Sayfa 247/1030 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347747 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 1,969 - 1,976 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Bir de fed in haftaya faiz arttirimi kesin deniyor. Bu bizim mevduat oranlarini da arttirir diye degerlendiriyorum. Hata payim var mi?
    Artirmaz. Fedin faizleri bankalari su yuzden ilgilendiriyor. Bankalar gun sonunu acikta kapatamazlar ve fed in belirlemis oldugu oranlardan borclanirlar. Fed in faiz artirmasi tcmb yi ilgilendirir.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Faiz bir kazanc degildir. Faiz bir kalkandir ve paranin degerini korur. Mevduat faizleri kredi faizleri ilr bas edemez. Bunu bir mal gibi dusununun

Banka x malini mevduat faizi uzerinden alir ve uzerine karini koyarak kredi faizi uzerinden tuketiciye satar. Bankalar dusen faizlerden kar ederler.

3. Stopaj indirimi 30 kasımda bitiyor süre uzatılmasa tabii.diyelim 29 veya 30 kasımda 3 aylık yada daha uzun süre mevduat yaptık vadenin tümünde indirimden yararlanıyormuyuz

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Faiz bir kazanc degildir. Faiz bir kalkandir ve paranin degerini korur. Mevduat faizleri kredi faizleri ilr bas edemez. Bunu bir mal gibi dusununun

Banka x malini mevduat faizi uzerinden alir ve uzerine karini koyarak kredi faizi uzerinden tuketiciye satar. Bankalar dusen faizlerden kar ederler.

Syn alenichev

Tum yorumlariniza istinaden

Ekim enflasyonunum daha yuksek cikacagi ve kasim sonumda stopaj indiriminin uzatilmayacagini ongorsek vadeli yatirimi olarak nasil bir yol izlemeliyiz. Ben bugune kadar ev alirim diye ing turuncuda gunlukte duruyordum. Bildiginiz gibi 25 veriyor. Evi almazsam uzun vadeli yatirmak mantikmidir. Yoksa kasimda faizler sizce 30 u bulur mu? Acaba bekleyip kasimin sonunda bir 181 gunluk uzun vademi yapmaliyiz

5. Bir sonraki merkez bankası toplantısında faiz artacak mı onu bile tahmin edemiyoruz... Plan-program olması lazım bu bunalımın atlatılması için... Günlük çözümlerden öteye giden bişey yok... Bu da sıkıntıyı derinleştiriyor bence...

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Syn berfu,
    Ben de bu atladigim nuanslari sizden ogreneyim diye bu foruma danismak istedim. Haklisiniz ben bilesik faiz kismini dusunemedim yani faiz standart kalirsa 4. Yilda bana 150 bine yakin faiz getirecektir. Yaptiginiz hesap cok sade ve anlasilir. Tesekkurler.

5 yil sonra ( eger kriz derinlesirse ki oyle gorunuyor ) evin ederi tahminimce 300-350 arasi maksimum olacaktir. Bu baglamda zararli cikarim. O zaman duze cikana kadar faize devam ;)

Hatta soyle dusunebiliriz. Sizin hesabiniza gore 5 yil sonra elimde 700-750 bin olacak. Bu parayla ayni evi alabilir miyim? Ayni yerden iki tane alirim diye dusunuyorum.
    Enflasyon hiper artarsa belki o paraya bile evi alamazsınız... TL için önümüzdeki beş seneyi öngörmek imkansız malesef... Belki faizler %50 olacak sizin sabit faizli konut kredisi pul olacak.. Malesef bilemeyiz sayın Webster... Siz yine iyice düşünün derim...

Öncelikle herkese merhaba benim vakıfbank'da 500 bin civari mevduatım var ağustos ayında %21 ile bagladım vadem bu ayın 24 şuan yüzde kaç oran veriyor 28 28.5 pazarlıkla alabilirmiyim şimdiden cevaplar için Teşekkürederim.

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben de calismam cok cazip oran vermezse diger bankalara gore.
    2015 Ocak'da bir gm satisim vardi.
    Alici konut kredisi kullanmis bir kismi icin.
    Banka avukati geldi tapuya, yeni tapunun bir kopyasini subeye iletti ve islem tamam parayi saticinin hesabina eft gecebilirsiniz dedi.
    Subedeki dingil 10 defa aramama ragmen ha simdi yapiyoruz ha 10 dk diyerek beni oyaladi, benim parami eft yapmadi.
    Ertesi sabah saat 9.00 da ilk musteri olarak iceri girdim ve hadlerini bildirdim tabii.
    Bu nedenle mumkunse TEB'in oldugu sokaktan bile gecmiyorum.
    Syg,
    Tamamiyle insana bağlı bir durum bu Sayın dudu..

Ben artık bankalara göre değil Mt lere göre çalışıyorum..

BLA-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Borsa sabırsızların parasının , sabırlılara aktarmanın bir aracıdır." Warren Buffet

8. Forumdaşlar iyı geceler,bulunduğum yerde bir dukkanim var ve 800 bin tl ye istiyorlar...3500tL kira getirisi var...sizce satıp mevduata yatırmam daha mantıklı degilmi???

Sayfa 247/1030 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •