Sayfa 130/350 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Heryeri bicak sirti kalp dayanmaz guvenmek lazim.

O yuzden aslinda diken ustu diyebiliriz.

Ne olur ne gider zaman gosterecek.

Tesekkurler

Koduda paylasalim varmi tiberius hocam sablon sizde.

Uyari her sisteme uyum saglamaz
    Tekrar tebrik ederim Erhan hoca..
    Yaklasim getiriyi epeyce iyilestirir gibi görünüyor, gerci iyilestirmiste zaten. Burada videoda 5000 lik dilimler kullaniliyor belki örnek olarak öyledir bilemiyorum siz denemissinizdir zaten ama daha sık dilimlerle sistem kapatma isi yapilsa daha fazla avantaj saglamazmi mesela 2000 puanlik dilimler veya daha kucuk dilimlerle KZ egrisini takip ettiğinizde daha avantajli oluyor mu ?

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. erhan bende manuel olarak benzer mantığı 1 yıla yakındır uygulamaya çalışıyorum. KZ eğrisinide excelde manuel tutuyorum. çünkü bende hiçbir sistem kapanış beklemiyor. sistem Maxdd ye yaklaştıkça kademeli lot artırıyorum, sistemin KZ eğrisi tepeleri yeniledikçe lot kademeli azaltıyorum. hatta işi abartıp sistem yıllık ortalamasından sapıp çok ciddi getiri elde etti ise TERS çalıştırıyorum. (kötü sinyaller geleceğini varsayarak) .
    NOT: kapanış beklemeyen sistemlerin işlemlerini ve KZ eğrisini ideal üzerinde görmenin bir yolu varsa beni büyük bir eziyetten kurtarmış olursunuz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179
    Erhan tebrik ederim,çok emek verdin herşey gönlünce olsun

4.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Tekrar tebrik ederim Erhan hoca..
    Yaklasim getiriyi epeyce iyilestirir gibi görünüyor, gerci iyilestirmiste zaten. Burada videoda 5000 lik dilimler kullaniliyor belki örnek olarak öyledir bilemiyorum siz denemissinizdir zaten ama daha sık dilimlerle sistem kapatma isi yapilsa daha fazla avantaj saglamazmi mesela 2000 puanlik dilimler veya daha kucuk dilimlerle KZ egrisini takip ettiğinizde daha avantajli oluyor mu ?

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ozman kz içine ma atmaktan farksız bir konuma düşüyor sekmeler yasandıkça aç kapa aç kapa işlem sayısı artar.

dilim arasında boşluklar bırakılabılır bu tarz sürekli flata geçmelerı engellemek için. örnegın 150 puanlık sekemeler aç kapa yapcak sekılde tasarlanabılır sonra atıyorum 5000 puan boşluk bırakıp yıne 150 puanlık marjla aç kapa yapacak sekılde vesaire hayal gücüne kalmış yine manuel takip edenstoploss sekılndede uygulanabılır.

örnegın 4000 kazandınız kodların ıcınde çizgiyi 3000 e çekersenız gelecek olna kotu pıyasadan 1000 puan zararla sıstemı devre dısı bırakmış olursunuz tabı nerede gırecegınız sıstem ıstatıstıklerıne baglı.

ben kendı sistemimde biraz daha farklı sekılde calıstırıyorum. ama genel mantık benzer.

bu çıktıyla ilgili senelerdır farklı tasarımlar üzerinde calısıyorum 5 yıldır gordugum sey piyasada trend followerlarda bır sılsile var. burada bır cok kez sahıt oldunuz sistemler cok kar ettımı evet çarpılma zamanı baslıyor deriz.

çok zarar ettiği zamanda güzel günler yakında sistemler patlayacak piyasa bır tarafa kıracak iyi kar edeceğiz diyoruz.

BU olay ne hikmettır hiçbirzaman değişmedi gerçekten hissedilir bir biçimde bu olay sürekli yaşanmakta.

bende bu durumu bır fırsata çevirmeye calıstım.5 kazan 3 ver 5 kazan 3 ver seklınde ılerlıyoruz 5 kazan 0,5 ver 5 kazan 0,5 ver durumuna cevirmiş gibi olduk tabi burada istatistiklerde bir sapma yapaşaınırsa ozellık benım sıstemde 5 kazanıp 8 verme olasılıgım var. :D

Aslında bu kodu evrimleştirip getiri kzye değilde örnegın 5 numaralı çizgimede uyarlayabılsem daha iyi olur.

5 nolu cızgıme kimisi RSİ koyar rsı tepede ıken flat aşağı geldıgındede aktıf ol vesaire şeklinde uygulama dahada opsıyonel bır hal alabılır veyahutta 5 nolu çizgiye bam başka bir liste oluşturup bunun uzerıne aynı mantıktüretiebilir.

Örnegın 5 nolu cızgıme iki adet ma arasındakı farkı koydugumu varsayalım. iki adet arasındakı fark çok düşükse sistem kapansın fark açıksa sistem acık kalsın. buda malar yatyada birbirinin içine gireceğinden sıstemınızın yatayda filitrelenmesini saglar.

mesela getiri eğrinizin RSİ sini alabılır ve getiri eğrisinin rsi seviyesi yükseldiyse kapan düştüyse aktif ol gibi bir yontemle getiri eğrinizin tıpkı bır pıyasa gıbı aşırı alım aşırı satım noktalarıyla daha kolay bır bıcımde hareket etmenizi saglayabılır.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    erhan bende manuel olarak benzer mantığı 1 yıla yakındır uygulamaya çalışıyorum. KZ eğrisinide excelde manuel tutuyorum. çünkü bende hiçbir sistem kapanış beklemiyor. sistem Maxdd ye yaklaştıkça kademeli lot artırıyorum, sistemin KZ eğrisi tepeleri yeniledikçe lot kademeli azaltıyorum. hatta işi abartıp sistem yıllık ortalamasından sapıp çok ciddi getiri elde etti ise TERS çalıştırıyorum. (kötü sinyaller geleceğini varsayarak) .
    NOT: kapanış beklemeyen sistemlerin işlemlerini ve KZ eğrisini ideal üzerinde görmenin bir yolu varsa beni büyük bir eziyetten kurtarmış olursunuz.
    Sistem.Seviye kullanarak anlık işlemleri ve kz eğrisini görebilirsiniz. Formda daha önce birçok kez paylaşıldı. En son Orhan hoca paylaştı. Bakıp sistemlerinizi uydurabilirsiniz.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

6. Düşen Kar Maskesi(Değişmeyen KZ): KZ belirlenen dilimi aşağı keserse Flat, yukarı keserse sisteminizin sinyali.
    Detaylı kontrol edilmedi. Test etmelisiniz.

PHP Code:
    //Ayarlar
    bool MaskeVar true;        // false ise sizin sistem, true ise Düşen Kar Maskesi Aktif.
    var GrafikSistemAd"T3v2";  // Sisteminizin adını yazın.GetiriHesapla içermelidir.
    int KzSeviyeMod=5;           // KZ al-sat çizgisi adımı.
    var KarBiriktirenSembolPeriyot "VIP'VIP-X030"+"1"//Sistem başka sembollerde açıldığında robotun takip ettiği kar değerleri bozulmasın diye gerekli.

//Veriler
    var Sistem.GrafikVerileri;
    var 
    Sistem.GrafikFiyatSec("Açılış");

//Sistem Getir
    var GrafikSistem Sistem.SistemGetir(GrafikSistemAdSistem.SembolSistem.Periyot); 
    var 
    Yonler GrafikSistem.Yon;
    var 
    Seviyeler GrafikSistem.Seviye;
    var 
    GetiriList GrafikSistem.GetiriKZ

//Değişkenler
    string SonYon="F";
    string GercekSonYon="";
    bool AksamFlatIslemde=false;
    float MaxKZ=0;
    double DevirKZ=0;

//Devreden Kar Hesaplamaları
    var RefGetiri1000GetiriList[1000];
    var 
    RefGetiri999GetiriList[999];
    if(
    Sistem.Parametreler[8]==""//Kaydedilmiş İlk Bar Tarihi Boş ise
    {
    Sistem.Parametreler[9] = "0"//Devir KZ 0 kabul et. Elle değiştirebilir devir rakamı.
    Sistem.Parametreler[10] = RefGetiri1000.ToString("0.####"); //Referans Getiriyi Yaz

if( 
    V[0].Date.ToString("dd.MM.yyyy HH:mm") != Sistem.Parametreler[10
        && (
    Sistem.Sembol Sistem.Periyot)==KarBiriktirenSembolPeriyot 

)  //Robotun Sembolünde ise ve İlkBar Değişti ise 
    {
    Sistem.Parametreler[8] = V[0].Date.ToString("dd.MM.yyyy HH:mm");  //Yeni ilk barın Tarihini yaz.
    DevirKZ Convert.ToDouble(Sistem.Parametreler[9]) +   // DevirKZ

+Convert.ToDoubleSistem.Parametreler[10] ) - RefGetiri999;
    Sistem.Parametreler[9] = DevirKZ.ToString("0.####"); 
    Sistem.Parametreler[10] = RefGetiri1000.ToString("0.####");  
    }
    var 
    YeniGetiriList Sistem.Liste(0);
    for (
    int i 0GetiriList.Counti++){YeniGetiriList[i] = (float)DevirKZ GetiriList[i];}

//Maske Listesi
    var MaskeList Sistem.Liste(0);
    var 
    Maske 1;
    for (
    int i 1V.Counti++)
    {
        var 
    SonGetiri=YeniGetiriList[i];
        var 
    OncekiGetiri=YeniGetiriList[i-1]; 

MaxKZ Math.Max(MaxKZ,SonGetiri);

for (
    int j 0Math.Round(SonGetiri /KzSeviyeMod)+3j++)
        {
            var 
    jSeviye=j*KzSeviyeMod

if (
    OncekiGetiri jSeviye && SonGetiri <= jSeviye   )
            {

Maske 0;
                break;
            }
            if (
    OncekiGetiri jSeviye  && SonGetiri >= jSeviye )
            {

Maske 1;
                break;
            }
        }

MaskeList[i] = Maske;
    }

//Çizgiler
    Sistem.Cizgiler[0].Deger YeniGetiriList;

var 
    RenkListesi = new List<Color>();
    for (
    int i 0V.Counti++)   RenkListesi.Add(Color.Gray);
    for (
    int i 0V.Counti++)
    {
        if (
    MaskeList[i] == 0RenkListesi[i] = Color.Gray;
        else if (
    MaskeList[i] == 1RenkListesi[i] = Color.Cyan;
    }
    Sistem.Cizgiler[0].RenkListesi RenkListesi;

//KZ Seviye Çizgileri(Sadece görsellik için, algoyu etkilemez, son Kz ye yakın 10 çizgi.)
    if(MaskeVar )
    {
    var 
    SeviyeCizgiCounter=10;
    for (var 
    =Math.Round(MaxKZ/KzSeviyeMod)+-10 Math.Round(MaxKZ/KzSeviyeMod)+i++)
    {

SeviyeCizgiCounter+=1;

Sistem.Cizgiler[SeviyeCizgiCounter].ActiveBool true;

Sistem.Cizgiler[SeviyeCizgiCounter].Deger Sistem.Liste(i*KzSeviyeMod);

Sistem.Cizgiler[SeviyeCizgiCounter].Panel 2;

Sistem.Cizgiler[SeviyeCizgiCounter].Renk Color.IndianRed

Sistem.Cizgiler[SeviyeCizgiCounter].Stil 2;
    }
    }

//Yön Kalıbı
    for (int i Yonler.Counti++)
    {

//Sistemde Yön var ise GercekSonYon'e ata.
    if( Yonler[i] != ""GercekSonYon=Yonler[i];

//Akşam Flat: Maske aktif ise ve bir KZ dilimini aşağı kesti ise

if ( MaskeVar && MaskeList[i]==
       {  

//Zaten Flat'da ise İşlem Yok.

if(SonYon != "F")
         {

SonYon "F";

Sistem.Yon[i] = "F";
         }
       }

//Gerçek Sinyal: SonYon ile GercekSonYon aynı değil ise

else if( SonYon != GercekSonYon  )
       {

SonYon GercekSonYon;

Sistem.Yon[i] = GercekSonYon;
          if(
    Seviyeler[i]!=nullSistem.Seviye[i] = Seviyeler[i];
       }

}  

//Test Kodu Bar Sayısını 1 eksilttiğinizde KZ değişmiyorsa olmuş demektir.
    //Sistem.Mesaj("SonKZ: "+ YeniGetiriList[YeniGetiriList.Count-1].ToString("0.####")); 

7. KZ nin serverda robot da "NORMAL AKIŞTA" değişmediğini test etmek için son satırdaki test kodunu açabilirsiniz.
    son satırı açıp bar sayısını 10.000 den 9999 a düşürün sonra tekrar 1 düşürün sonra tekrar. son barın Kz rakamı değişmiyorsa demek ki yeni barlar eklendikçe KZ değişmiyor demektir.geçmişten gelen karı da elle devir olarak "isterseniz" param 9 a yazabilirsiniz.

ayrıca özelden bir arkadaş sormuş buradan yanıtlayayım.
    Böyle bir yapı seviyeli sistem ile de çalışır. sadece kontrol ederken i-1 kontrol edeceksiniz ve Seviye= O[i] yapacaksınız. tek bar içinde şok hareket oldu ise zaten bunu kz seviyesi ile değil fiyatın açılışan göre değişimi kontrol edin daha mantıklı olur.
    yani kapanmış bar itibari ile kesme oldu ise yeni başlayan barın açılış fiyatında flata geçebilirsiniz.
    sadece bu konuyla ilgili değil "bar kapanışlı" + "sistem.seviyeli" hibrit bir sistem yazıyor ve bunu seviye destekli robota bağlıyorsanız birlikte kullanırken kapanış kontrollü kısımlarda i-1 leri kullanıp seviyeye open yazmanız yeterlidir.

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

Aslında bu kodu evrimleştirip getiri kzye değilde örnegın 5 numaralı çizgimede uyarlayabılsem daha iyi olur.
    mevcut örnek bunu yapabiliyor;

"var GetiriList = GrafikSistem.GetiriKZ; "

satırı yerine

"var GetiriList =GrafikSistem.Cizgiler[5].Deger; "

yazmanız yeter.

Sayfa 130/350 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz