Sayfa 7/41 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Arama sonucu : 325 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Seçimden sonra borsa

Erdoğan şu anda canlı konuşuyor, kurduğu cümleler piyasalar açısından önemli.
    Yapar mı yapmaz mı piyasa izler.

Erdoğan ne diyor :
    Hiç kimse inancı , kökeni , düşüncesi , yaşam şekli , giyim tarzı nedeniyle horlanmayacak ya da hiçbir şekilde özgürlüğü kısıtlanmayacaktır, daha çok demokrasi daha çok özgürlük diyor. Hukukun üstünlüğünden falan bahsediyor.

Umarım bunları yapar...

Dediğim gibi :

"Bu geminin adı Vatan""

Lütfen yapar yapmaz diye yazılar yazıp mesaj kalabalığına neden olmayalım , burası siyasi bir platform değil.
    Yapmayacağını söyleyen cümleler kurmak yerine "Hepimiz bunların olması için çalışmalıyız"
    Söylemenin kimseye yararı olmaz , olmadığını da görüyoruz zaten.
    Şimdi borsada boğa olma zamanı , dolayısıyla şimdi bunlara inanmanın zamanı.

Ben şahsen Erdoğan' ın onlarca ilde oyunun düştüğünü görüp "gençlerden gelen oyların azaldığına da dikkat kesilip , net bir söylem ve eylem değişikliğine gideceğini düşünüyorum"

Eğer bunu başarırsa İnce' nin dediği gönül köprüsünü kurmuş olur.
    Vatan' ın bu köprüye ihtiyacı var.
    Bahçeli + Erdoğan yeni bir düşünce tarzının ortaya çıkmasına da neden olabilir ve bence piyasa bunu sever.
    Bu iki partiyi de merkeze yaklaştırabilir.
    Son düzenleme : parasever; 24-06-2018 saat: 23:36.

Seçim sonuçlandı dolar ne olacak ?

Dolarla ilgili yorumu aslında seçimden önce yapmıştım ; biraz daha ayrıntı katmaya ihtiyaç olabilir.

Seçim sonucu 21 günlük ağırlıklı ortalamanın aşağı geçilmesini sağlayacak burası net ; bu seviye şimdi 4.65
    Geçmiş tarihteki grafikte olduğu gibi 50 günlük ağırlıklı ortalamaya doğru bir geri çekilme olacak (4.54 - 4.57)
    Daha aşağısı için piyasa bahsettiğim gelişmelere dair ipuçlarını görmek isteyebilir.

Her şey piyasanın istediği gibi olursa 4.25 ana hedef olabilir
    Önceki grafikte 3.94' ten 3.38' e düşmemiz gibi bir hareket, biraz daha zamana yayılan dalgalı bir hareket...

Fakat 4.25 altını beklemiyorum "daha aşağı seviyeler ülke açısından da iyi olmaz.

"Kurun tekrar aşırı değer kazandığı dönemler umarım olmaz, bu şartlarda da olası değil zaten"

Ama oraya geldiğinde "daha aşağısını söyleyen çok olacaktır, tıpkı 4.70 kurda 5 lira aşılacak diyenlerin olduğu gibi"

Dolar son fiyat 4.6336 ortalama beklediğim gibi aşağı kırıldı...

Seçimler tamam borsa ne olacak?

Aslında bunun cevabını da çarşamba günü verdik ; 100 000 üzeri görülecek demiştik.
    Şimdi biraz daha ayrıntı verelim.

- Grafikte 101 000' in hemen üzerinde düşüş trend çizgimiz var , önemli bir direnç. Burası aynı zamanda 101 000' den geçen fibonacci 61.8 düzeltme seviyesine de denk geliyor " 92 000' den başlayan hareketin asıl hedef seviyesi"
    - Yarın 97 700' den geçen fibonacci 38.2 düzeltme seviyesinin üzerinde bir açılış olabilir.
    61.8 Fibonacci hefefi görülmeden 50 ve 100 saatlik ağırlıklı ortalamaların aşağı geçilmeyeceğini düşünüyorum; şu anda bu ortalamalar 95 500 civarında , fiyatın yukarı hareketi ortalamaları da yukarı çekecektir.

Bu beklentiler gerçekleşirse yeni fiyatlar olası olmaya başlarsa yeni destek ya da dirençler yazarız.
    Hükümet adımlar attıkça olası seviyeler ortaya çıkacaktır.
    Adım adım yürümek gerek...

Bu arada geçmiş yazılarıma da bakabilirsiniz.
    Önceki tepkide de 98 000 ' de alım fırsatı yazmıştım ve oradan 106 500' e gitmiştik.
    106 500 98 000 düşüşünün " fibonacci 61.8 düzeltme seviyesiydi "

Dediğim gibi "geçmişi kopyalayıp duruyorlar"

Günlük grafik son durum

Yine bu grafiği de geçen hafta ekledim , biraz daha ayrıntı paylaşayım.
    Adım adım gitmek gerek.
    Önceki eklediğim grafikte 21 ağırlıklı ortalamanın aşılması sert yukarı hareketlere neden oluyor demiştik.
    Grafik üzerinde çember içerisine alınmış bölgelerde bu ortalamanın yukarı ya da aşağı kırılması durumunda nasıl bir hareketin oluştuğunu görüyoruz. Yine grafik üzerinde 50 ve 100 günlük ağırlıklı ortalamaların nasıl çalıştıklarını da görebiliyoruz.

Yarın 21 günlük ortalamayı 97 700 üzerine taşan bir hareketle sert bir şekilde yukarı geçmiş olacağız.
    Bu ortalama tekrar aşağı geçilene kadar yükseliş hareketini sorgulamaya dahi gerek olmayacak , yükseliş devam edecek.
    50 günlük ortalama direnci de 100 000 civarından geçiyor dolayısıyla 21 günlük üzerinde ilk hedef burası ; saatlik grafiklerle birlikte de değerlendirebiliriz bu direnci.

Bir şeyi unutmamak gerek "ana yükseliş trendimizi kırdık , dolayısıyla 100 ve 200 günlük ağırlıklı ortalamalar çok çok güçlü dirençler"

Bu ortalamaların geçtiği seviyelerdeki direnç noktamız 106 500...

Bu seviye olası mı değil mi bunu söylemek için erken , öncelikle saatlik grafikte verdiğim 101 000 hedefini bir görelim.
    RSİ indikatörümüze baktığımızda henüz düşük seviyelerde olduğunu görüyoruz. RSİ 90 seviyesine doğru yaklaşmadan satış sinyali üretmez diye düşünüyorum.

99 255 açılış ile günlük grafikteki 50 ağırlıklı ortalama test edildi.
    97 700 desteğinin geri çekilmede çalışmasını umuyorum.
    Hareket çok sert olduğu için ihlal de olabilir 97 200' e doğru...

Sayfa 7/41 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •