Sayfa 641/1001 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 5,121 - 5,128 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Vay bee.

Bu topiğin ne zamandır müdaviniyim , hiç bu kadar uzun süre mesaj yazılmadığını görmemiştim. Dolar 3,84 lerde.
    Evet , beklediğimiz çıkış bir türlü olmuyor , merkez bankası faiz artışını günler öncesinden doğru tahmin etmemize rağmen. Ama ülkemize özgü yönetim anlayışımızdan dolayı %100 dolar dışında bir alternatif göremiyorum , %4 faize devam. Bu milleti (şahsımı da) dolarizasyondan ayıracak, bıktıracak en en büyük faktör , dolar faizlerinin belli bir seviyeye inmeyeceğine olan sarsılmaz inanç. Aylar öncesinde de bunu yazmıştım şahsen. Dolar faizi %3 lere inmedikçe dolarda kalmak akşam rahat uyutuyor. Kur ister 3,50 ye insin , ister birkaç ayda 4,40 lara çıksın. Benim için değişmeyecek. %4 e devam. Zaman zaman kur inse de , bundan sonra minimum enflasyon oranında artacağına olan inanç , kısa zamanda sert yükseliş ihtimalini cebimizde her daim görme isteği , dolarda bulunmamızın temel sebepleri.
    +1 tamamen haklısınız bende %95 dolardayım ve 2 sene daha yatarım. %5 ile de coin işlerindeyim oradanda destek yapıp gerçek enflasyon olan min. %25'i yakalayacağız. TL de kalmak tam bir intihar,hele bu ölü faiz oranlarıyla.

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    +1 tamamen haklısınız bende %95 dolardayım ve 2 sene daha yatarım. %5 ile de coin işlerindeyim oradanda destek yapıp gerçek enflasyon olan min. %25'i yakalayacağız. TL de kalmak tam bir intihar,hele bu ölü faiz oranlarıyla.
    Şu an %15 lere gelen faiz bile son gelen enflasyon verisine göre negatif net faiz demek. Tüfe 12.98 mevduat eş değeri 15.27 sıfır faiz demek altı zaten külliyatıyla negatif faiz. İnsanlar göz göre göre tasarruflarının soyulmasına nasıl dayanıyor cidden anlak mümkün değil.

Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Vay bee.

Bu topiğin ne zamandır müdaviniyim , hiç bu kadar uzun süre mesaj yazılmadığını görmemiştim. Dolar 3,84 lerde.
    Evet , beklediğimiz çıkış bir türlü olmuyor , merkez bankası faiz artışını günler öncesinden doğru tahmin etmemize rağmen. Ama ülkemize özgü yönetim anlayışımızdan dolayı %100 dolar dışında bir alternatif göremiyorum , %4 faize devam. Bu milleti (şahsımı da) dolarizasyondan ayıracak, bıktıracak en en büyük faktör , dolar faizlerinin belli bir seviyeye inmeyeceğine olan sarsılmaz inanç. Aylar öncesinde de bunu yazmıştım şahsen. Dolar faizi %3 lere inmedikçe dolarda kalmak akşam rahat uyutuyor. Kur ister 3,50 ye insin , ister birkaç ayda 4,40 lara çıksın. Benim için değişmeyecek. %4 e devam. Zaman zaman kur inse de , bundan sonra minimum enflasyon oranında artacağına olan inanç , kısa zamanda sert yükseliş ihtimalini cebimizde her daim görme isteği , dolarda bulunmamızın temel sebepleri.

yazılmama sebebleri arasında başka nedenlerde var
    ipini koparan gelip yazmıyor biz yazmadıkça sataşacak adam bulamıyorlar
    bora yaşar ın yazmamasıda adamların hevesini kırıyor
    pusuda bekliyorlar
    benim açımdan yazıp yazamak çok fark etmiyor
    almışım yatmışım beklentilerim var
    gerçekleşsede mecbur kalmadıkça satmam
    ister uçsun ister sürünsün bi anlamı yok benim için
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Vay bee.

kardesim 1,8 stopaj ödemiyor musun.gelmis bana yüzde 4 net faiz almış gibi konuşuyorsun.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. ... heyecan, adrenalin kripto paralarda, yepisyeni bir inavasyon. herkes yaldır, yaldır ucundan kıyısından kripto coinler konusunda information yükleniyor.dolarlar, altınlar bozdurulup,coinlere aktariliyor. "bindik bir alamete gidiyoz kiyamete"
    %75(USD)..%25 (BTC)... sari tenekeler haric. sari tenekeler sigorta.. doge, ve dash coin alimi icin son hazırlıkları tamamladım. banucann'in seyir defterine yazarım (kactan aldik).. dolarda yukselis tabiiki kacinilmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Vay bee.

Burada yazıldı ama geri dönüp bulmak zor. siz hangi banka ve vadede bu faizi alıyorsunuz. bende vadeliye almak istiyorum. teşekkürler

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    yazılmama sebebleri arasında başka nedenlerde var
    ipini koparan gelip yazmıyor biz yazmadıkça sataşacak adam bulamıyorlar
    bora yaşar ın yazmamasıda adamların hevesini kırıyor
    pusuda bekliyorlar
    benim açımdan yazıp yazamak çok fark etmiyor
    almışım yatmışım beklentilerim var
    gerçekleşsede mecbur kalmadıkça satmam
    ister uçsun ister sürünsün bi anlamı yok benim için
    Sürünsün derken herhalde siz yüzde 4 dolar faizini önemsiyorsunuz belkide harcamalarınız amerikada dolar olacak dolarınız artıyor yani..yoksa sürünürse yüzde 25 enflasyona yenilmeyecekmi .

SM-G800H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Sürünsün derken herhalde siz yüzde 4 dolar faizini önemsiyorsunuz belkide harcamalarınız amerikada dolar olacak dolarınız artıyor yani..yoksa sürünürse yüzde 25 enflasyona yenilmeyecekmi .

SM-G800H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sence %25 enflasyonda doalr sürünür mü
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 641/1001 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •