Sayfa 691/1252 İlkİlk ... 1915916416816896906916926937017417911191 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 5,521 - 5,528 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by yeniozrumeli Yazıyı Oku
    yada 4,20

cuma akşamüstü olduğu gibi
    döviz bozmuyoruz.
    döviz büroları geçici olarak kapalıdır.
    bireysel alışveriş durdurulmuştur.
    vs gibi kontrol mekanizmasının oluru sıfır değildir.
    Dolar yarın 7 yi geçer mi?
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by fcsteo7 Yazıyı Oku
    dolarım olsa hayatta bankada tutmazdım. ulkede inanılmaz bir belirsizlik var. ekonomi yonetiminden bir seyler bekliyoruz ama hic bir sey yapılmıyor. tl mevduatı bile cekmeyi dusnuyorum. kasada dursa hergun eriyecek. mevduatta durdugu yerde bile eriyo. kasaya alsak 1 yıla para kuş kadar kalır. keske birikim yerine paramı yiyip gezseydim. resmen yazık ettiler tasarufcu adama. hepimize gecmiş olsun. usd ye zamında gecenler en azından erimeyi durdurdu. enflasyona gore kazandı. biz ne yapak simdi
    artık canımızı fazla sıkmamalıyız zamanında sepet yapmamanın bedelini ödedik ! bu saatten sonra bu kur eğer daha da uçacaksa ve buna izin verilecekse bu bizim birikimlerimizin erimesinin çok ötesine geçer ! full dolarda dahi olsan asla bir rahatlık sağlamaz

3.  Alıntı Originally Posted by Flash Yazıyı Oku
    Bu senaryonun gerçekleşmesini zor görüyorum zaten ihracatımız yüksek katma değerli ürünler değil ihracat ve turizm gelirlerinde büyük düşüş olması beklenir
    Dolara ihtiyacı olan sabitlenen kurdan almaya razı diyelim, satan olmayınca ne olacak🤪 solüsyonla kağıttan dolar yapan Nijeryalı abiye mi başvurulacak?
    12 dolar faizi olan Ukrayna mıydı? Gerçek enflasyon üstü kadar tl faizi vermedin şimdiki verdiğin tl faizi kadar dolara faiz isterim der artık yabancı

4.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Dolara ihtiyacı olan sabitlenen kurdan almaya razı diyelim, satan olmayınca ne olacak�� solüsyonla kağıttan dolar yapan Nijeryalı abiye mi başvurulacak?
    12 dolar faizi olan Ukrayna mıydı?
    Yada Venezuela başkan yardımcısının uyuşturucu paralarını aklayarak mı ?
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Alıntı Originally Posted by fcsteo7 Yazıyı Oku
    dolarım olsa hayatta bankada tutmazdım. ulkede inanılmaz bir belirsizlik var. ekonomi yonetiminden bir seyler bekliyoruz ama hic bir sey yapılmıyor. tl mevduatı bile cekmeyi dusnuyorum. kasada dursa hergun eriyecek. mevduatta durdugu yerde bile eriyo. kasaya alsak 1 yıla para kuş kadar kalır. keske birikim yerine paramı yiyip gezseydim. resmen yazık ettiler tasarufcu adama. hepimize gecmiş olsun. usd ye zamında gecenler en azından erimeyi durdurdu. enflasyona gore kazandı. biz ne yapak simdi
    Tl bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.Lakin
    Beslememiyiz bizzzz
    dolar dolsa nolur dolmasa felsefesinde
    döviz için
    sabitleme,tahdit ,blokaj vs düşünmek ütopya olmaz.
    halihazırda örneğin herhangi bir muhtar ( özellikle kırsalda) salma salsa uymayana hapis gelir.
    yani her hane 200tl verecek şu iş için dese sıkıysa vermesin biri.bu kanun hala geçerli diye biliyorum.
    ÇARŞI BAŞTAN BAŞA....

6.  Alıntı Originally Posted by yeniozrumeli Yazıyı Oku
    Tl bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.Lakin
    Beslememiyiz bizzzz
    dolar dolsa nolur dolmasa felsefesinde
    döviz için
    sabitleme,tahdit ,blokaj vs düşünmek ütopya olmaz.
    halihazırda örneğin herhangi bir muhtar ( özellikle kırsalda) salma salsa uymayana hapis gelir.
    yani her hane 200tl verecek şu iş için dese sıkıysa vermesin biri.bu kanun hala geçerli diye biliyorum.

reis başkanın yerinde olsam
    bir khk ,
    bireysel döviz hesap sahiplerine 3 gün müsade,
    3 gün sonra %50 servet vergisi koydum dese ne olurrr.
    yada %60 gelir vergisi

Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

7.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    bir khk ,

sabitlemeden daha makul ama maliyetten yukarıdan satmaya fırsat bulunamayabilir..

Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    bir khk ,
    yada %60 gelir vergisi

ÇARŞI BAŞTAN BAŞA....

Sayfa 691/1252 İlkİlk ... 1915916416816896906916926937017417911191 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •