Sayfa 989/1000 İlkİlk ... 489889939979987988989990991999 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 7,905 - 7,912 arası.

Konu: Viop XLIII

[IMG][/IMG]

2. Oyunun sonunda hisseler portföy şirketlerinin kucağında kalır ise mecburen fiyatları yukarı revize edecekler bence, yok kurtulurlar ise hisseler küçük yatımcının elindedir, gitmez diyecekler. Hisse ay sonu uzlaşmasını takip etmek gerekir.

Bir kaç kez denk geldim inceliyoruz hangi faiz oranını alacağız, gelecek beklentileri belirsiz vs deyip fiyat vermekten kaçınıyorlar gibi.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. L.A.Secret's filminde usulsüzlük yapan yaşlı polis müdürünü biri sert diğeri daha akıllı iki dedektif sıkıştırıp konuşturtmak istiyor, Yaşlı kurt bırakın bu işleri iyi pois kötü polis numarasını bulan benim diyordu.

Bu işlerde akıl büyük yerden alınmış.

Seyis zaten defalarca denenip kendini kanıtlamış sistem ile hisseler yükseltilecek diye söylemişti.

Maaşlı traderların büyük para karşısında hiç şansı olmadığı gibi, bir telefon ile onları kendi tarafına çekmek de mümkün.

Büyük takımlar küçük takımlardaki iyi oyuncuları alır gerekirse başka küçük takıma verir ya da benchte oturtur, büyük bankalar ve kurumlar da küçük kurumlardaki başarılı çalışanları transfer edebiliyor.

4. Bir gün bir hissede şöyle mesaj gördüm. 5 -10 bin liralık alıp satın, sizin paranızda gözümüz yok korkmayın yemeyiz paranızı, şimdinin parası 50-100 bin eder.

Fakir trader hisseleri diye ayrı bir kategori olmalı.

5.  Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    Yiğit bulut nebati beyle bist 100 masaya yatırmışlarsa ve 5000 de gider demişlerse gider tabi....ama bu güzemli bir konu değildi , borsa çok ucuz ....siyasi bir övgüye ihtiyaç mı var almayan yerli fonlar ve enayi yerli aracı kurumlar aman ağlamasın diye düzeltme de gelmesin, yok gelmesin düzeltme filan istemiyorum.
    Tek bildikleri açığa satmak bu ....kurumların

Ben aracı kurum çalışanı değilim . Burda o kurum bünyesinden adam varsa elbette düzeltme gelmesi için mekkeye duaya bile gitmeye razıdır diye düşünmekteyim.

Saçma sapan düzeltme grafikleri ile 2800 -3550 arası hala hayal dünyasında yaşayanlar dikkat etmeli bence 3800 de gider düzeltmesiz belki de ordan bir mini %8 düzeltirler )) Allah bilir geleceği..
    güzel yorum.. aracı kurum elemanları, fon yöneticileri vs bu tür dimdik çıkışları sevmez, zaten refleksif olarak mal vermişlerdir sert yükselişlerde, şimdi kaptırdıkları maldan ötürü şikayetçi olmaları, ralli aleyhine yorum yapmaları kaçınılmaz

bu rallinin nasıl geliştiğine dair ön gösterim skbnk-tskb tahtalarında gerçekleşti, şimdi aynı kalıp diğer banka tahtalarında gelişiyor, vadeli artbitrajı, kritik noktada sert alım, shortçuyu ağlatma vs kalıp aynı..

6. büyük resim şöyle- halka açık piyasa değerinin ortalama yüzde 65-70 kısmı hep yabancı takasında duruyordu 15 senedir.. 2013 zirvesinden sonra genelde satıcı oldular, ama ana malın sahibi konumu hep sürdü, 2018 satışı biraz yüklüydü, ama pandemi başından itibaren fiyata bakmaksızın gelen alıcıya vermeye başladılar, satış çok sertleşti.. ve fiyatlar komik derecede düşük seviyelere geldi, lakin asla bitmedi yabancı takasından gelen satış.. en ağır mal 2021 aralık- 2022 temmuz arası gelen 5 milyar dolarlık daha oldu, artık yüzde 30 seviyesine kadar düşmüştü yabancı takasının toplamdaki payı.. kısa trendi belirleyen hep bu yabancı takasından gelen satış idi- en az yirmi seneden beri

bu malı karşılamış olan bi ekip var, badem yada katar parası yada varlık fonu şu bu.. zaten bu mal devrinin önemli olan kısmı, hisse satışı değil, hisse satışından gelen paranın dolara dönmesinin usd/try tahtasındaki etkisi idi.. TL parasal genişlemesi olarak özetlenebilecek son ekonomik model içinde halka açık hisse payları trade için gereken TL miktarı bulmak sorun değil, sorun çıkan paranın dolara dönmesini karşılayabilecek dolar ihtiyacı

son bir ayda nette 1 milyar dolar civarı artı yazdı yabancı işlemi, yani mesela londra 1 milyar daha sattı ama dubai üzerinden gelen rus parası 2 milyar dolar alım yaptı, nette 1 milyar.. bu 1 milyar bile yetti ağustos başından yüzde 40 yükselişe.. maazallah 10 milyar dolar girmeye kalksa, nice olur istanbul borsanın tabelası ??

7. istanbul borsası piyasa değeri 143 milyar dolar
    tahran borsası piyasa değeri 1 milyar 290 milyon dolar

8. Bir SPK başkanı vardı, gelmeyin borsaya demişti, orada J.P.Morgan var, Goldman Scahs var, siz onlar ile bir misiniz. FOREX'i de kapattı gaiba. Sonra onu gönderdiler.

Daha eski bir başkan vardı, dün koca şirket ABD'de %80 düştü o an alsan zengin olurdun, borsada fırsat çok vs anlatıyordu.

Sayfa 989/1000 İlkİlk ... 489889939979987988989990991999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •