nerden ne zman aldığını ve ne zaman kaça satığı tarihi bir zaman dilimi içinde hafızasında idi. . Bu kendisine has bir meleke ve hafıza idi.bu yeteneğini kullanıyordu. Nu işe de Kriz öncesinde sattığı 400 bin Tl lik bir nakitle başlamıştı ve zamanlaması krizertesi olduğu içinde adeta senetlerle sörf ediyordu..
    Ben iyi calisma yapmistim asinda. %1 kottan cikarilma olayini falan da icine koymustum. Bayagi bir kafa patlatmistim olasiliklara.

Ondan onceleri vardi Ayan Binbasi. Arkadas diyor senet almak icin tek kriter "Bu hafta tavan tavan gitmemis olmasiydi". Cunku oteki hafta o tavan tavan gidiyordu.

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Cok guzel bir calisma yapmis bu arkadas. Bunlar patronla anlasmali olmak zorunda zaten. Bu Reysas'in okuz patronu halka arzda taban yapmisti kagidi. Ortagimiz teknoloji bilmiyor da yanlis tusa basmis falan demisti.

Burda gostere gostere yapilmis, insanlar nasil olayi cakmamis anlayamadim. Organize olanlar boyle yapmiyor.

Ama nasil orda Doce'den aldi, Ak Yatirim'dan basti 19 milyon lotu demis.

Simdi 0.76'dan alinan mallarin 12'den alicisi kim peki? Onlar da bu tweeter geyiklerinin muhtemelen 10-20 bin alip yaydigi takipcileri.
    Kesinlikle patronsuz olmaz
    Yıllar önce yine böyle bir operasyon var Uşak'ta..Speğin biri ne var ne yok toplamış ama patrondan habersiz
    Patron Türkiye tarihinin en büyük bedellisini yaptı bunu çıkarmak için...Sonra anlaştılar ve bedelli iptal oldu
    Böylece büyük bir operasyon tamamlanmadan bitti...
    Burada profesyonel eller var...0,70'lerden ne var ne yok almışlar sonra 3 ay kadar nadas dönemi olmuş yani hemen düğmeye basmamışlar...Düğmeye basıp sattıklarında ise aldıkların 40 Milyon lotun sadece 5 milyonunu satarak amorti etmişler..Bu şu demek geriye kalan 35 milyon lotu 0 liraya kadar nereden satarsa satsınlar kar yazar...Yazık tabi üzülüyor insan bunları alan insanlar var..
    İşte temettü veren büyük kağıtların farkı bu. Bugün Ereğli'de ve Tüpraş, Ford, Tofaş gibi kağıtlarda da yabancının maliyeti 0 lira..Ama çok keskin düşüşler yaşasalar da belli bir yerde durmak zorundalar çünkü Ereğli'yi mesela 12'den 6 'ya getidiler dünya mal satıp..Ben ereğliyi 6 dan alsam 5 den hatta 4 den alsam 5 yıl içinde temettülerle maliyetimi 0'a veya hadi 1 liraya çekerim...Ama buralarda öyle bir şansın yok.
    Video güzeldi gerçekten.

Baska bir calismam daha vardi aslinda. 1 sene icerisinde %20'lik marj icinde hareket eden hisseleri tespit ediyordu matriks formulum. Bunlara da duzenli para sokmayi dusunuyordum her 3 ayda bir. Paranin miktari artinca ugrasamadik boyle geyiklerle, ama ziplama yapacak hisseleri cok guzel bulunuyordu. Tek gereken zamandi.

Sayfa 943/1003 İlkİlk ... 443843893933941942943944945953993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •