Sayfa 376/992 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476876 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 3,001 - 3,008 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Bu zenginleşme bir şeyler üreterek mi gerçekleşti yoksa emanet alınan parayla mı, şimdi Antalya'dan dönüyorum yol üstünde ne kadar dükkan varsa bos ve camında kiralık yazıyor.
    Görseller hoş istatistikler boş gerçekler nahoş

2.  Alıntı Originally Posted by ozzy Yazıyı Oku
    Kendi açımdan;

Yatırım yaparken kendime bazı kesin çizgiler koyarım.

Öst lerde bunlardan biri. Getirisi ne olursa olsun ve ne kadar sağlam gözükse de
    Kamu bankaları ve iştirakleri (leasing, faktoring) dışında Öst almam.

Çünkü bu sınırlamayı yapmasam, yüksek faiz beni cezbedebilir ve bu yüksek faizin
    yüksek risk nedeniyle verildiğini gözardı edebilirim.

Diyelim ki örnek verdiğiniz kamu bankası tahvili, 3 yıllık süre TL de sabit faizle yatırım için
    çok uzun süre ve riskli. Enflasyon çok yükselirse çok ciddi eksi reel zarar yazılır.

Bence.
    Koç, sabancı ya da büyük bir holding tahvili bile olsa almaz mısınız yine de? TL de durmak başlı başına bir risk haline gelmiş zaten. Bari %30 üzerinde bir getiri olsun ki TL de durduğumuza değsin.

Yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

3.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Koç, sabancı ya da büyük bir holding tahvili bile olsa almaz mısınız yine de? TL de durmak başlı başına bir risk haline gelmiş zaten. Bari %30 üzerinde bir getiri olsun ki TL de durduğumuza değsin.

Yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.
    Dediğim gibi, almam.

TL de kalmanın riskli olduğuna katılıyorum.
    Ve bu yüzden %100 USD deyim.

Ama çok kötümser de düşünüp hep
    USD de kalmam. Şu an kardayım. Gidişat ve
    algıma göre belli bir seviyeden satarım ve dediğiniz
    getiriyi ve fazlasını bu şekilde almaya çalışırım.

Bence.

4. Boş zamanlarında KAPALIÇARŞI da gez. Dönen kayıtdışı parayı gör ve ağla.

Türkiye ekonomisinin %70 kayıtdışıdır.

Ekonomi iyi diyene de inanmam, kötü diyene de inanmam. Çünkü %70 kayıtdışı olan bir ekonomi de tahmin yapanın tutturma ihtimali SPOR TOTO da tutturma ihtimali kadardır.

Biz de tüm istatistikler palavradır. Ankete dayalıdır. Matematiksel açıdan hiçbir geçerliliği yoktur.

Mesela Ankete dayalı yapılan enflasyon tahminlerinin tuttuğunu gören var mı?

Mesela Ankete dayalı yapılan işsizlik tahminlerinin tuttuğunu gören var mı?

Bizdeki rakamların çoğu ankete dayalıdır.

Size çok basit bir soru sorsam asla KESİN cevap veremezsiniz:

TÜRKİYEDE 2018 YILINDA KAÇ TON HIYAR ÜRETİLMİŞTİR?

Cevap veremezsiniz çünkü ekonominin çoğunluğu kayıtdışıdır, ancak tahmini cevap verebilirsiniz ki büyük bir hata payı ile.

Öyle bir ülke düşünün ki daha 1 yılda ne kadar HIYAR ürettiğini bile kesin cevaplayamıyor!

Halbuki HOLLANDAya sorun benzer bir soruyu, sana köy köy kişi kişi kaç ton LALE ürettiğini söyler!

Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    Yapma hocam
    mutlaka vardır para babaları
    ancak çoğunluk birikimi ile ya ev ya da araba aldı.
    yastık altında fazla bişey yok

5. İktidar da Muhalefeti de sağlam yiyor bu ülkede...

Siyasetin finansmanını kim yapıyor? Bu sorunun cevabı iktidar ve muhalefetteki tüm siyasetçilerin ne boktan adamlar olduğunu anlatır.

Türkiyede siyasetin finansmanını seçmenler yapmaz! O sebeple siyasi partilerin hiçbiri seçmenleri ziklemez! Tüm siyasi partiler Finansmanını yapan adamı zikler!

Alıntı Originally Posted by kocaballi Yazıyı Oku
    Bunların aldıkları nefes bile haram....

Devletin parasını boşa harcama konusunda emeği geçenlere zerre hakkım geçtiyse haram olsun ....

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    Türkiye içinde bankalar arası döviz transferi sadece 50 TL mi ?
    Başka ek masraf alınıyor mu?

7. 41 yaşındayım..ist de yaşıyorum..
    Zenginleştik mi fakirleştik mi..
    Biraz çıkıp dikkatli gözlerle bakıldığımı cavabı benim yaşımdakiler için kolaylıkla bulunabilecek bi mesele..
    İstatislik falan anlamam..
    En sağlam istatislik sokakdır..
    Haa adam 5 tane solaryum merkezi olan yere gitmiş 6. yı açmış bu da zincirleme etki 2 yada 3 ünü batırmış..
    Bu fakirleşme yada batma değildir..
    Tam tersine artık para o kadar ucuz ve bollaşmış ki adam 5. nin olduğu yere 6. yı açma cesareti gösterebiliyor demek..
    Sokaklar 1 2 3 yaşında arabadan geçilmiyor..
    Eskiden karı koca beyaz yaka çalışıp anca ev geçindirmek vardı..
    Şimdi 2 beyaz yakanın çalıştığı eve 10 15K dan aşşa maaş girmiyor..
    Şimdi aç gözlülük , gösteriş aşırı..
    Şimdi 2 senedir olan aşırı zenginleşmenin çıkmaya başlaması
    Halkın şikayeti geçinememe değil de o eski gösteriş dolu lüks yaşantısını kaybetme şikayeti..

8.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    41 yaşındayım..ist de yaşıyorum..
    Zenginleştik mi fakirleştik mi..
    Biraz çıkıp dikkatli gözlerle bakıldığımı cavabı benim yaşımdakiler için kolaylıkla bulunabilecek bi mesele..
    İstatislik falan anlamam..
    En sağlam istatislik sokakdır..
    Haa adam 5 tane solaryum merkezi olan yere gitmiş 6. yı açmış bu da zincirleme etki 2 yada 3 ünü batırmış..
    Bu fakirleşme yada batma değildir..
    Tam tersine artık para o kadar ucuz ve bollaşmış ki adam 5. nin olduğu yere 6. yı açma cesareti gösterebiliyor demek..
    Sokaklar 1 2 3 yaşında arabadan geçilmiyor..
    Eskiden karı koca beyaz yaka çalışıp anca ev geçindirmek vardı..
    Şimdi 2 beyaz yakanın çalıştığı eve 10 15K dan aşşa maaş girmiyor..
    Şimdi aç gözlülük , gösteriş aşırı..
    Şimdi 2 senedir olan aşırı zenginleşmenin çıkmaya başlaması
    Halkın şikayeti geçinememe değil de o eski gösteriş dolu lüks yaşantısını kaybetme şikayeti..
    Oturduğum sitede bir ailede kocanın porche si karısının rangerover ı var. Ama evleri kira. Aidatı ödemekte gecikiyotlar diye duydum.

Sokakta 2 lüks araba ama site aidatı ödenmekte zorluk çekiliyor, ev de kira...
    Arabalar kredi ile mi alındı acaba?

Zenginlik mi fakirlik mi? Benim kafam almıyor...

Yurtdışında çalıştığım dönemde patronun göl manzaralı ağaçlar içinde süper evi vardı ama arabası Honda accord idi. Hiç unutmam...

Not: gençler işsiz ama çoğunda son model iPhone cep telefonu var. Şimdi zengin mi oluyor bu işsiz gençler.?
    Son düzenleme : kafkaf; 05-05-2019 saat: 11:59.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sayfa 376/992 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476876 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •