Sayfa 230/1078 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Olabilir, ama bir ara kendisini takip edip zarar ettirenler olduğunu ve bilgilerinin birileriyle paylaşıldığından yakınıp tüm hesaplarını kapattığını söyledi, hatta takip edilmesin diye virmanla değil nakit olarak taşıyacağım dedi, bir ara bazı tahtalarda hep zararına çıktığını yazdı, dediğim gibi hiç söylediği kağıdı alıp satmadım,

Şimdi adamın reklamını yapıyor gibi de olmak istemem açıkçası, sonuçta bana ne faydası var ne de zararı
    Benzer bir olay benim de başıma geldi. Benim işlemlerden önce tahtaya kendileri satış girip beni zorda bıraktılar.

Maalesef bazı aracı kurumlar müşterilerinin bilgilerini ve emirlerini paylaşıyor!!! İşte bu nedenle şimdilerde sadece İşBankası ile çalışıyorum.

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    bizdeyse
    para yok.
    ekip yok.
    reklam yapacak kapasite yok
    çevre yok
    bir tek T/A üstadımız var
    o yüzden bizimkisi olmuyor.topal ördek gibi elimizde tuzumuz.
    kim derse burda hıyar var. oraya koşuyoruz
    Eyvallah, eksik olma...

Borsada kazanmak için Yaşar Hoca 'nın dediği gibi:

- Ya Yatırımcı olacaksın ve yatırım yapacağın kağıdı iyi seçeceksin...

- Ya da iyi bir Sistem 'in olacak ve harfiyyen bu Sisteme uyarak Trade edeceksin.

Şimdi ben Temel Anaiz bilmiyorum ve bu nedenle bu yönde pek yardımcı olamıyorum. Son zamanlarda bu konuya da eğilmeye başladım ama oturup adam gibi öğrenecek şartlarım yok. İleride inşaAllah olur...

Fakat size en kral Sistem 'i düzenli olarak sunuyorum. Hep diyorum:

- Sistem 'i kaliteli kağıtlarda kullanın ve kazanın. Lâkin harfiyyen uyun...

Zaten harfiyyen uymadıktan sonra başarı hiçbir Sistem 'de olamaz!!! Mecburen kayıp olur. O nedenle seçin 10 tane güzel hisse. Öyle uçup kaçmasına da gerek yok. Trade ile senede %100 civarı bir parayı rahat kazanırsınız. Eğer piyasa bir de Boğa ise değmeyin keyfine. Ayı piyasasında bile kayıpları minimize edecektir...

3. Teşekkürler sayın T/A...

Hayırlı cumalar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,979
    Sağda solda uyduruk aracı kurumların bunu yaptığını duymuştum. Özellikle kendi müşteri bilgilerini inanmadım. Ama söylentiler doğru imiş. Bu arada bakıyorumda alınıp satılacak pek düzgün hisse kalmamış. En sonunda MATRİKS aldırcaklar. olucaz günlükçü.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,979
    "Zaten harfiyyen uymadıktan sonra başarı hiçbir Sistem 'de olamaz!!! Mecburen kayıp olur. O nedenle seçin 10 tane güzel hisse. Öyle uçup kaçmasına da gerek yok. Trade ile senede %100 civarı bir parayı rahat kazanırsınız. Eğer piyasa bir de Boğa ise değmeyin keyfine. Ayı piyasasında bile kayıpları minimize edecektir..."

Üstad öyle diyorsun da masraf çok. Çocuk üniversitede okuyor. Senede 1 kere yurtdışına gitmek istiyor.Arabada da istiyor.
    Hanım desen sorma onun derdi başka.
    Biz karnımız acıkmasın diye tuvalete gitmiyoruz.

6.  Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Sağda solda uyduruk aracı kurumların bunu yaptığını duymuştum. Özellikle kendi müşteri bilgilerini inanmadım. Ama söylentiler doğru imiş. Bu arada bakıyorumda alınıp satılacak pek düzgün hisse kalmamış. En sonunda MATRİKS aldırcaklar. olucaz günlükçü.
    Selim bey Matriks te bir sistem olmadıkça işe yaramıyor adamlar kademeleri ona göre şişiriyor yada silip yukarı çekiyor, alıştaki lot toplamı 100 bin iken satıştaki lot toplamı 800 bin olan hisse gördüm normalde hisse taban taban gitmesi lazım ama öyle olmuyor

Yani adam sizin/bizim neyi görüpte ne düşüneceğini hesap edip ona göre o kademeleri yazıyor.

En iyisi sistem ve disiplin olsa gerek yoksa işimiz zor şuan olduğu gibi
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by trushan Yazıyı Oku
    Teşekkürler sayın T/A...

Hayırlı cumalar...
    Haırlı Cumalar...

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    "Zaten harfiyyen uymadıktan sonra başarı hiçbir Sistem 'de olamaz!!! Mecburen kayıp olur. O nedenle seçin 10 tane güzel hisse. Öyle uçup kaçmasına da gerek yok. Trade ile senede %100 civarı bir parayı rahat kazanırsınız. Eğer piyasa bir de Boğa ise değmeyin keyfine. Ayı piyasasında bile kayıpları minimize edecektir..."

Üstad öyle diyorsun da masraf çok. Çocuk üniversitede okuyor. Senede 1 kere yurtdışına gitmek istiyor.Arabada da istiyor.
    Hanım desen sorma onun derdi başka.
    Biz karnımız acıkmasın diye tuvalete gitmiyoruz.
    Allah kolaylık versin... Benzer durumlar benim de başımda ama çok şükür şimdilik para problemim yok. Lâkin hanım ve çocuk olayında sonuna kadar katılıyorum. Sırf oğlanın masrafı bile aylık 3bin 'i buluyor. Yurt parası, kitap parası, harçlık derken masraflar artıyor...

Hanımn istekleri hiç bitmez. Evi olur daha büyüğünü daha lüksünü ister. Bu işlerin sınırı yok. Zaman öyle bir zaman ki; tedbirli olmak ve tasarruf etmek zamanıdır. Önümüzeki yıllar doğum sancıları gibi sıkıntılı geçecektir. Çocuk ölmeden doğup, bir de sakat olmazsa kurtardık demektir. Aksi halde ilerleyen yıllarda promlemlerle uğraş dur...

Böyle daldan dala geçtikçe kazanacağınız varsa da kazanamazsınız. Kazanmak hırsı ve isteği hep hata yaptırıyor maalesef!!! Ben bu durumu defalarca yaşadım. Birşeyi çok istersem; olmaz da olmaz!!!

Sayfa 230/1078 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •