Sayfa 90/252 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 713 - 720 arası.

Konu: Matriks Formülleri

İsteyeceginiz zaten aşikar...
    Ama okuyup,bir yerlere arşivleyip bırakmayın...
    Ne nasıl olmuş,zigzag gibi yalancı indikatorden, nasıl dogru ifadeler üretilmiş fikir yürütün....
    Zigzag efendi biraz daha zorlansa İzmir Marşı söyleyecek..

Kod:
    perc:=0.5;   per:=10;  C1:=mov(c,per,e);   Z:=Zig(C1,perc,%);
    last:=ValueWhen(1, ( Z > Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) < Ref(Z,-2) ) OR  ( Z < Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) > Ref(Z,-2) ), Ref(Z,-1));
    pc:=100*(C1-last)/ last;    b:=Cross(pc,perc);     s:=Cross(-perc,pc);   z:=valuewhen(1,b-s,b-s);                   
    qb:=highestsince(1,Cross(z,0.5),c1)*(1-(perc/100));  
    qs:= lowestsince(1,Cross(-0.5,z),c1)*(1+(perc/100)); 
    if(z=1,qb,qs);  C1

2.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    İsteyeceginiz zaten aşikar...
    Ama okuyup,bir yerlere arşivleyip bırakmayın...
    Ne nasıl olmuş,zigzag gibi yalancı indikatorden, nasıl dogru ifadeler üretilmiş fikir yürütün....
    Zigzag efendi biraz daha zorlansa İzmir Marşı söyleyecek..

Kod:
    perc:=0.5;   per:=10;  C1:=mov(c,per,e);   Z:=Zig(C1,perc,%);
    last:=ValueWhen(1, ( Z > Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) < Ref(Z,-2) ) OR  ( Z < Ref(Z,-1) AND Ref(Z,-1) > Ref(Z,-2) ), Ref(Z,-1));
    pc:=100*(C1-last)/ last;    b:=Cross(pc,perc);     s:=Cross(-perc,pc);   z:=valuewhen(1,b-s,b-s);                   
    qb:=highestsince(1,Cross(z,0.5),c1)*(1-(perc/100));  
    qs:= lowestsince(1,Cross(-0.5,z),c1)*(1+(perc/100)); 
    if(z=1,qb,qs);  C1

paylaşımlar için çok sağ olun uufuk abi. benim çözemediğim bir konu var. matrikse sordum vermediler. şimdi bu zig formülünün tam acık hali var mı abi. ben daha önceki paylaşımlarda bulamadım. kendim de yazacak beceride değilim. burada zig formülünün kendisinde şu var mesela yüzde 1 kullandık. yüzde bir gördü mü sinyal veriyor ama yüzde 1 in altına düştü mü o sinyali es geçiyor. yüzde 1 altına inmeyecek ki o gerçekleşsin. ama yüzde 1 gördü mü o işlem kesin olsun geri gelse de yüzde 0,90 kapatsa da yüzde 1 gördüğü için o işlem gerçekleşse. ama zig şimdiki formülünde hem yüzde 1 görecek ve hemde yüzde 1 üstünde kapanış olacak mantığı var. yüzde 1 görmüşse altında kapanış olsa da o işlem olsa. bazen yüzde 1 görüyor 0,90 kapatıyor. yüzde 1 altında kaldığı için bır sonraki bara kayıyor o zamanda yüksek bar her şeyi bitiriyor. biz bunu yüzde 1 gördü mü mutlaka olsun şekline sokabilir miyiz. biraz uzun ve karışık oldu ama. derdini anlata bildim mi ona da emin değilim. çok teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by atikurt Yazıyı Oku
    paylaşımlar için çok sağ olun uufuk abi. benim çözemediğim bir konu var. matrikse sordum vermediler. şimdi bu zig formülünün tam acık hali var mı abi. ben daha önceki paylaşımlarda bulamadım. kendim de yazacak beceride değilim. burada zig formülünün kendisinde şu var mesela yüzde 1 kullandık. yüzde bir gördü mü sinyal veriyor ama yüzde 1 in altına düştü mü o sinyali es geçiyor. yüzde 1 altına inmeyecek ki o gerçekleşsin. ama yüzde 1 gördü mü o işlem kesin olsun geri gelse de yüzde 0,90 kapatsa da yüzde 1 gördüğü için o işlem gerçekleşse. ama zig şimdiki formülünde hem yüzde 1 görecek ve hemde yüzde 1 üstünde kapanış olacak mantığı var. yüzde 1 görmüşse altında kapanış olsa da o işlem olsa. bazen yüzde 1 görüyor 0,90 kapatıyor. yüzde 1 altında kaldığı için bır sonraki bara kayıyor o zamanda yüksek bar her şeyi bitiriyor. biz bunu yüzde 1 gördü mü mutlaka olsun şekline sokabilir miyiz. biraz uzun ve karışık oldu ama. derdini anlata bildim mi ona da emin değilim. çok teşekkürler.
    Okuyup,okuyup geçin...
    Benzer soruları tekrarla...
    Teknik bilgiyi uygulama sanatıdır...
    Bu çok önceleri sizlerle paylaşılmışdı..(İyi saatime denk geldin,arşive yolculuk falında görünüyordu)

4. çok teşekkür ederim sayın Üstadım...
    eşsiz paylaşımlarınız ve kocaman yüreğiniz için...
    Ne teknik analiz, nede insanlar 1 dakika sonrasını bilemez. Grafikler sadece "ne olursa ne yapmanızı yada yapmamanızı" gösterebilir. Fazlası değil...

5.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Okuyup,okuyup geçin...
    Bu çok önceleri sizlerle paylaşılmışdı..(İyi saatime denk geldin,arşive yolculuk falında görünüyordu)

korktum valla soruyu sorarken kızacan diye tabi nekadar kızsan azdır bize abi.

6.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Okuyup,okuyup geçin...

uufuk abi zik açık hali var mı. arşivde bulamadım. varsa birdaha bakayım.

7. sayın Atikurt grafiğin üzerinde yazıyor...
    sorduğunuz o değilmi...
    Ne teknik analiz, nede insanlar 1 dakika sonrasını bilemez. Grafikler sadece "ne olursa ne yapmanızı yada yapmamanızı" gösterebilir. Fazlası değil...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    uufuk abi,

bu topiğe girince ilkokul 1.sınıfa yeni başlayan fırlama afacan çocuklar ve karşılarında onların gözlerinin içine bakıpta birşeyler kapsın diye çırpınan idealist bir öğretmen görüyorum...

iyi ki varsın uufuk abi...

Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Okuyup,okuyup geçin...

Sayfa 90/252 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •