Sayfa 49/385 İlkİlk ... 3947484950515999149 ... SonSon
Arama sonucu : 3078 madde; 385 - 392 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Ha ben hala usd ve Bist konusunda farklı düşünüyorum. Henüz fikrimi projeksiyonumu değiştirecek şartlar mevcut değil.

2. Devletin ve bankaların tuzu kurudur. Devlet ve Bankalar ALACAKLI; özel sektör ve VATANDAŞ devlete ve Bankalara BORÇLUDUR.

Denmis de.

Zor zamanlarda borclular degil alacaklilar daha cok uzulur.
    Kolay zamanlarda ise alacaklilar daha mutludur.

3.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    Devletin ve bankaların tuzu kurudur. Devlet ve Bankalar ALACAKLI; özel sektör ve VATANDAŞ devlete ve Bankalara BORÇLUDUR.

Denmis de.

"Simon" hesabı.

4.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    Devletin ve bankaların tuzu kurudur. Devlet ve Bankalar ALACAKLI; özel sektör ve VATANDAŞ devlete ve Bankalara BORÇLUDUR.

Denmis de.

Güzel bir fikir. Lakin TR de bankalara ciddi borçlu olan kişilerin Range Rover BMW lwe Mercedes ler kullanıp lüks semtlerde incik boncuk konaklarında oturduklarını düşünüyorum...

Adamın bankaya borcu 10 milyon TL oturduğu konak 2,000,000 TL arabası 600,000 TL ye S serisi mercedes...

Banka bu adama şimdi bunları sattırıp; 2010 model otogaz lı bir Clıo ya bindirip, 3+1 110 metrekare dairede oturtmaz mı?

Buzzz gibi oturtur...

Ha adam satmak istemez, o ayrı....

Ama o adam satmak istmemesi, satılmayacak anlamına gelmiyor....

FAKİRLEŞME ŞART...

Çünkü AB nin çarşaflarını değiştirip, yemeklerini pişirecek, yemeklerini servis edip, onları eğlendirecek, orta alt gelir grubu bir kitleye ihtiyaç var...

Almanya da olmayacak; Suriye de...

Arada..

Tam olarak FAKİRLEŞMİŞ Türkiye.. Bu bu adamlarım son 400 yıllık projesidir..

Tüm borsamız CITI ve Deutche nin elinde.. Herşeyimiz yabancı.. Tüm büyük işrket karları yabancıya gidiyor. Adam 1 aylık maaşı ile burada 5 yıldızlı otelde uçak parası dahil tatil yapıyor...

Bu düzeni değiştirir mi?

Nasıl Suriye Irak Suudilerin petrolünü Suriye Irak yada Suudiler yalnız yiyemez ise;

Türklerin hizmeti, kumu, denizi, güneşi olmadan olmaz...

1 ci maddede yazdığım cümle için konvansiyel usuller ile vekalet savaşı verirlerken

2.ci madde yazdığım şeyler içim ekonomik savaş modelini seçiyorlar...

Ali Ağaoğlu veya Acun Ilıca lının ROL MODEL olduğu 80 milyonluk bedavaya çalışacak hizmet edecek bir kitle var..

Kaybetmek isterler mi?

Mesela

Bu topraklarda bir tane allahın kulu düşünmüş müdür?

Birgün Kırşehir li bir aileye ABD li bir adam garsonluk yapsın, Fransız birisi yemeklerini pişirsin, İspanyol birisi eğlendirsin, Alman bir adamda onlar için çalışssın ürettsin...

Vallahi 80 milyondan 1 kişi dahi düşünmemeiştir..

Ama onların herbiri bunu hergün düşünüüyor...

Mesela Norveç de yolda giden birisine sorun...

Marmaris, Side, Belek, Kemer heryere gitmiş gezmiştir...

Sizde yolunuzdan geçen herhangi birine sorun Norveç Fiyordlarına gitmişidir, gezmişmidir?

Asla...

Çünkü öyle bir imkan bulmayı bırakın; hiç kimsenin aklının köşesinden geçmez... Öyle bir düşünce yoktur, olamaz, asla, imaknsız.. Mümkün değil....

Çünkü 1700lü yıllardan beri sürekli bir "survivor modu" ile "Stay İn Life" şarksını söylüyoruz..

O sebeple bizi öldürmezler, kıyamazlar.. Bedava işçileriyiz.. Ama süründürürler....

Neyse inanan inanır, bana inanmayan küser bir daha beni okumaz...

İyi akşamlar.

5.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku

Denmis de.

Vatandaş bir ahhh der, sonra bir ohhh der... Ama banka ve devlet alacağını alır...

Trafik cezalarına zam yapar, harçlara artış koyar, vatandaşda ah, oh der, sonra unutur, geçer acısı.. Acı en fazla 1 ay sürer.. itirazda gelmez...

Bu devranda böyle gelir böyle gider...

6.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Güzel bir fikir. Lakin TR de bankalara ciddi borçlu olan kişilerin Range Rover BMW lwe Mercedes ler kullanıp lüks semtlerde incik boncuk konaklarında oturduklarını düşünüyorum...

Adamın bankaya borcu 10 milyon TL oturduğu konak 2,000,000 TL arabası 600,000 TL ye S serisi mercedes...

Banka bu adama şimdi bunları sattırıp; 2010 model otogaz lı bir Clıo ya bindirip, 3+1 110 metrekare dairede oturtmaz mı?

Buzzz gibi oturtur...

FAKİRLEŞME ŞART...
    https://www.youtube.com/watch?v=BPFVcPmootQ

Seçili ve büyük bir kesim fakirleşmeyecek. Zenginlik için ödedikleri bedel artacak. Ve bu bedelden hiç bahsedilmez. Eskiden tüp kuyrukları vardı diyenlere kimse çıkıp da hangi bedeli ödeyerek bu kuyruklardan kurtuldun diye soran yoktur. Ama işte döner dolaşır delikanlı adama tayt giydirirler,tüp kuyruğunda beklememiş ama moda diye tayt giyip gezen delikanlılar var daha ne diyim?

7.  Alıntı Originally Posted by SPESİFİK Yazıyı Oku
    BackqRound hocadan izin alınarak paylaşılmıştır............

Böyle grafikleri hep absürb bulmuşumdur, neye göre mavi çizgi, sonra kırmızı... Kırmızının ardına pembe bir çizgi bende çizeyim....dibe doğru... Kim engelleyebilir....

Bir mal ucuz mu? pahalı mı? Ucuzdan alır bekler pahalanınca satarsın...

Bence USD 5,20 TL pahalıdır... Satılır...

Bence USD 4,50 TL ucuzdur... Alınır...

Borsa 89,000 ucuzdur.. Alınır....

Borsa 130,000 Pahalıdır... Satılır...

Yukarıdakiler olacaktır demek değildir...

8.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku

Buzzz gibi oturtur...

FAKİRLEŞME ŞART...

Çünkü AB nin çarşaflarını değiştirip, yemeklerini pişirecek, yemeklerini servis edip, onları eğlendirecek, orta alt gelir grubu bir kitleye ihtiyaç var...

Almanya da olmayacak; Suriye de...

Arada..

Tam olarak FAKİRLEŞMİŞ Türkiye.. Bu bu adamlarım son 400 yıllık projesidir..

Tüm borsamız CITI ve Deutche nin elinde.. Herşeyimiz yabancı.. Tüm büyük işrket karları yabancıya gidiyor. Adam 1 aylık maaşı ile burada 5 yıldızlı otelde uçak parası dahil tatil yapıyor...

Bu düzeni değiştirir mi?

Nasıl Suriye Irak Suudilerin petrolünü Suriye Irak yada Suudiler yalnız yiyemez ise;

Türklerin hizmeti, kumu, denizi, güneşi olmadan olmaz...

1 ci maddede yazdığım cümle için konvansiyel usuller ile vekalet savaşı verirlerken

2.ci madde yazdığım şeyler içim ekonomik savaş modelini seçiyorlar...

Ali Ağaoğlu veya Acun Ilıca lının ROL MODEL olduğu 80 milyonluk bedavaya çalışacak hizmet edecek bir kitle var..

Kaybetmek isterler mi?

Mesela

Bu topraklarda bir tane allahın kulu düşünmüş müdür?

Birgün Kırşehir li bir aileye ABD li bir adam garsonluk yapsın, Fransız birisi yemeklerini pişirsin, İspanyol birisi eğlendirsin, Alman bir adamda onlar için çalışssın ürettsin...

Vallahi 80 milyondan 1 kişi dahi düşünmemeiştir..

Ama onların herbiri bunu hergün düşünüüyor...

Mesela Norveç de yolda giden birisine sorun...

Marmaris, Side, Belek, Kemer heryere gitmiş gezmiştir...

Sizde yolunuzdan geçen herhangi birine sorun Norveç Fiyordlarına gitmişidir, gezmişmidir?

Asla...

Çünkü öyle bir imkan bulmayı bırakın; hiç kimsenin aklının köşesinden geçmez... Öyle bir düşünce yoktur, olamaz, asla, imaknsız.. Mümkün değil....

Çünkü 1700lü yıllardan beri sürekli bir "survivor modu" ile "Stay İn Life" şarksını söylüyoruz..

O sebeple bizi öldürmezler, kıyamazlar.. Bedava işçileriyiz.. Ama süründürürler....

Neyse inanan inanır, bana inanmayan küser bir daha beni okumaz...

İyi akşamlar.
    Sn. Selka,

Allah'tan AB' yi idare edenler, Afrika'dan, Suriye'den vs. gelen göçmenlerle, nüfuslarını tazeliyorlar.

Ben onların yerinde olsam, Teknik-Fen- Tıb vs bölümü Üniversite Mezunu, 35 yaşını geçmemiş Türk Vatandaşlarını , yanlarında adam başı 50,000 € ($) ile geldikleri takdirde vatandaşlığa alıyorum der, ve Türkiye Çorbası içinde et ve katı madde bırakmaz, işime bakardım. Bizim yöneticilerde biraz kadir kıymet öğrenirlerdi..

Sayfa 49/385 İlkİlk ... 3947484950515999149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •