Sayfa 385/992 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485885 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 3,073 - 3,080 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    hafta sonu geyik olacaksa böyle olsun.. yok patates yok pembe domates fenalık geldiydi..
    neyse benden de bir tavsiye threesome yapmadan ölmeyin ffm olanından tabi

bana da evlen çocuk sahibi ol çok farklı bir duygu diyorlar ama.. olmayacak galiba yalnız ölücem..

Doğarkende yalnız doğdun...
    sıkıntı olmaz yani...
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Harcliktan fazlasini almalari esas sikinti zaten.
    Syg,
    Miras sahibi arkadaşlar önemlidir iyi harcarlar lütfen bunları düşünelim saygı duyalım. Harcamayan insanlarla işim yok benim adım enflasyon !

3.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Dunyada kabul görmüs prensiplere gore borcsuz harrcsiz 1 Milyon dolari nakit olan zengin sayilir ..bit dergide okumustum ama unuttum ..
    https://www.forbes.com/sites/lawrenc...-big-deal-now/

10m USD den aşşagısı kesmiyor uzak diyarlarda

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    İşte bileşik faizin gücü Einstein boşuna dünyanın 8.harikası dememiş.
    1 milyon altı kalanlarda bileşik faizle milyonerler klübüne girmiş.
    Unutmadan;
    1.000.000 TL = 167.660 USD
    milyon kelimeside cok komik

Istanbul da duzgun bir yerde evin olsun milyonersin zaten hahahah

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    milyon kelimeside cok komik

Istanbul da duzgun bir yerde evin olsun milyonersin zaten hahahah
    ABD nin yarısı senin belli

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Dunyada kabul görmüs prensiplere gore borcsuz harrcsiz 1 Milyon dolari nakit olan zengin sayilir ..bit dergide okumustum ama unuttum ..
    1 milyon dolar bazi sehirlerde ev bile alamiyorsun dunyanin bazi sehirlerinde

Bana gore zenginlik parayla degil hayat kalitesiyle olculur ve paradan bagimsizdir

1- sabah 9 aksam 5 calismak olmayacak ve para sana akacak ister kira ister miras ister baska bir sey. Hayat kalitesi yuksek adam stres icinde olmaz kosturmaz baskasina calismaz

2- Hayat kalitesi yuksek olan insan abuk subuk ufak tefek islerle ugrasmaz hizmetcisi olur onlar yapar. Sen seni mutlu eden islerle ugrasacaksin hobiler kari kiz deniz yat herneyse

Yok bankada 5 milyon dolarim var yok maasim su kadar yuksek yok bilmemne butun bunlar fasa fiso. Yukaridaki iki maddeyi yerine getirebiliyorsan adam gibi hayat yasiyorsundur

Cevremde ben dahil milyon dolardan fazlasi olanlar var yani mal varliklarinin hepsini topla gecer bu rakami. Ama bunlardan kimi zavalli halde yasiyor hayat kalitesi son derece dusuk evlendigi kadin oturdugu ev saglik sorunlari rezalet durumda.

Bir baskasi haftda 70 saat calisiyor. basini kasiyacak vakti yok son derece sagliksiz beyin ve fizik olarak

Sonuc paranin hicbir onemi yok. Onemli olan yukaridaki iki maddeyi yerine getirebiliyormusun bir gunun en az 3 te ikisini kendine ayirabiliyormusun iste o zaman insansin gerisi kole buna bende dahilim. kimi ayda 10 bin oburu ayda 20 bin kazanmis bunlar nuans farki ve hayat kalitesini degistirmiyor.

Kac yildir amerikadayim yukaridaki tanima uyan bir insanla tanismadim. Ama Turkiyede boyle cok insan tanidim. Amerika gelirin cok yuksek oldugu ama hayat kalitesinin korkunc dusuk oldugu bir ulke. Burada herkes kendi isini kendi yapar.

Turkiye ise gelirin korkunc dusuk ama yolunu bulursan mukemmel yasanacak bir ulke. Cunku iscilik ucuz amele cok hak hukuk yok gibi erkek olmanin cok buyuk avantajlari var ve bunlar hayat kalitesini anormal yukseltiyor.

Oturdugum zavalli ortadirek mahallesindeki apartmanda 4-5 hizmetci vardi. Ev sahipleri nerede diye sorardim yazin oradayken. Genelde bunlar moldavyali yada turkmen kadinlardi. Ev sahibi ya bisiklet turunda ya hiking de ya karadeniz turunda ya Karadag turunda ya Avrupa gezisinde. Oyle kadinlar tanidim son 20 yildir yemek yapmamis ev temizlememis amele hicbir is yapmamis. Hep kisisel hobiler tiyatro sanat gosterileri dunya gezileri vs vs. Hayat kalitesi budur. Rahmetli annemin cevresinde cok kadin vardi boyle oradan tanistim bende.

Ama sorsan hicte jet sosyete degil bunlar. NE bilim Merkez bankasi emeklisi yok bilmemnereden mirak kalmis yok babasi bir ishani birakmis yok bok pusur. Sacma sapan insanlar ama super hayat yasiyorlar.

7. Feministleri topluyorum şimdi işçilerde geliyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,290
    Zenginlik subjektif bir durumdur.
    Kendini zengin hissedersen zenginsin.
    Fakir hissedersen fakir.
    Yillar evvel New York yakinlarinda Fireisland dedikleri bir yere goturmuslerdi beni daha cok gay community ve milyon dolarlik evler olan bir yerdi.

https://fireisland.gaycities.com

Hic unutmuyorum bi corbaya astronomik bir fiyat odemis ve kendimi fakir hissetmistim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 385/992 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485885 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •