Sayfa 6/38 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
Arama sonucu : 298 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Bireysel Emeklilik, Zorunlu Bes ve Emeklilik Yatırım Fonları

1. evet SAYIN hissedar001 200 bin tlyapı kredi amg fonundayım 2014 haziran dan beri , evet biraz fon getrisi oldu kendisini tl bazında korudu fakat benim sizlerden asıl isteğim ;1- otomatik bes te devlet katkı payını biz katılımcılar istediğimiz gibi yönlendirebilecekmiyiz 2-geçen yıllarda bu devlet katkı payının başka özel fonlara devredilmesi satılması vs vs gibi bir bilgi aktarımı vardı acaba bu sonuçlandımı ? herkese saygılar .....

2. Bir iki aya kadar belli olacak sanırım bunların cevapları.
    3 aydır ne fon değişikliği yapabildim nede başka birşey.
    Yüzde 1 gibi cüzi bir artış olmuş sadece.
    Altına, borsaya, girmeden dişe dokunur bir kazanç olmayacak anlaşılan...

Alıntı Originally Posted by sabırlabeklerim Yazıyı Oku
    evet SAYIN hissedar001 200 bin tlyapı kredi amg fonundayım 2014 haziran dan beri , evet biraz fon getrisi oldu kendisini tl bazında korudu fakat benim sizlerden asıl isteğim ;1- otomatik bes te devlet katkı payını biz katılımcılar istediğimiz gibi yönlendirebilecekmiyiz 2-geçen yıllarda bu devlet katkı payının başka özel fonlara devredilmesi satılması vs vs gibi bir bilgi aktarımı vardı acaba bu sonuçlandımı ? herkese saygılar .....

3. Bugün açıklanan FED kararı ve gerçekleşen/gerçekleşebilecek piyasa dinamiklerine göre seçilmesi gereken fon/fonlar ne olmalıdır?

4. Şu an döviz düştü, altın yatayda, borsa ise yüksek.
    Ben olsam altın+dövize girerdim.
    Borsayı referandumdan sonra düşürürlerse altın ve döviz çıkacaktır.
    Borsa 75,000-80,000e düşerse, altın ve döviz fonunun yarısından çıkar hisse fonuna geçerdim. Eğer borsa 60,000'e düşerse kalan altın ve döviz fonunu bozdurup onlarıda borsaya geçerdim.

Tabi bu çok agresif bir hareket. çokta riskli. Tersede yatırabilirler herkesi.
    Ben risk almam kayıpta istemiyorum diyenler için ayrı bir seçenek portföyü dörde bölsünler.
    %25 hisse, %25 döviz, %25 altın, %25 TL
    Aynı anda hepsinin düşmesi pek mümkün değil. Biri düşse diğeri çıkacaktır.

Yatırım tavsiyesi değildir. Benim yatırım tarzım böyle sadece. Fikir olsun diye yazıyorum ...

5.  Alıntı Originally Posted by hissedar001 Yazıyı Oku
    Şu an döviz düştü, altın yatayda, borsa ise yüksek.
    Ben olsam altın+dövize girerdim.
    Borsayı referandumdan sonra düşürürlerse altın ve döviz çıkacaktır.
    Borsa 75,000-80,000e düşerse, altın ve döviz fonunun yarısından çıkar hisse fonuna geçerdim. Eğer borsa 60,000'e düşerse kalan altın ve döviz fonunu bozdurup onlarıda borsaya geçerdim.

Tabi bu çok agresif bir hareket. çokta riskli. Tersede yatırabilirler herkesi.
    Ben risk almam kayıpta istemiyorum diyenler için ayrı bir seçenek portföyü dörde bölsünler.
    %25 hisse, %25 döviz, %25 altın, %25 TL
    Aynı anda hepsinin düşmesi pek mümkün değil. Biri düşse diğeri çıkacaktır.

Yatırım tavsiyesi değildir. Benim yatırım tarzım böyle sadece. Fikir olsun diye yazıyorum ...
    %25 biri çıkar diğeri düşer. Else var sıfır. Bence geçen yıl çok kazandıran lar bu sene yatar. Doların eylüle kadar aşağı yukarı salınır.

F3311 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Geçmişi oku geleceğe yön ver.Yazdıklarım yatırım ve siyasi tavsiye değildir.
    Var mısın ki yok olmaktan korkuyorsun demiş bilge bir adam.

6. Sıfır, eksiden iyidir. Tamamen çıkış olmadığı illaki bir fonda kalmak gerektiği için riski dağıtmak zarar etmemek için iyi bir yol.
    Ama tabi şu anda ben olsam ilk yazdığım şeyi uygulardım. Şu an borsanın 100 bine gitmesi, dolarında 3 liraya düşmesi için bir neden göremiyorum. Tamamen hissiyat.

Alıntı Originally Posted by BOOTES Yazıyı Oku
    %25 biri çıkar diğeri düşer. Else var sıfır. Bence geçen yıl çok kazandıran lar bu sene yatar. Doların eylüle kadar aşağı yukarı salınır.

7.  Alıntı Originally Posted by hissedar001 Yazıyı Oku
    Sıfır, eksiden iyidir. Tamamen çıkış olmadığı illaki bir fonda kalmak gerektiği için riski dağıtmak zarar etmemek için iyi bir yol.
    Ama tabi şu anda ben olsam ilk yazdığım şeyi uygulardım. Şu an borsanın 100 bine gitmesi, dolarında 3 liraya düşmesi için bir neden göremiyorum. Tamamen hissiyat.
    Teşekkürler

Geçmişi oku geleceğe yön ver.Yazdıklarım yatırım ve siyasi tavsiye değildir.
    Var mısın ki yok olmaktan korkuyorsun demiş bilge bir adam.

8. Portföy oluştururken stratejimi tek fon üzerinden yapıyorum, o yüzden nokta atışı yapmAlıyım

Sayfa 6/38 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •