Sayfa 98/1006 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 777 - 784 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1. Anlamayacak bir şey yok. Her gün bankada bloke çek düzenliyorum. Hayatta en iyi bildiğim iş diyebilirim

Siz satış esnasında banka avukatından bankanın kendi bloke çekini teslim aldıktan sonra iş bitmiş demektir. Bu çekin ödenmeme riski diye bir şey söz konusu bile olamaz.

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Ben boyle satis yaptim.anlamadiniz.satis bittikten sonra odemeyi avukat elden imzanizi alarak yapiyor.peki yapmazsa?bir problem cikarsa ne olacak?kredide sorun var derlerse?
    Bence bankada sozlesme yapmali.isi sıkı tutmali.

Bloke ceki satis bitmeden vermiyor avukat.peki ya vermezse?

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Kredi cikinca ve banka avukati da tapu dairesine gelince, satis islemi bitip, banka kendi ipotegini koyduktan sonra daha ne sorun cikacak??
    Tek hoslanmadigim nokta satis asamasinda, imza oncesinde tapu memuru parani aldin mi diye soruyor, almadan aldim demek zorunda kaliyor insan..

Syg,
    Zaten sorun orada parani almadinki?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,484
    Bu durumda eger alissatisi gercek deger uzerinden gosteriyorsaniz taputakas sistemini oneriyorum.
    Sistem cok guzel.
    Alici parayi tapu takasa yatiriyor, saticinin iban'i da sistemde.
    Tum asamalari takip ediyor.
    Satis gerceklesir gerceklesmez parayi saticinin hesabina aktariyor.

https://www.taputakas.com.tr/en/howdoesitwork.html

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,484
     Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Anlamayacak bir şey yok. Her gün bankada bloke çek düzenliyorum. Hayatta en iyi bildiğim iş diyebilirim

Siz satış esnasında banka avukatından bankanın kendi bloke çekini teslim aldıktan sonra iş bitmiş demektir. Bu çekin ödenmeme riski diye bir şey söz konusu bile olamaz.
    Bunun masrafi ne kadar?
    %1 diye veya paranin 2-3 gun bankada vadesiz hesapta durmasi diye duymustum.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

O sistem cok iyi bir sistem.fakat kredili satista bir acik var.ha bisey olmayabilir.ama soZlesme mi yapmali.yoksa bankayla konusmali.bankada sozlesme yapmali bilmiyorum hukuki olarak.
    Bence emlak borsasi kurulmali.alim satim daha da kolaylasmali.sahibinden.com gibi.ama acik arttirmayla satilabilmeli.komisyonsuz.

7. Siz de çeki almadan satışı vermeyin o zaman. Tapu bir yana çek bir yana deyin..

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Bloke ceki satis bitmeden vermiyor avukat.peki ya vermezse?

Aynen oyle .onceden konusmak lazim.fakat kendi cikari neyse ona gore hareket ediyor banka.

Sayfa 98/1006 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •