Sayfa 17/115 İlkİlk ... 715161718192767 ... SonSon
Arama sonucu : 915 madde; 129 - 136 arası.

Konu: Antin/Quntinn

Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Pedal destekli elektrikli bisikletler"gümbür gümbür" geliyor.
    İşte konuyla ilgili makalenin özeti: Firma reklamı gibi ama konunun özüne bakmak yeter..
    Nüfus artıyor, şehirler büyüyor, kaynaklar azalıyor. klima değişiyor.
    Bosch firması bunu nasıl tersine çevirebilir diye soruyor. Elektromobilite bunun ana cevaplarından biri olabilir.
    Mobilite gelecekte elektriğe dönüşmüş, otomatikleşmiş ve ağlara bağlı olacak.
    Bu bisikletler için de geçerli.

Bosch bu konuda elektrikli el aletlerindeki batarya tecrübesini ve otomotivdeki aktarma tecrübesini kullanarak 2009 dan bu yana bisiklet elektrik motoru ve bataryasında pazar lideri durumuna gelmiş durumda.

Akıllı telefondaki bir uygulama bize uygun ebike bulmamızı ve kiralamamızı sağlayacak ve nereden nereye gideceğimize göre arama yapacak.
    Bisikletler şarj istasyonunda şarj olacak.

Burada Politikacılara düşen görev:
    -Trafik altyapısını sağlamak
    -Şarj istasyonları kurmak
    -güvenli otopark sağlamak.

Onlar yumurta kapıya dayanmadann hiçç bişeyy yampazz dostumm

Diğer taraftan,
    Avrupa bu konuda herkesten ileri
    ancak
    dünya söz konusu olduğunda hala elektriğin büyük bir bölümü kömür santrallerinde üretiliyor
    hatta
    Amerika kıytırık Kyota'ya bile imza atmıyorr

Hadi hepsini boş verelim,
    bizde en azından kalabalık şehirlerde, yerel yönetimlerin günlük 100-150 Km. menzilli sadece hizmet araçlarını elektrikliye çevirmesine bile fitimm ...

İstanbul'da havalar Orhan abi

Beni bu güzel havalar mahvetti,
    Böyle havada istifa ettim
    Evkaftaki memuriyetimden.
    Tütüne böyle havada alıştım,
    Böyle havada aşık oldum;
    Eve ekmekle tuz götürmeyi
    Böyle havalarda unuttum;
    Şiir yazma hastalığım
    Hep böyle havalarda nüksetti;
    Beni bu güzel havalar mahvetti.

İsveçliler nasıl rahalıyorr

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul > güneybatı
    Gönderi
    1,864
    Köyde yaşayan yaşlı bir ressam vardı. Olağanüstü güzel resimler yapıp iyi fiyata satardı.
    Bir gün köyden bir fakir gelip dedi ki :
    -Yahu senin durumun iyi. Neden kimseye yardım yapmıyorsun. Bak fırıncı fakirlere ara ara bedava ekmek veriyor. Kasap bazen Bedava et veriyor. Sen neden hiç yardım etmiyorsun?
    Ressam tebessüm etti ama bir şey demedi.

Bu fakir bütün köyde sabah akşam ressamın aleyhinde propaganda yapıyor ve ressamı kötülüyordu.

Bir gün ressam hasta oldu . Kimse de onun yanına gelmedi ve sonunda ressam öldü.
    Aradan bir kaç gün geçti .Artık ne fırıncı ekmek verdi fakirlere ne de kasap et verdi.
    Sordular neden fakirlerin hakkını kestiniz?

Dediler ki her ay başı o merhum ressam bize para verip fakirlere ekmek ve et vermemizi söylerdi. O ölünce para veren kalmadı o yüzden.

İnsanların bazıları seni kötü bilir kimileri ise sudan daha temiz ve berrak.
    Ne kötü diyenler sana zarar verir ne de iyi diyenlerin bir yararı olmaz.
    Önemli olan senin gerçek ve hakiki durumundur.
    Kimseye karşı önyargılı olma. Eğer gerçek halini bilsen başka türlü davranırsın.

Alıntı Originally Posted by denizci_ Yazıyı Oku
    Köyde yaşayan yaşlı bir ressam vardı. Olağanüstü güzel resimler yapıp iyi fiyata satardı.
    Bir gün köyden bir fakir gelip dedi ki :
    -Yahu senin durumun iyi. Neden kimseye yardım yapmıyorsun. Bak fırıncı fakirlere ara ara bedava ekmek veriyor. Kasap bazen Bedava et veriyor. Sen neden hiç yardım etmiyorsun?
    Ressam tebessüm etti ama bir şey demedi.

Bu fakir bütün köyde sabah akşam ressamın aleyhinde propaganda yapıyor ve ressamı kötülüyordu.

Bir gün ressam hasta oldu . Kimse de onun yanına gelmedi ve sonunda ressam öldü.
    Aradan bir kaç gün geçti .Artık ne fırıncı ekmek verdi fakirlere ne de kasap et verdi.
    Sordular neden fakirlerin hakkını kestiniz?

Dediler ki her ay başı o merhum ressam bize para verip fakirlere ekmek ve et vermemizi söylerdi. O ölünce para veren kalmadı o yüzden.

İnsanların bazıları seni kötü bilir kimileri ise sudan daha temiz ve berrak.
    Ne kötü diyenler sana zarar verir ne de iyi diyenlerin bir yararı olmaz.
    Önemli olan senin gerçek ve hakiki durumundur.
    Kimseye karşı önyargılı olma. Eğer gerçek halini bilsen başka türlü davranırsın.
    şu yazıya aşk ile rep vereyim dedim,
    müsade etmedi.
    sağlık olsun,
    gönüller bir olsun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul > güneybatı
    Gönderi
    1,864
    olsun

Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku