Sayfa 946/1001 İlkİlk ... 446846896936944945946947948956996 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 7,561 - 7,568 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Karşılaştırma kıstasına göre en uygun fon GUH tur. 5 yıllık grafiğide doğruluyor bunu.

2. Dolari neden aldigini sorgulamak gerekir.
    Dolar alirsan dolar bazli getirin olmaz.
    Saygilar.

3. Elimde olmayan ama bu aralar takip ettiklerim ve başarılı gördüklerim şunlar.

Hisse yoğunlarda gmr ( ben tkf+mac+eid taşıyorum)
    Değişkenlerde fid ve hsa ( bende gma +okd+opb var )
    ppflerde anl ( bende fil var )

qinvest değişken eib'i elden çıkarmıştım. qinvest hisse yoğunu eid'de gittikçe hayal kırıklığına dönüşüyor, gmr ile değiştirebilirim.

fon yönetimi değişti mi diye qinvest'e telefonla sordum, değişmemiş ama bir tuhaflık var tüm fonlarında, '' hiç bir şey olmasa bile bir şey oldu'' gibi.

Son durum itibarıyle portföyüm şu şekilde oluşmuş.
    ppf - 47%
    hisse yoğun fon -22%
    değişken - 21%
    eurobond borç. fon -10%

hisse yoğun/değişken biriktirmezken, bu hafta yine ppf ve eurobond fonlarını biriktireceğim.

viop tarafında endeks kontratlarımı komple kapadım. önümüzdeki hafta altın longları kapayacağım, dolar yıl sonu long kontratları artırarak taşımaya devam edeceğim. ( yıl sonuna kadar 7.20 gibi bir hedefim var )

herkese bol kazançlar.
    Son düzenleme : hellistheothers; 25-07-2020 saat: 23:23.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Elimde olmayan ama bu aralar takip ettiklerim ve başarılı gördüklerim şunlar.

Hisse yoğunlarda gmr ( ben tkf+mac+eid taşıyorum)
    Değişkenlerde fid ve hsa ( bende gma +okd+opb var )
    ppflerde anl ( bende fil var )

qinvest değişken eib'i elden çıkarmıştım. qinvest hisse yoğunu eid'de gittikçe hayal kırıklığına dönüşüyor, gmr ile değiştirebilirim.

fon yönetimi değişti mi diye qinvest'e telefonla sordum, değişmemiş ama bir tuhaflık var tüm fonlarında, '' hiç bir şey olmasa bile bir şey oldu'' gibi.

Son durum itibarıyle portföyüm şu şekilde oluşmuş.
    ppf - 47%
    hisse yoğun fon -22%
    değişken - 21%
    eurobond borç. fon -10%

hisse yoğun/değişken biriktirmezken, bu hafta yine ppf ve eurobond fonlarını biriktireceğim.

viop tarafında endeks kontratlarımı komple kapadım. önümüzdeki hafta altın longları kapayacağım, dolar yıl sonu long kontratları artırarak taşımaya devam edeceğim.
    Değişken fon olarak son dönemlerde Aed ve Ktm'de oldukça başarılı gidiyor.

5.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Değişken fon olarak son dönemlerde Aed ve Ktm'de oldukça başarılı gidiyor.
    Evet, ktm de çok iyi, ancak aed'in 3 yıl ve 5 yıldaki eksi performansları ürkütüyor beni. tefaşta rakamsal bir hata mı var bilmiyorum ama 3 ve 5 yıldaki performansı çok korkuttu beni daha önce de baktığımda.

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Evet, ktm de çok iyi, ancak aed'in 3 yıl ve 5 yıldaki eksi performansları ürkütüyor beni. tefaşta rakamsal bir hata mı var bilmiyorum ama 3 ve 5 yıldaki performansı çok ürküttü beni daha önce de baktığımda.
    aeg nin 3 & 5 i tabii eksi görünür... fon öst den metamorfoz değişkene ... o eksiler öst zamanlarıydı... şirketi arayıp sorsanıza nedir bu eksi getiriler diye... telefonun rengi mavi olursa daha iyi olur...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

7. Riski yuksek(gma, opb vs.) degisken fonlar yerine direkt hisse senedi fonlari almak daha akla yatkin bence
    Saygilar.

8.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Riski yuksek(gma, opb vs.) degisken fonlar yerine direkt hisse senedi fonlari almak daha akla yatkin bence
    Saygilar.
    Evet hem stopajdan dolayı hem başka nedenlerle ben de bunu düşünmüyor değilim aslında. Zaten agresif olan bu değişkenler yerine komple hisse fon taşımayı. Haklısınız. Niyetim sadece iki yöne keskinliği biraz törpülemek.

Sayfa 946/1001 İlkİlk ... 446846896936944945946947948956996 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •