Sayfa 96/186 İlkİlk ... 46869495969798106146 ... SonSon
Arama sonucu : 1482 madde; 761 - 768 arası.

Konu: IZMDC - İzmir Demir Çelik

1. 3 aşağı 3 yukarı ne fark eder ki.. Bir yanda tahta sahipleri diğer yanda kurlar.. Vereceğine inandırması için göstermesi yetmez, bayağı pozisyon alması lazım.. Buradan görünen birşey yok, oradan var mı?

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

2. 2.6x seviyelere gelirse belki ikili dip umuduyla sattıklarımı parçalı geri koyarım, diğer türlü 3 lü rakamlarda dans etmeye başlamadıkça bir halt olacağını sanmıyorum.. Yani bana göre şu anda her türlü pahalı.. Bu arada ben zaten yanlış zamanlarda biraz vaziyet almış haldeyim.
    Tabii ki yatırım tavsiyesi değildir

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

3. IZMDC !!!!!

Ne hisse ama....
    Yeme de yanında yat cinsinden...

Bir zamanlar yorum yazmaya doyamadığım şirket hissesi!!!
    Geçtiğimiz onca yıllarda tüm beklenti ve umutlarımı hüsrana uğratan alın teri kazançlarımı yudum, yudum sömürüp yok eden şirket hissesi!!!
    Hissede geçirdiğim son derece olumsuz bir dönemden sonra uzak dursam da son zamanlarda akıllanmamış olacağım ki 3.1x lerden başlayan alışlarım azar-azar 2,90 lara kadar devam etti...
    Umutlarımın azalmasıyla birlikte 2,99 lara kadar yaptığı atakta pozisyonumu tekrar yarıya düşürmüştüm... Velhasıl geldiğimiz noktada az da olsa alışlarım oluyor... Ama umut vadetmedikten sonra alım yapsam neye yarar?....

Topikte yorumlarda bulunan az sayıdaki değerli yatırımcıların sıkıntılı durumlarını sanırım en iyi ben anlayabiliyorum. Hisseye geçmişte girenlerin çoğunluğu zarar edip hüsrana uğradıklarından olsa gerek haklı olarak uzak duruyorlar...
    Şirketin hisseleri toplu olarak şirket sahiplerinin elinde bulunuyor...Ama hisselerinden bi haber yüzüne bile bakmıyor ve destek vermiyorlar... Tahtada ki farklı aracı kurumlardan yapılan işlemlerin de %90 dan fazlası sanırım yine onlara aittir... Tahtaya birleri gelse de kafasına vursak diye fırsat kolluyorlardır...!!!!!
    Endeksin 70 binlerde gezindiği dönemde 3.44 lere kadar hareket yaparken şirketin durumu daha mı iyi idi? Daha fazla beklentileri vardı? HAYIR! Yapılan iş hisseleri alttan toplayıp yukardan küçük yatırımcıya pazarlama işi! Şimdi de buralardan bizleri bıktırıp elimizde ki hisseleri toparlayabilirlerse şayet benzer hareketleri tekrar yapacaklardır...
    Aksi halde her fırsatta da hisseyi daha da geri çekmeyi düşüneceklerdir diye düşünüyorum...
    Hissenin durumu bir yana bilançoya ne demeli? DAĞ ADETA FARE DOĞURDU! 106 milyon yıllık bilanço karı konsalide bilançoda nasıl 15 milyona düşürülüp yaklaşık 90 milyon lira yok edildi hala anlamış değilim!!! Yarı yarıya düşse hadi neyse diyeceğim ama nerdeyse sekizde bire düşmüş!!!! Pes ki pes! Bu hisse ve şirketin olumsuzluuklarını yazmakla bitiremeyeceğime göre burada noktalıyor şirket sahiplerini de tahta oyuncularını da Allaha havale ediyorum...

4. Bütün speklerin yaptığı iş kağıdı alttan toplayıp yukarıdan vermektir. Bütün kağıtlarda bunu yaparlar. Siz doğru hissede olur ve sabretmesini bilirseniz ancak kazanabilirsiniz. Kimse en dipten alıp en tepeden satamaz. Aşağı doğru artan lotlarda alış yaparak ve yukarı doğru da artan lotlarda satış yaparak kağıtta kazanabilirsiniz. Eğer KY iseniz kendinizi büyük traderlar ile karıştırmayın. Onlar başka türlü çalışırlar. KY bu hissede trader gibi hareket etmeye kalkarsa kaybeder. Oturn sabredin. Sektörün bütün şirketleri fiyatlarını üçe katladı. Bu da çelik çomak oynamıyor dostlar. Sadece aç gözlü bir spek oğlanı var. Yoksa ERDEMİR, KRDMR, CEMTS, ERBOS, BORUSAN.. Hepsinin karları ve fiyatları ortada. BEN O AŞAĞI VERDİKÇE KADEMELERDE ALIŞ YAPIYORUM. 2,91 almıştım. 2,85 alıyorum

5. Daha aşağılara verirse 2,80 de alırım 2,74 de alırım 2,68 de alırım. Bir spek bu kadar gün boyunca kağıtlarını düşürür ve zararda beklemeye katlanırsa ben de katlanırım.

6. Yanıyor Yanmaz mı? Su verin adama

7. 2,81 de alındı.

8. Çanak yapacağına artık kati süretle inanmaya başladım. Onunla birlikte hareket etmeye devam. Bakalım çanağın dibini neresi yapacak

Sayfa 96/186 İlkİlk ... 46869495969798106146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •