Sayfa 350/1230 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400450850 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,793 - 2,800 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Hesap ac kapa zor is..
    Hesap isletim ucreti filan gecirirler mazallah, yasal olmasa da yapar bunlar adami ugrastirir hic icin yoksa geri almak icin..
    Ben kredi kartlari ile su ana kadar guzel kazandim.
    Dun gittik 6 kisi yemek yedik hafta sonu QNB Private Banking karti %20 indirim yapti..
    Hem de hemen, beklemeden...

Syg,
    Kanunen hesap işletim ücreti alamıyorlar.
    Kanun izin verse anında alırlar.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
    Unutmadan da ekleyeyim, yurticinde sadece hafta sonlari ama yurtdisinda her gun...
    Nerede yersen ye %20 si QNB'den.. Ayda max 200 TL kazanabiliyoruz...
    1 yil boyunca gecerli..
    Kilo aldiracaklar bu arablar bana

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
    Kredi karti icin bir vadesiz hesaba da gerek yok.
    Al kredi kartini borcu direk karta eft yap.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4. Tarla, bahçe güzeldir...İnsanı dinlendirir...Ama yılda en az 1-2 defa gidemeyeceğin, göz kulak olamayacağın tarlayı-arsayı almayacaksın.

Babadan kalma 4-5 dönüm çay bahçemiz var köyde...benim de aldığım 1 dönümlük yer var...3 hafta planlarken, 4 hafta kaldım bu sefer..bol bol fasulye, mısır, kabak vs ektik...ayrıca meyve ağacı filan...odun yaptık, bol bol kütük yardım, taşıma, kesme-doğrama işi yaptık. Tam bir survivor denemesi oldu...fiziksel iş yapmak, yorulmak, bir şeyler ekip biçmek çok sağlıklı...çok hoşuma gidiyor...ama maddi beklentin olmayacak ve aşırı yorgunluk-stres olmayacak...neticede dinlenmek için bu tür fiziksel işler yapıyoruz.

Bu yıl orhangazi deki zeytinlikten de 50 kg kadar zeytin aldım...geçen yıldan kalan yağ olduğu için yağ almadım bu sene...ilave olarak 1000 tl de para aldım...parasının çok önemi yok, kendi bahçemden zeytin alayım, bahçeye bakan güzel baksın...orada diktiğim meyve ağaçlarına baksın yeter bana.

Sonuçta tarım işi para kazandırabilecek bir şey değil...profesyonel olarak değil de, bizim gibi yapanlar için kendi ektiğin biçtiğin meyve-sebze olması...yiyebildiğini yemek, fazlasını satmak vs güzel uğraşlar...ama dediğim gibi bu işten maddi bir beklentin olmayacak...yaptığın spor, doğayla iç içe olmak yanına kar kalacak...öte yandan, tarlanın fiziksel konumu nedeniyle uzun vadede, reel olarak değer kaybetmemesi de önemli...mesela orhangazideki tarlamız köprü sonrası 1 saat mesafede...2014 de almıştım...reel olarak değer kazanmıştır...akyazı daki yer de köy içinde, kuzey marmara otobanı sonrası orası da 1,5 saat mesafede olacak..burası da reel olarak iyi kazandırdı şimdiye kadar (yan parsal benim 2015 de aldığım fiyatın iki katına satıldı geçen yıl).

sözün özü...uzun vade yatırımdan bahsediyorsak, özellikle fiziksel olarak da yeterince dinç durumda iseniz...bağ-bahçe-tarla yatırımı öneririm...ama bizzat ilgilenebilecek durumda olacaksınız.

5.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    İng 200 liraya 50 lira nakit veriyor
    Akbank 100 liraya 10 lira chip para veriyor
    OPET te yakıt alımına yüzde 3 paro puan veriyor
    Bayram öncesi yakıt işini böyle hallettim.

İki hesapta vadesiz hesap.
    Kredi kartlarının bir numarası yok

Kredi kartları 4 kere 125 liraya 40 lira veriyor yakıta
    Ben kamyoncu muyum arkadaş?

genedle yakıt kampanyaları 1,5 aylık oluyor..1,5 ayda 500 tl yakıt harcaman olmuyorsa sana hitap etmez...ama benim 1,5 aylık yakıt harcamam o rakamın altına hiç düşmüyor...son zamlardan sonra hele hiç...bu arada yaz aylarında bağ bahçe ziyaretleri, gezme tozma vs...yakıt harcamam çok olur...mesela son bir ayda 3000 km yapmışım

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    genedle yakıt kampanyaları 1,5 aylık oluyor..1,5 ayda 500 tl yakıt harcaman olmuyorsa sana hitap etmez...ama benim 1,5 aylık yakıt harcamam o rakamın altına hiç düşmüyor...son zamlardan sonra hele hiç...bu arada yaz aylarında bağ bahçe ziyaretleri, gezme tozma vs...yakıt harcamam çok olur...mesela son bir ayda 3000 km yapmışım
    Benim aylık 250-300 arası oluyor en fazla ama bayramda ve bundan sonra yaz aylarında artar artık.

abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

7. Kredi kartı, banka kartı olayında fayda maliyet hesabını iyi yapmak lazım...ben iki banka hesabı, tek kredi kartı kullanıyorum...ama aktif bir şekilde kullanıyorum üçünü de...yoksa son ödeme tarihleri, vs, zaman ayırmak gerekir...bu arada iki banka hesabında da eksi bakiye işlemi yapabiliyorum...acil nakit ihtiyacı durumunda kmh denen bu özellik çok işe yarıyor.

Bu arada hiç bir zaman bankada boşta param olmaz...faturalarımı da manuel olarak, bizzat öderim...kontrol bende, güç bende yani

8. Gençler, özellikle size sesleniyorum...Yaşını başını almış, belli bir birikime ulaşmış kişiler, ben-dudu abiniz vs bile biraz dikkat-biraz emek harcayarak aylık 300-500 tl kazanç elde edebiliyor puan-kampanya vs işlerinden. Üstelik önünüzde ne kadar uzun yıllar varsa, yani ne kadar geçseniz, uzun vade yatırımcı olarak o kadar karlı çıkacaksınız bu işten.

Biliyorum, özellikle beyaz yaka tabir edilen kesim, bu tür hesap kitap işlerini biraz da karizmaya aykırı buluyor...eş dost ortamında bu tür konulara dikkat ettiğiniz bilinsin istemiyorsunuz...önce bu psikolojiden sıyrılın derim..millet olarak, kasıntı tutumlarımızı değiştirmemiz gerekiyor...bizden çok daha zengin, hem aylık geliri, hem mal varlığı olarak bize 10 basacak ülke vatandaşları çok daha fazla dikkat ediyor bu işlere...rahat olun bu konuda yani.

özellikle aileniz büyüyüp çoluk, çocuk, anne-baba vs...aylık harcamalarınız arttığında, faturalar+alış veriş kampanyaları ile 500 tl gibi bir tasarruf mümkün (aylık ortalama 10 bin tl gibi bir harcaması olan kişi için %5 kadar kazanç mümkün yani).

not: worldcard ın 100 tl üzeri restoran harcamasına %10 puan kampanyası var...memlekette eş-dost bir yemek yedik...10 kişi filandık...bir kişinin yemeğini kredi kartım karşılamış oldu...taş atıp elimiz mi yoruldu, özel bir yer aramadık...hatta başka bir pos cihazı kullanıyorlar diye düşünmüştüm...yani tamamen sürpriz oldu...ramazan nedeniyle iftar vs ödemeler yüklü olabiliyor...ve bu ayda bankaların bu tür kampanyaları baya fazla.

Sayfa 350/1230 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400450850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •