Sayfa 988/1001 İlkİlk ... 488888938978986987988989990998 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 7,897 - 7,904 arası.

Konu: Viop LIV

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,248
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Büyük iş adamları bankalarını yüksek paralara sattılar, o paralar nerede belli değil.

Şirketler aynı olsa da çoğunun fiili dolaşımı artmış, o paralar nerede onlar da belli değil.
    Borsa ben bildim bileli aynı.

Eskimiş ayları kırpıp kırpıp yıldız yapıyorlar genel olarak.
    Arada yıldızlar olmuyor değil.
    Gerçek yıldızları bulmak gerekir.
    O da kimine göre göz kimine göre kabiliyet gerekiyor.

Bende kabiliyet yok.Gözümde eskisi gibi iyi görmüyor.
    Gönül gözümle hisse seçiyorum desem .......

Not: "eskimiş ayları kırpıp yıldız yapmak" olarak kullanılan tabir...artık bir işe yaramayan, modası geçmiş, çöpe atılmayı bekleyen şeyleri ufak bir revizyondan geçirip, süsleyip püsleyip yeniden kullanıma açmak olarak kullanılır...

Yukarıdaki not alıntıdır. Zaten ben o kadar düzgün cümle kuramam.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Betkimi kaldırmak için çok para lazım, zamanında okullu girmiş gücü yetmemiş deniliyor geri vermiş bi kısmını bi kısmıda kucakta kalmış olmalı, satmaya kalksa ücbeş taban çeker heralde
    Kim demişti hatırlamıyorum ama bistte giriş olur çıkış olmaz deye
    Bikaç büyük oyuncu anlaşırsa belki bişiiler olur ama azeriler yedirir mi bilemedim şimdi.
    Okullu ismini ilk Parsanda duymuştum 2009 gibi sanırım, Tukas, Adgyo derken betkim böyle kalırsa onuda ele geçirebilirler bence.

3.  Alıntı Originally Posted by altınorta Yazıyı Oku
    Emre Güneş abi hangi hisseler var sende, viop yapıyor musun bir de?
    Viop sadece hedge için. O da günlüklerde net düşüş görürsem ve elde o an satmayacağım hisse varsa. Yani az işlem yapıyorum.. Doğrusunun ve asıl kullanım amacının da bu olduğunu düşünüyorum..

Ben de hisse çok. Riski dağıtmak için öyle olması lazım.
    Şu an neler var...

PGSUS,MAVI,AEFES,CIMSA,ISMEN,ALFAS,CWENE,SMRTG, KOCAER,FROTO,DOAS,AGHOL...

4. O yüzden küçükler revaçta, yeni tahtaları sürüyorlar 30 a
    Endekis mühendisliği yapamazlarsa vatandaş korkar kaçar.
    Eski şirketlerin koltuk sallanıyor, bir sonraki turda ereğli yada petkoyu atabilürler

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

[QUOTE=pisyedili01;6575449]Borsa ben bildim bileli aynı.

Eskimiş ayları kırpıp kırpıp yıldız yapıyorlar genel olarak.
    Arada yıldızlar olmuyor değil.
    Gerçek yıldızları bulmak gerekir.
    O da kimine göre göz kimine göre kabiliyet gerekiyor.

Bende kabiliyet yok.Gözümde eskisi gibi iyi görmüyor.
    Gönül gözümle hisse seçiyorum desem .......

Not: "eskimiş ayları kırpıp yıldız yapmak" olarak kullanılan tabir...artık bir işe yaramayan, modası geçmiş, çöpe atılmayı bekleyen şeyleri ufak bir revizyondan geçirip, süsleyip püsleyip yeniden kullanıma açmak olarak kullanılır...

Gönül gözün açık herhalde abi.

6. Borsa daha yeni öğreniliyor deniyor. Kamu da yeni öğreniyor, işlem hacmini ve fiyatları yukarı çekici düzenlemeler yapılıyor.

İstikrara yönenlik de düzenlemeler olmalı, ben ne zaman güzel bir öneri düşünsem duvardan da ses geliyor. Yani üst akıl istese borsaları en güvenilir yer yapar, burada insanların elindekilerin alınması ve başka birilerine verilmesi için bir düzen var.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Anladım Emre Güneş abi sağolasın cevap için.

8. Bu dünyada güzel olan şeyleri üst akıl motive ediyor, onların peşinde koşuyoruz ve bir şekilde insanlar doğuyor, yaşıyor ve ölüyor.

Normalde insanların hakikat peşinde koşması lazım ama ben bile artık keşke cahil olsaydım diyorum. Tweetter'da ilginç sohbetler dinledim, az da olsa değişik insan olması hoşuma gitti.

Matriks filmini değişik açıdan izlemek lazım, Truman Show, Avatar vs çok film var.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 988/1001 İlkİlk ... 488888938978986987988989990998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •