Sayfa 277/1000 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377777 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,209 - 2,216 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bence en önemli açıklama buydu. uygulamaya geçerse ev sahipleri göçer
    Ben bunu 1 yıldır burada dile getiriyorum. Çok önemli ve yerinde bir uygulama. Hatta 2. evi olana vergi kademeli olarak arttırılmalı. 3. ve 4. evlerden yine kademeli olarak vergi alınmalı. Böylelikle konut bir yatırım aracı olmaktan çıkar. İnsanların barınma hakkı daha adil olarak sağlanabilir.

Yurt dışında yıllık %3 emlak vergisi ödediğimi biliyorum. Neredeyse evin yıllık kira bedelinin yarısına yaklaşan emlak vergileri var.
    Doğru olan da bu.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bankalarda 6.20 NİN altında doalr satmadılar gibi bir şey bddk başkanı konuşuyor şimdi
    banklar ovp nin boş olduğunu bildiklerinden çok azı 20 altında satış yatrılar
    Bir şey çıkmayacağını bildiğim için, konuşma başlamadan evvel en düşük seviyeden 6,14'lerden tekrar depoyu doldurdum.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Kira artışına TÜFE bazlı düzenleme. (eskisi ÜFE bazlıydı sanırım)
    Ne tüfe si ne küfe si ! Bu sene kimse kira mira artıramaz, beton beyinler BATIRIM amaçlı aldıkları OHA aidatlı sitelerdeki betonlarında kiracılarını kira artışı yapmadan tutabilirlerse öpüp başlarına koysunlar.

4.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    OVP, yapısal reform ise MilliEğitim'i İmamHatipleştirmekden vazgeçtik denmesi gerekirdi denmedi...
    15-16 yaşında bir sürü türbanlı okula giden genç kız görüyorum otobüs duraklarında... Onlara göre bu zafer, bize göre ise kayıp... Ben zaten bu çocukların baba ana baskısı veya gelenek görenekten taktığına adım gibi eminim... Bu yaştaki çocuklardan ne istiyorsunuz yahu... Çekin çocuklardan elinizi...

Arkadaşlar 16 yıllık iktidarın OVP si mi olur.Ne zaman iktidarlarına ara verdiler ki,devlette hizmet devamlılığı olur.OVP de dedikleri iyi bişilerse geçen ay niye yapmaya başlamadılar.Bunlar genel temenniler,andersenden masallar,gidişat değişmez,dolara altına devam.

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben bunu 1 yıldır burada dile getiriyorum. Çok önemli ve yerinde bir uygulama. Hatta 2. evi olana vergi kademeli olarak arttırılmalı. 3. ve 4. evlerden yine kademeli olarak vergi alınmalı. Böylelikle konut bir yatırım aracı olmaktan çıkar. İnsanların barınma hakkı daha adil olarak sağlanabilir.

Yurt dışında yıllık %3 emlak vergisi ödediğimi biliyorum. Neredeyse evin yıllık kira bedelinin yarısına yaklaşan emlak vergileri var.
    Doğru olan da bu.
    Aynen dediğiniz gibi yapılmalı. Yüzlerce binlerce dairesi olup kira ve satış bedellerini yukarı çıkarıp insanları dar boğaza sokan dünya kadar godaman var.
    Hele ucuz kredi döneminde evlerine ev kattı ****ler ceplerinden bir kuruş çıkmadan.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Ne tüfe si ne küfe si ! Bu sene kimse kira mira artıramaz, beton beyinler BATIRIM amaçlı aldıkları OHA aidatlı sitelerdeki betonlarında kiracılarını kira artışı yapmadan tutabilirlerse öpüp başlarına koysunlar.
    O kısım tamam da, bir de işin ticari gayrimenkul kısmı var. Orada sözleşmelerde kanun ile belirlenmiş şekilde ÜFE artışı yapılmak zorundaydı. Ticari sözleşmeler konut kira sözleşmeleri gibi değil. Direk haciz mümkün. O nedenle önemli bir düzenleme.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku

Doğru olan da bu.
    yıllardır esnafı serbest çalışanı düzgün vergilendirmeyen bir sistemden bu vaadini yerine getirmesini beklemek hayalcılık olabilir mi?

Sayfa 277/1000 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377777 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •