Sayfa 602/1006 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon
Arama sonucu : 8043 madde; 4,809 - 4,816 arası.

Konu: Vob 24

1.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Polemik olmasın diye yazmayayım dedim ama bu kadar ısrarla yazmanız sonucu dayanamadım.

Kaç gündür 3 farklı EW sayımı var, şu an için hepsi de geçerli diye yazdım. Özetle, ya 3.3 ya 3.5, ya da 5 bitti, düzeltme yaptık (3.4, 4 ya da A) 99 küsüre kadar. Hepsinin ortak sonucu buradan yukarı bir dalga gelmeli dedik, minimum 105 e kadar. Geldi. Burada bu kadar şaşırtan ne var. Şimdi bakacağız, eğer eski zirve geçilirse son sayım iptal diyeceğiz. Geçemezsek şu an yaptığımız B imiş, C ile en azından 96 ya gideceğiz diyeceğiz.

Bu durumda yapılması gereken ne. İyi kötü ya bir sistemin olacak ve sinyallerine uyacaksın, ya da kendine endeksin gidebileceği uç noktayı bir şekilde öngörüp, üzerine bir de %10 savrulma payı koyup, ona göre poz alacaksın.

Niye oluyor, ne oluyor diye düşünüp durmadan.

Lenovo P1a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sevgili dostum hiç kendinizi yormayın...
    vob24 ün eski kalitesinden eser kalmamış...
    eskiden sayfalar dolusu grafik resim paylaşılırdı...
    şimdilerde sanki fen edebiyat fakültesi gibi habire yazı yazı yazı...
    grafik eleştirenlerin 2 tane kendi grafiğini görsek gam yemeyecem...
    bunu söylerken, kimseyi hedef alarak söylemiyorum, genele söylüyorum...
    ve ayrıca tüm paylaşılanlar tutacak diye de bişey yokki...
    grafik koyup tutmayınca direk kişiye saldırılıyo...
    haliyle kimse taşın altına elini uzatmak istemiyo veya banane deyip kenardan izlemeye çekiliyo...
    özelden görüştüğüm eski dostlarımın hemen hepsi de aynı şeyi söylüyo...
    hepsi küstürülmüş...
    sonuç ve kalite ortada...
    Ne teknik analiz, nede insanlar 1 dakika sonrasını bilemez. Grafikler sadece "ne olursa ne yapmanızı yada yapmamanızı" gösterebilir. Fazlası değil...

2.  Alıntı Originally Posted by couchsurfer Yazıyı Oku
    Bir soru,

Spot-vadeli makasını belirleyen baskın unsur sizce nedir?

Bir tarafa kırılma hazırlığının göstergesi olarak kullanılabilir mi? Yoksa sadece vadeye yakınlık-uzaklık ile mi ilgilidir? Yoksa her ikisi de mi?
    Şu soru hakkında fikir paylaşacak olan kimse var mı? Teşekkürler...

PakBaris Guest
     Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    New York Metrosu Gazetesi ”Erdoğan Dışarı” Manşeti ile çıktı - http://bndl.tw/Yx7AxzYS

Ne acı.. bunu vatandaşı da okuyor,fon sahibi de

SM-A800I cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    19 Eylül tarihli eski bir haber. Erdoğan BM toplantısına gitmeden önce yapılmıș bir haber, ama Erdoğan o zaman ABD'ye gitti ve konuşması esnasındaki bir protesto dışında bir problem olmadı.

İlişkilerimiz hiç olmadığı kadar yakın diye haber yapmışlardı (bizim havuz medyası) o zaman, ama şimdi ABD düşmanı oldu tabi hepsi, vize krizi sonrası.

4. Sali....peki bu guzel acilis bizi nereye kadar götürebilir. Görebildiğimiz kadarıyla bu heyecanla 103.000-103.500 araligina kadar bu kosu devam edebilir. Tavsiyemiz buradan satis yapip geri cekilmeyi beklemek.

Bu sabah....piyasamiz 105.000 i kolayca asiverdi. Birakin 105.000 seviyesini 106.000 ucundayiz.99.500 seviyesinden seken piyasa 110.000 hedefimize dogru emin adımlarla ilerliyor.

Kurumun yorumu bu.

Teknikciler hep haklidir. Bu analiz olmadimi al bunu ye burda da bir cizgi varmis..
    2000 puan satis gelirse bugun yarin e biz zaten 97 de demistik ;)

5.  Alıntı Originally Posted by couchsurfer Yazıyı Oku
    yegane unsur gosterge tahvil faizi. bunun sonucu olarak vade sonuna uzaklik yakinlik.
    bu kadar kolay olculebilen bir fark gosterge olarak kullanabilmek icin fazla "basit" bana gore
    Bear Bull abi genelde yanitlarini grafikle verdigi icin musaitligi varsa ciziverir fiyat/makas grafigini
    kolayliklar

Alıntı Originally Posted by couchsurfer Yazıyı Oku
    Eğer piyasa yukarı yönlü ise makas pozitif yönde açılır, bunun hesabını Sv Bear-Bull detaylı anlattı. Ayı piyasasında ise adamların hedefine göre çok ciddi negatif makas görürüz. 2008 krizinde -2000 makas vardı ve nereden satarsan sat kazanıyordun, ta ki dibe yakın noktaya kadar. PY makası satıcı çekmek, ya da alıcı çekmek için güzel kullanır. Düşünün, 100 endeks 70 bine inse, kaç kişi -2000 makasta short açabilir.

Lenovo P1a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. endeks bu hafta hep açıldığı yerin üzerinde kapadı...

8. Benim kafamı karıştıran şimdi Halkbank Türk bankası Abd ne diyebilecek veya ceza verdi diyelim havada kalmıyacak mı? Biraz araştırdım.Abd daha önce çeşitliavrupa buyuk banaklaara ceza vermiş ama bunlar mecbur uymak zorunda kalmış. Çünkü abd ile yoğun şubeleri ve faaliyetleri varmış.Halkbankın bir tane bile şubesi yok. Daha bir tane bile konsolosluk çalışanı için sözünü geçiremeyen velevki 5 milyar usd ceza verdim desin neyi değiştirecek. Diyelim ceza verdi banka %50 halka açık. 600 milyon dolaşımda hisse var 550 milyon lotu yabancıda jony de hansta samde kendi kendilerinemi ceza verecek. Bu iş daha çok su kaldırır.

Sayfa 602/1006 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •