Sayfa 188/343 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288 ... SonSon
Arama sonucu : 2744 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: DGATE - Datagate Bilgisayar

1. Bugun kapanış onemli olacak gibi. 6,15-6,20 arasında kapanış olmazsa satıp 5,85 bekleyecegım. Biraz karsatışı isteği goruyorum hissede. Tabı dediğim aralıklar trade amaçlılar için . Yuzde2-3 aralıgından ibaret. Ytd

2. geçen gün yaptığım yorumda bu çıkışın ilk etapta 6,22 ye kadar sürmesini beklediğimi ,orayı gördükten sonra hazm işlemleri yaptıktan sonra 6,50 yi hedefleyeceğini söylemiştim...işte 5,50 lerden başlayan çıkış dalgası ilk etapta bu gün 6,23 e kadar sürdüğünü gördük...bir süre bu hazm işlemlerinden sonra dinlenip işlem hacmini düşürdükten sonra yeni bir çıkış dalgası başlatacağını tahmin ediyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. son günlerde hep karşılaştırdığım karel bu gün bizden daha iyi durdu...eğer kront ve link bu gün bir tavan yapsaydılar elbette biz de çok agresifleşecektik..ama onlar yapmayınca ve hazm işlemlerine geçince biz de hazm işlemlerine geçtik....yine de sonuçta ilk görmemiz gereken 6,22 yi görmeyi başardık...

bu gün 6,00-15 aralıklarını iyicene hazm etmemiz gerekiyor...satmak isteyenler bu isteklerini yerin getirsinler ve ileride önümüzü kesebilecek hazır satıcılar aradan çıksın...sonra tekrardan yola devam etmek isteyeceğiz...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    geçen gün en son 6,22 yi gördükten sonra hisse yavaş yavaş satış yiye yiye ve düşük hacimler ile 5,55 e kadar inmişti...işte bu gün düşük hacimler ile düşüşlerin sert tepkisini görüyoruz...yeter ki endeksteki sıkıntı bitsin...düşük hacimler ile inen ve daha önce sağlam beklentiler ile çıkmış olan her hissenin olası alış tepkisi her zaman sert olacaktır...

bu bağlamda datagatenin tepkisinin ilk etapta 6,22 lere kadar varması beklenebilir...tabi endeks tozutmadığı sürece...??? orayı gördükten sonra bu çıkışı hazm etme çalışmasından sonra endeks tekrardan izin verirse 6,50 direnci daha sonra da 6,78-7,00 dirençleri hedeflenebilir...daha sonra da en son zirvesi olan 7,15 hedefler arasına girer...buranın geçilmesi ile de çıkış ivmelenir...olası o ivme ile de 8,50-9,20 aralıkları hedefe girer...

tabi bu süreçte endeksin de hafif eksi yada yatay yada artılı olması şartlarımız var..bu şekli ile bilançoları karşılar...iyi bir bilanço gelirse güzel güçlenir...

bakalım bundan sonraki süreçte nasıl davranabilir ?? endeks destek vermeye devam edecek mi ?? datagate iyi bir bilanço getirebilecek mi ???
    16,07,2018 tarihinde yaptığımız yorum....şu ana kadar beklentilerimiz dahilinde hareket ediyor...bakalım bundan sonra da beklentilerimiz dahilinde hareket edecek mi ??

5. endeks iyi gitse macd kesmek üzere rsi de 53-54 lerde o da başını kaldıracak ama endeks kötü

6. evet endeks yaptı yapacağını...umarım datagate bu sıkıntıyı atlatır...

7. Dün ve bu sabah 6.17.20 arası sattıklarını 5.91.95 arası geri koydum diğer maliyeti 6.60 olduğundan hala zarardayım

8.  Alıntı Originally Posted by Omaha Yazıyı Oku
    Dün ve bu sabah 6.17.20 arası sattıklarını 5.91.95 arası geri koydum diğer maliyeti 6.60 olduğundan hala zarardayım
    güzel trade yapmışsın dostum..tebrikler...sabah internetim olmadığı için ben hiç bir müdahale edemedim...sabah gaplı açılış aslında ilke etapta satış yapmayı gerektiriyordu...fırsatım olsaydı bende yapacaktım ama internetim gelinceye kadar o fırsat elden kaçtı..

bu gün 5,90-6,23 aralığında oldukça büyük bir aralıkta hareket etmesine rağmen gün sonunda ancak 5,5 milyon tl lik işlem hacmi oluşabildi..gün içinde bir ara endeks %1,3 civarı düşüşleri gördü buda hissede panik oluşturdu ve dengesini bozdu...kapanışımız 6,00 oldu ağırlıklı ortalamamız ise 6,05 oldu...

bu gün endeks de gün sonunda %0,66 lık çıkış yaptı...sonradan iyileşen endekse rağmen artılı olamadık..buda gün içinde oluşan stresten kaynaklandı...orta ve sert endeks düşüşlerinde ne yazık ki olumsuz etkileniyoruz...

gün sonu kapanışımız 6,00 oldu...ben buna da şükrediyorum...%2 civarı düşüş yaptık bunu düşük hacimler ile yapmamız bana datagatenin ileriki günler için sıkıntı oluşturmayacağını düşündürtüyor...dediğim gibi ben bu kapanışa da şükrediyorum...psikolojik direnç seviyesinin üzerinde kalabilmek de ilk etapta iyidir...

6,00-6,15 aralığını biraz daha güçlendirmemiz lazım..bu gün son bir kaç gündür hisseyi taşıyanların bir kısmı çıkış yaptılar buda bence sağlıklıdır..tutmaya devam yola devam dostlar....

Sayfa 188/343 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •