Sayfa 195/1030 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Özcan KADIOĞLU ����
    Özcan KADIOĞLU
    @okadioglu
    Vatandaşın
    Bankalara Olan Borcu

2002 : 4,4 Milyar $
    2018 88,1 Milyar $

Şirketlerin
    Bankalara Olan Borcu

2002 : 37,5 Milyar $
    2018 330.1 Milyar $
    7:24 p.m. · 15 sept. 2018
    Uyuyanlar için ibretlik uyanma tablosu.!!
    Hocam bende en az senin kadar muhalifimde seninki azıcık abartı ddeğil mi yahu öyle bir söylüyonki sanki bu Borclar 6 ay içinde Yapıldıda ondan bu kriz çıktı.. 2 sene öncede vardı bu borc sarmalı olay borcluluk değil

Saraydaki zat gider öper Washington'da 2 el kimseye çaktırmadan bir bakmışsın ülke güllük güllistanlık

BLA-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Borsa sabırsızların parasının , sabırlılara aktarmanın bir aracıdır." Warren Buffet

Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Sayın Alenichev,

ING TMSF 100.000 TL üstü kısmı için ne gibi güvenceler sunuyor. İnternet bankacılığı linkini paylaşır mısınız. Ben bulamadım.
    TMSF bir guvence sunmuyor, olayin yonu psikolijik.

Simdi soyle dusun. Insanlar zaten bankaya para koymasinda her zaman supheleri olmustur, bunun nedeni 2001 krizinde olan olaylar. Simdi diyelim ki bir banka batti ve musterilerin parasi odenmedi. Bu durumda sence insanlar paralarini bankaya koymaya devam eder mi ya da parasini bankada tutmaya devam eder mi. Tabiki etmez.

Devlet icin yastik altinda ki para yok hukmundedir, sisteme girmesi lazim. Bu yuzden devlet boyle bir risk almaz/alamaz

Ben ne diyorum devlet gider para basar yine oder parayi. Insanlarda merkez bankasi karsiliksiz para bazamaz diye bir algi var. Bu dogru degildir. Para her daim karsiliksiz basilir. Karsillikla para basma islemini en son 1974 ABD yapmistir ve sonrasinda bundan vazgecilmistir. Devlet istedigi kadar para basabilir, bunda bir sikinti yoktur. (Bunun handikakip ne kadar cok para basilirsa, arz fazlasi olusacagidan paranin degeri duser, enflasyon yukselir)

ING olayina gelince. Bir zaman once kampanyalarda vardi ama simdi bende bulamadim ama kesinlikle devam ediyor. Cunku musteri temsilcisi dun gorustugumde bunu bana satmak istedi. Yanlis hatirlamiyorsam 100k icin 1k oduyorsunuz.

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    sn chucky.. dün bir soru sordum hala cevap vermedin. seni beklemek zorunda mıyım?... bu kadar bekletmeye hakkın var mı?....... dermişim de mi bir arkadaşımız gibi

şaka bi yana sorum arada kaynadı mı yoksa o taraklarda bezin yok mu artık merak ettim sevgili chucky. soru, bir zamanlar senin uzmanlık alanın olan opsiyon hk da idi.
    Yoldasim kusura bakma emin ol gormedim...opsiyon sormussun....bence su aralar uzak dur.....eger illa opsiyon yapacaksan kurun biraz dusmesini bekle...mesela senin para tl de olsun diyelim...kurda 6 tl civarina yaslandi...o zaman 32 gun vadeli tl mevduat faizinin disinda birde 6 tl asagisina ornegin atiyorum 5.90 usd icin dolar alirim opsiyonu yazabilirsin....5.90 altindan vade sonu yakalansan bile cok sorun cikarmaz bu maliyet...gider en kotu gene 32 icin dolara donen 5.90 maliyetli parani bu sefer atiyorum 6.15 usd den satarim deyip hem dolar mevduat faizini alirsin hemde primini alirsin...ancak bu aralar piyasa cok oynak...acele etme derim...faizlerin tadini cikar...ama kuruda kolla...mevduatin devam ederkende vade icinde opsiyon her zaman yapabilirsin...bunu unutma...az biraz kur dussun...

4.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Eskiden emekliler ikramiyeleri ile ev alabiliyordu, insanlar kredi ile falan almiyorlardi evi.

Varsa paran aliyordun. Ben o kadar eskiyi hatirlamiyorum ama biz evimizi 2008 senesinde 24 milyar TL ye almistik.

Alim gucu yuksekti o zamanlar.
    Yıl 2002 kirada oturduğum evi, ev sahibi 7000 tl ye satıyordu. O dönemde cok iyi hatırlıyorum efsane kasa 97 model toyota corolla 8-9 bin civarı idi.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Yıl 2002 kirada oturduğum evi, ev sahibi 7000 tl ye satıyordu. O dönemde cok iyi hatırlıyorum efsane kasa 97 model toyota corolla 8-9 bin civarı idi.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Iste nereden nereye gelindi yillar icinde.

6.  Alıntı Originally Posted by Chucky68 Yazıyı Oku
    Yoldasim kusura bakma emin ol gormedim...opsiyon sormussun....bence su aralar uzak dur.....eger illa opsiyon yapacaksan kurun biraz dusmesini bekle...mesela senin para tl de olsun diyelim...kurda 6 tl civarina yaslandi...o zaman 32 gun vadeli tl mevduat faizinin disinda birde 6 tl asagisina ornegin atiyorum 5.90 usd icin dolar alirim opsiyonu yazabilirsin....5.90 altindan vade sonu yakalansan bile cok sorun cikarmaz bu maliyet...gider en kotu gene 32 icin dolara donen 5.90 maliyetli parani bu sefer atiyorum 6.15 usd den satarim deyip hem dolar mevduat faizini alirsin hemde primini alirsin...ancak bu aralar piyasa cok oynak...acele etme derim...faizlerin tadini cikar...ama kuruda kolla...mevduatin devam ederkende vade icinde opsiyon her zaman yapabilirsin...bunu unutma...az biraz kur dussun...
    estağfurullah yoldaş.. açıkçası şu anda ağırlık dolardayım.. derdim yakın geçmişte tl kısmındaki zararı az da olsa telafi etmek. tl zaten vadelideyken dönüşüne, atıyorum 5.80 den dolar alırım deyip prim almak niyetim. oldu ya dolar o seviyeyenin altınagelse de çok üzmez beni. çünkü şahsi kanaatim inse bile çok kalmayacağı yönünde. ha 5.80 e 5.90 a kayda değer prim çıkar mı şu anda bir fikrim yok. ama üç beş puan üstüne koyuyorsa ne ala.

7.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Dün aktiften çıkmak için halkbanktan ve vakıfbanktan oran istedim
    ikisi de TC kimlik numaramı sordular, diğer arkadaşlar oran isterken de oluyor mu bu?
    Vakıf, ziraat veya halkta mevduat hesabınız var mı diye kontrol etmek için. Bu üçünden birinden diğerine para yaşıyorsanız temdit olarak bakıyorlar. Yoksa hoşgeldin muamelesi görüyorsunuz.

Yazılarım tavsiye niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

8.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    estağfurullah yoldaş.. açıkçası şu anda ağırlık dolardayım.. derdim yakın geçmişte tl kısmındaki zararı az da olsa telafi etmek. tl zaten vadelideyken dönüşüne, atıyorum 5.80 den dolar alırım deyip prim almak niyetim. oldu ya dolar o seviyeyenin altınagelse de çok üzmez beni. çünkü şahsi kanaatim inse bile çok kalmayacağı yönünde. ha 5.80 e 5.90 a kayda değer prim çıkar mı şu anda bir fikrim yok. ama üç beş puan üstüne koyuyorsa ne ala.
    Ben 2 gün önce Vakıfbank ÖB 5.70 opsiyon sordum o gün için en düşük 5.88 opsiyon primi veriyoruz dediler ben de girmedim. Vade içinde yapılabildiğini bilmiyordum aklımızda olsun denk gelirse değerlendirebiliriz belki.

MT 1 ay olmak zorunda değil 7 gün gibi süreler için de çalışabiliriz ama şu an için min 5.88 demişti.

32 günde 5.88'e prim veriyorsa doların en azından 5.80'lere inebileceğini öngörüyor olmalılar. Ben de OVP ayağına 5.70'lere iner girerim diyordum ama Cuma kapanışta yükseldi, Pazartesi haftaya nasıl başlayacağız bakalım.

Sayfa 195/1030 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •