Sayfa 620/930 İlkİlk ... 120520570610618619620621622630670720 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,953 - 4,960 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Derinlik var mı 1,02ye yazdım gelmedi henüz, gelir mi ki

Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Derinlik var mı 1,02ye yazdım gelmedi henüz, gelir mi ki
    Şu an 1,02 satışta.
    Dün alamadıysanız bile bugün kesin almışsinizdır

An itibari ile temettü verimliliği
    18,7 / ( 102 - 18,7) = %22,45

Defter değeri 1,5870 (iskonto oranı %64,3)
    Defter değerinin yılbaşından bu yana artışı %5,29 (yıllıklaştırılmış %32,74)(iskonto oranını da dikkate alırsak %50,9)

Yıl içinde enflasyon düşüşü ile birlikte faiz oranları da aşağı geleceğinden bu tür yatırım ortaklıklarının elindeki portföyün kazancı çok daha yüksek olacak.
    Bu sebeple paranızı likitidite hariç mevduat falan yapmayın sakın derim (YTD)

4.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku

Defter değerinin yılbaşından bu yana artışı %5,29 (yıllıklaştırılmış %32,74)(iskonto oranını da dikkate alırsak %50,9)

Yıl içinde enflasyon düşüşü ile birlikte faiz oranları da aşağı geleceğinden bu tür yatırım ortaklıklarının elindeki portföyün kazancı çok daha yüksek olacak.
    İskonto %35.7 yanlış olmasın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    İskonto %35.7 yanlış olmasın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    %65,3 olarak yazdığım iskonto oranı ifadesi yanlış oldu
    aslında 1- %65,3 = %34,7

6.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku

Yıl içerisinde enflasyon düşecek demişsiniz, bu nasıl olacak hocam. Bunu ciddi olarak soruyorum. Bizim bir yerden bol miktarda döviz bulmamız lazım ki dolar ve enflasyon düşsün. Böyle büyük miktarda doları yada dövizi nereden nasıl bulacağız da enflasyon düşsün. Bir tarafta dış borç diğer tarafta ithalat ile elde edebildiğimiz ürünler bir tarafta da bulacak olduğumuz dövizin maliyeti. Açıkçası ben işlerin daha kötüye gideceğine inanıyorum (inşallah yanılırım) benim bilmediğim sizin bildiğiniz şeyi merak ediyorum. Şayet dış yatırım diyecekseniz o yatırımların bir maliyeti var ve biz şu an o yatırımların maliyetine katlanıyoruz. Ben ekonomimizin geleceğinden pek umutlu değilim. Ama işyat tan umutluyum, nakit paranın değerli olduğu ve olacağı günlerdeyiz.

Alıntı Originally Posted by alicavush Yazıyı Oku
    Yıl içerisinde enflasyon düşecek demişsiniz, bu nasıl olacak hocam. Bunu ciddi olarak soruyorum. Bizim bir yerden bol miktarda döviz bulmamız lazım ki dolar ve enflasyon düşsün. Böyle büyük miktarda doları yada dövizi nereden nasıl bulacağız da enflasyon düşsün. Bir tarafta dış borç diğer tarafta ithalat ile elde edebildiğimiz ürünler bir tarafta da bulacak olduğumuz dövizin maliyeti. Açıkçası ben işlerin daha kötüye gideceğine inanıyorum (inşallah yanılırım) benim bilmediğim sizin bildiğiniz şeyi merak ediyorum. Şayet dış yatırım diyecekseniz o yatırımların bir maliyeti var ve biz şu an o yatırımların maliyetine katlanıyoruz. Ben ekonomimizin geleceğinden pek umutlu değilim. Ama işyat tan umutluyum, nakit paranın değerli olduğu ve olacağı günlerdeyiz.
    Enflasyon neden düşecek?
    Bugünkü enflasyon oranının içinde geçen seneki kur ataklarının (enflasyona yüklediği extra bir) maliyeti var.
    Onlar her ay 2-3 puan enflasyonu aşağı çekecek. Sizin bahsettiğiniz gerekçeler ile enflasyon arasında ilişki olsa da ne yönde etki yapacağı konusunda emin değilim.
    Ben ödemeler dengesine bakıyorum
    Onun dışında devletin bütçesine bakıyorum.
    İsterseniz yılın sonuna doğru tekrar konuşalım bu konuyu
    Özellikle Ekim ayına.

8.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    Enflasyon neden düşecek?
    Bugünkü enflasyon oranının içinde geçen seneki kur ataklarının (enflasyona yüklediği extra bir) maliyeti var.
    Onlar her ay 2-3 puan enflasyonu aşağı çekecek. Sizin bahsettiğiniz gerekçeler ile enflasyon arasında ilişki olsa da ne yönde etki yapacağı konusunda emin değilim.
    Ben ödemeler dengesine bakıyorum
    Onun dışında devletin bütçesine bakıyorum.
    İsterseniz yılın sonuna doğru tekrar konuşalım bu konuyu
    Özellikle Ekim ayına.
    Hocam inşallah dediğiniz gibi olur. Yoksa halimiz yada halim duman

Sayfa 620/930 İlkİlk ... 120520570610618619620621622630670720 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •