Sayfa 205/250 İlkİlk ... 105155195203204205206207215 ... SonSon
Arama sonucu : 1994 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1. Bu kağıda ucuz diye girmiştim, ucuzun da ucuzu varmış. Tahtacı ve patron sorumluluğundaki şirket ve hisseye değer vermiyor, sahip çıkmıyor, çöp olarak görüyorsa yapacak birşey kalmıyor maalesef. İsterse bedava olsun.
    Son düzenleme : Purplelake; 30-05-2024 saat: 17:04.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Devlet bu kadar kemer sıkma politikasına girmişken bu şirketin işi çok zor. Hala Adıyaman belediyesinde iş kovalıyorlar. Geçenlerde biri paylaştı mevcut yazılımcı kadrosunda türkiye nin iyi üniversitelerinden mezun 1 kişiyi bile gördüğümü hatırlamıyorum. Eğitim sisteminin bu kadar kötü olduğu bir durumda bu çalışanlarla yurt dışından (AVRUPA) para getirmek imkansıza yakın. Zaten şirketinde öyle bir vizyonu hiç bir zaman olmamış anladığım. Sevgiler saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by sneak sneaker Yazıyı Oku
    Devlet bu kadar kemer sıkma politikasına girmişken bu şirketin işi çok zor. Hala Adıyaman belediyesinde iş kovalıyorlar. Geçenlerde biri paylaştı mevcut yazılımcı kadrosunda türkiye nin iyi üniversitelerinden mezun 1 kişiyi bile gördüğümü hatırlamıyorum. Eğitim sisteminin bu kadar kötü olduğu bir durumda bu çalışanlarla yurt dışından (AVRUPA) para getirmek imkansıza yakın. Zaten şirketinde öyle bir vizyonu hiç bir zaman olmamış anladığım. Sevgiler saygılar.
    Türkiye yazılım anlamında Avrupa’nın fersah fersah ötesinde dostum. Devlet bürokrasisini aşan yazılımlarda bir numarayız. Avrupa’dan iş almamız için onların biraz etrafına bakıp devlet yazılımları işinde ilerlemeyi öncelemesi lazım.
    Türkiye’de devletin altyapı işlerinde aranan iş niteliği de oldukça üst düzey. Ve rekabet de yüksek. Buralardan iş kapmak başlı başına iyi bir referans. Her konuda Avrupa’dan para kazanmak elzem diye ezbere basmakalıp düşünmek yersiz. Üstelik dövizin sabit seyrettiği şu dönemde bu düşünce daha da temelsiz.
    Kötü okuldan mezunlardan iyi iş çıkmayacağı da benzer derecede bir fikir olmuş. Fordun çalışanlarına bi göz atmanızı öneririm nerelerden mezun olmuşlar. Sektörlerinde çok ciddi bir eleman açığı olduğundan en düşük profilli elemanı en düşük maaşla istihdam yoluna bakıyor şirket. Yaptığı işin boyutunu tartışmaya ise hiç lüzum yok.

4. ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

Daha önce burada konuşuldu aslında, dijital dönüşümde kemer sıkma yok, bilakis öncelik verilecek.
    Şirketin yurt dışı işleri ile ilgili olarak; unutulmamalı ki bu şirket henüz yeni bir şirket. Yürümeye yeni başlamış, hataları eksiklikleri oluyor. Öte yandan potansiyeli de yüksek. Yurt dışı kapsamında çeşitli ülkelerde şubeler açtı. Ardtech Özbekistan’da iş aldı. Oxivo Hollanda da İngiltere’de Almanya da işler yapıyor. Alman dallmeier şirketi ile anlaşarak dallmeier Türkiye’yi kurdu. Belki hatırlamadığım birkaç iş/bağlantı daha vardır.
    Yani çeşitli işler yapmaya çalışıyor, bununla birlikte çeşitli ab destekli projelerde işler yaptı/yapıyor. haliyle vizyonsuzluk biraz ağır olur. Ancak yurtdışı işlerin bilançoya etkisi şu an için sınırlı. Kolay iş değil, gelişme katediyor. Zamanla bilançoya da etki etmeye başlar diye düşünüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by hakkıcan Yazıyı Oku
    Türkiye yazılım anlamında Avrupa’nın fersah fersah ötesinde dostum. Devlet bürokrasisini aşan yazılımlarda bir numarayız. Avrupa’dan iş almamız için onların biraz etrafına bakıp devlet yazılımları işinde ilerlemeyi öncelemesi lazım.
    Türkiye’de devletin altyapı işlerinde aranan iş niteliği de oldukça üst düzey.
    Hocam sen hangi sektörde çalışıyorsun?

6. Ardyz de yamyamlar grafikte ne yapmaya çalışıyorlar diye yakin gecmisi de biraz inceliyeyim dedim.Sonucta yamyam in da belli bir karakteri ve aliskanliklari var..

Daha önce 19 fiyatı önemli bir destekmis.Bu desteği kırıp 3-5 gün destek altında oyalandiktan sonra (burda amaç teknikcileri stoplatmakmis) tekrar sürmüş yukarıya..

24 seviyelerinde yine önemli bir destek hattını kırmış ve 3-4 gün buranin altında oyalandiktan sonra 65 e kadar sürmüş yine yukarıya..

Bugüne geldigimizde benim için dip olarak gördüğüm 36/37 bölgesi önemli bir destek olarak bir önceki dususunde güzel çalışmisti ve 52 ye kadar bir yukselis görmustuk.Tekrar ayni bölgeye getirdiler ve 36.62 önemli destegi de daha önce yaptiklari gibi kırılmış oldu.Bugün bu desteğin altindaki 2.gun kapanis yani normalde teknik bakan biri burdan bir kismini stop olsa yeridir ama ben inanmiyorum bu totoşlara.Daha öncede aynı şekilde yaptilar.Destek alti kapanislar 3-5 gün oyalama ve tekrar yukselis.Simdi de kesinlikle aynısı olacak diye bir iddam yok ama yamyamlarin karakter yapisini da grafik de gostermek istedim.

Nakit kalmadi ful hisselerdeyim ama yarın ay başı maaş günü.Sembolik de olsa destegimizi yarın atacagiz insallah.

Sirketle ilgili asıl güven veren kısmı halka arz olduğundan beri ama öyle ama şöyle istikrarli bir sekilde her yıl ortalama %100 büyümüş ve geldiğimiz noktada belki de 1.ceyrek de yüksek ihtimal eksi kâr gorecegiz.Vuk aciklandigindan beri düşüsteyiz hem de sektör(xblsm) de zayıf görünümde..

Bir de bu bilişim sirketleri heran şapkadan tavşan cikarabilirler zaten o yüzden rasyolari diğer sektorlere göre biraz yüksek seyredebiliyor ama ardyz de o yukseklikde yok

Güncel rasyolarini da hatırlayıp kendimi suyun akisina birakiyorum

Fk 13,97 Fd/favok 7.66 pd/dd 3.49

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

7.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    Hocam sen hangi sektörde çalışıyorsun?
    Hukukçuyum. Devletin teknolojik altyapısını birçok devlet kurumuyla işim gereği deneyimliyorum. Ayrıca yabancı müvekkillerim üzerinden de çeşitli ülke uygulamaları hakkında bilgi sahibiyim. Senin fikrin nedir, merak ettim..

8.  Alıntı Originally Posted by hakkıcan Yazıyı Oku
    Hukukçuyum. Devletin teknolojik altyapısını birçok devlet kurumuyla işim gereği deneyimliyorum. Ayrıca yabancı müvekkillerim üzerinden de çeşitli ülke uygulamaları hakkında bilgi sahibiyim. Senin fikrin nedir, merak ettim..
    Türkiye, hindistan gibi yetenekli yazılımcı yetiştirebilen ülkelerde gelişmiş teknoloji ve yazılım sektörleri olsa bu sektörler batidakiler gibi büyük cirolar elde edip çalışanlarını tatmin eder yurtdışına gitmelerini engelleyebilirdi.
    Beyin göçünün tek sebebinin maddi olmadığını biliyorum ama çalışanların potansiyelini kullanabilecek bir ortamin olmadığını düşünüyorum. Böyle bir ortam olmadığı için çıkan yazılımlar sadece ülkemizde kullanılan gündelik işleri çözen operasyonel yazılımlardan öteye pek gidemiyor.

Bu düşüncelerim ardyz veya başka yazılım şirketinin hisselerinden para kazanmamıza engel değil ama potansiyellerini çok abartmamak gerekir

Sayfa 205/250 İlkİlk ... 105155195203204205206207215 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •