Sayfa 99/453 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon
Arama sonucu : 3619 madde; 785 - 792 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1. https://eksisozluk.com/entry/67760679

Bakın burada mevcut portföyünü sürekli güncelliyor sv.dostum...Bakın da para nasıl kazanılıyormuş öğrenin...Gece gündüz uğraş et, gözlerin kan çanağı olsun, onbinmilyon sistem dene, sıkıntıdan stresten alkolik ol, yıllık bazda % 5'e razı gel...

*

Maceracı çocuklar yaw...Bunları direkmen Foça'ya gönderecen abi; orada C kayası var, beline bağlıyacan izbarço düğümünü aşağı atacan...Al sana adrenalin...Meraklısı varsa özelden yazsın bana, komando okulunun komutanı çok samimi dostum...Ayarlarım bir şeyler...

na hah hah haaaaa !...

sistemi savunmakla insanların zorla sokulmasını savunmak farklı şeyler..

sen bu ikisini de yapıyorsun..

açık bir zulümü destekleyerek nasıl bir insan haline dönüştüğünü tüm dünyaya gösteriyorsun..
    Son düzenleme : discretus; 27-12-2018 saat: 10:46.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

bugün yine bir yönetmelik yayınlandı BES otomatik ile ilgili..

artık yoruldum takip etmekten..

durmadan yeni düzenleme.. acaba neden bu sürekli düzenlemeler ??

gugıldan son 24 saat seçeneği ile aratabilirsiniz..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

asgari ücret yeni 2000 tl oldu.. milyonlar var asgari ücretle çalışan.. bunlardan sgk kesiliyor zaten..

adamkın elinde 3 kuruş para kalmıyor..açlık sınırı mertebesinde bir para.. yoksulluk sınırı 6000 tl ki o rakama ulaşamayan milyonlar on milyonlar var ülkede.. millet resmen sürünüyor.. gerçek bu..

ama sistem bunları tekrar bes e zorla katıyor.. evet buna zulüm diyoruz işte..

ve gerçekten de bir zulüm..

5. Sizin birikmiş paranızı devlet koruyor devlet. Şirketlerin hesabında orada bırada birikmiyor. 100 yıllık olmak üzere olan ve hiç bir iç yada dış borcunu en kötü gününde ödememezlik yapmamış olan T.C. Devleti ödeyecek birikmiş paranızı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
     Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Sizin birikmiş paranızı devlet koruyor devlet. Şirketlerin hesabında orada bırada birikmiyor. 100 yıllık olmak üzere olan ve hiç bir iç yada dış borcunu en kötü gününde ödememezlik yapmamış olan T.C. Devleti ödeyecek birikmiş paranızı.
    Bende ödemede sorun olmyacağını düşünüyorum...ama bence getiri çok iyi olmayacak..tahminim bu..

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

KEY ödemeleri de yapıldı yıllar sonra.. ama nasıl ??

bunlara gerek olmamalı.. isteyen kalsın..

ama lstemeyeni neden sisteme zorla sokarsın ki??

evet.. bu yön zaten saadet zinciri olduğunu net gösteriyor.. fon kendi başına sürdürülebilir değil.. sürekli katılım gerekiyor..yeni katılımcıların parası gerekiyor.. bunu da insanları zorlayarak yapıyorlar..

8.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Bende ödemede sorun olacağını düşünüyorum...ama bence getiri çok iyi olmayacak..tahminim bu..

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Olmaz...An itibariyle o paralar herkesin şahsi hesabında...Devlet'te ödenek denen bir şey vardır ve her bütçede buna göre para ayrılır...Mesela BES için bu yıl (yanlış hatırlamıyorsam) 4,5 milyar TL ayırdılar...Bütçeden çıkıp şahsi hesaplara yatırılmış paraların ödemesinde sorun olacağı beklentisindeyseniz, bankalardaki tüm mevduatlar, saklamada bulunan tüm sermaye piyasası araçları da aynı risk altındadır...Yani savaş & seferberlik hali vs gibi bir durum...Mesela...Bunun haricinde böyle bir ihtimal yok ...

Getiri konusuna bir şey diyemem ama...Geçen yıl % 135 kazandıran altın fonlar vardı ama aynı dönemde bazı şirketler sadece % 45 getiri sağladı...Bunları gayet ciddiyetle takip ediyoruz...İşimiz bu...Bir ara sen de Katkı fon getirilerindeki negatifliği yazıyordun...Sesin kesildi birden yazmaz oldun...Hayırdır ?...Unuttum sanma...

Sayfa 99/453 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •