Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 999/1014 İlkİlk ... 499899949989997998999100010011009 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 7,985 - 7,992 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    ABD batıyor diyen alıklara duyurulur,adam çatır çatır mal satıyor.
    Catir catir mal sattigi halde fakirlesmek mumkun

Bir ulkenin fakirlesip fakirlesmedigini boyle anlayamazsin

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Catir catir mal sattigi halde fakirlesmek mumkun

Bir ulkenin fakirlesip fakirlesmedigini boyle anlayamazsin
    gelir dağılımı bozuk olabilir o başka konu.orada da bir kesim çok zengin bir kesim çok fakir. aslında dünya birkaç aşmış ülke(kuzey ülkeleri,isviçre) hariç hep böyle kast sistemi var. TR ABD'den bile beter durumda,brezilya ile yarışıyoruz.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    gelir dağılımı bozuk olabilir o başka konu.orada da bir kesim çok zengin bir kesim çok fakir. aslında dünya birkaç aşmış ülke(kuzey ülkeleri,isviçre) hariç hep böyle kast sistemi var. TR ABD'den bile beter durumda,brezilya ile yarışıyoruz.
    aslinda kafa adamsin da ah bir de su icindeki Amerikan hayranligini bi atsan

abicim icinde yasiyorum ben bu aslanin midesinde. Hala cok zengin olabilir ama 30-40 sene oncesine gore devamli bir erime var

En buyuk erimede sosyal, ekonomik degil. Oda ayri uzun bir hikaye

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    aslinda kafa adamsin da ah bir de su icindeki Amerikan hayranligini bi atsan

abicim icinde yasiyorum ben bu aslanin midesinde. Hala cok zengin olabilir ama 30-40 sene oncesine gore devamli bir erime var

En buyuk erimede sosyal, ekonomik degil. Oda ayri uzun bir hikaye
    TR erimiyor mu be,evlilik bile yapan azaldı yapanda boşanıyor.aileler çocuklarım yurtdışına kapağı atsın diye uğraşıyor. TR bitmiş. geçen sene gittiğim isviçre de çok daha düzenli aile hayatı vardı. herkesin hayatı garanti gelecek kaygısı yok.cennet gibi yer. evet Amerikancıyım ama herşeyine hayran değilim.

5. Onumuzde ki 1 sene emlaga ya buyuk darbe gelecek ya da ciddi artis olacak satislarda.

Eskiden muhasebeciye aylik faturalari verir,onlarda kendi sistemlerine islerlerdi.Ancak Maliye gelip denetleme yaparsa o fatura ,evrak,gelir gider vs leri inceliyorlardi.Yani tum veriler herkesin kendi muhasebecisinde kayitliydi.

Yeni sistem ile misal ben x kisiye fatura kestim.Internet vergi dairesinde o kisinin vergi kimlik numarasini girip ( 1 no yanlis yazsaniz bile giremiyorsunuz- illa o kisiye olmali ) o kisiye su tutarda mal satildi diye sisteme giris yapiyorsunuz.Dolayisi ile gelir verginiz vs bu sistem uzerinden kazanciniza gore belirleniyor.

Su an da ki sistemde ise her yil 5 tane daire alacak para kazansanizda muhasebeciniz sizi arayip" abi ne kadar vergi cikartalim " diyordu dolayisi ile kayit disi ciddi oranda fazla oluyordu.Ve bu tarz cok ciddi para kazanan firmalar bile vergi levhasinda zarar gosterebiliyordu.

Simdi bu sene 6. aya kadar sirketler,gelecek seneye kadar da ufak isletmeler dahil onumuzde ki 1 yil icinde tum firmalarin aylik evrak girisi e vergi dairelerine yapilma zorunlulugu geldi..

6.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Onumuzde ki 1 sene emlaga ya buyuk darbe gelecek ya da ciddi artis olacak satislarda.

Eskiden muhasebeciye aylik faturalari verir,onlarda kendi sistemlerine islerlerdi.Ancak Maliye gelip denetleme yaparsa o fatura ,evrak,gelir gider vs leri inceliyorlardi.Yani tum veriler herkesin kendi muhasebecisinde kayitliydi.

Yeni sistem ile misal ben x kisiye fatura kestim.Internet vergi dairesinde o kisinin vergi kimlik numarasini girip ( 1 no yanlis yazsaniz bile giremiyorsunuz- illa o kisiye olmali ) o kisiye su tutarda mal satildi diye sisteme giris yapiyorsunuz.Dolayisi ile gelir verginiz vs bu sistem uzerinden kazanciniza gore belirleniyor.

Su an da ki sistemde ise her yil 5 tane daire alacak para kazansanizda muhasebeciniz sizi arayip" abi ne kadar vergi cikartalim " diyordu dolayisi ile kayit disi ciddi oranda fazla oluyordu.Ve bu tarz cok ciddi para kazanan firmalar bile vergi levhasinda zarar gosterebiliyordu.

Simdi bu sene 6. aya kadar sirketler,gelecek seneye kadar da ufak isletmeler dahil onumuzde ki 1 yil icinde tum firmalarin aylik evrak girisi e vergi dairelerine yapilma zorunlulugu geldi..
    5 sene daha emlak işi düşer,ayağa kaldıracak sermaye yok, talebi sağlayacak gelir yok.

7. İnşallah bu dediğiniz doğrudur ve tam uygulanıyordur da vergi kaçıran yüzsüzlere artık fırsat verilmez bundan sonra umarım

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Onumuzde ki 1 sene emlaga ya buyuk darbe gelecek ya da ciddi artis olacak satislarda.

Yazdığım mesajlar şahsi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by faruko Yazıyı Oku
    İnşallah bu dediğiniz doğrudur ve tam uygulanıyordur da vergi kaçıran yüzsüzlere artık fırsat verilmez bundan sonra umarım
    su an uygulaniyor ancak piyasaya etkisi yok.Cunku su an sadece sirketler ve buyuk olcekli kurumsallara mecburiyet var.Zaten bu tarz firmalarda herseyi duzgun yapanlar.
    Asil sorun kucuk - orta olceklilere mecburiyet geldiginde cikacak.
    Bugun her mahallede onlarca firin var.5 dk bekleyin kac kisiye ekmek alindiginda fis kesilmis? ama kapilarinda mercedesten asagi arac yok.Kucuk orta olcekli firmalarin kacirdigini toplasalar asgari maas 5 bin lira olur.

Sayfa 999/1014 İlkİlk ... 499899949989997998999100010011009 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •