Sayfa 369/612 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469 ... SonSon
Arama sonucu : 4890 madde; 2,945 - 2,952 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by zaycek Yazıyı Oku
    Güzel yazıyorsun da bu yazılar sıkıntılı yazılar. delilleriyle sabit demek başını ağrıtır. Farkındasın dimi ? Bence dikkat et.

Bizim asıl sıkıntımız ne biliyor musun sayın hocam, af edersiniz g.t korkusundan ağzımızı açamayacak halde tartışmalara kapanmış olmamız ve bunun sonucu olarak da sıradan protestoların bile toplumda vatan hainliği kapsamında değerlendirilmesine doğru evrilmiş genel "konjonktürel" yapı. Bu türden psikanalitik davranışlar yüksek lisans konumdur. Detaya girerek kimseyi bunaltmak niyetinde değilim. Dileyen arkadaşım araştırsın baksın ne demek istediğimi.

Kısa ve öz olarak yazacak olursak, adamlar son 1 yıldır gerek TV gerekse tüm sosyal medyada bu konuyu işliyorlar. Hatta İngiliz hükümetinin diktatörlükle işbirliği yapıp bu olayı silah satma aracı olarak kullanmak üzere bizzat tasarlamış olma ihtimalini tartışıyor ortaya bir sürü belge koyuyorlar. Bu türden davranışlar bize oldukça yabancı farkındayım. Ve size sonuna kadar hak veriyorum.

Sonuç itibariyle beni merak etmeyin, başımın çaresine bakacak kadar hukuki nosyona sahibim.

*

Konuyu vermek istediğim mesaj anlamında toparlamak adına; Brexit kararı finansal piyasalar açısından sıradan, basit bir karar olmayacaktır. Çünkü Londra çok uzun zamandır küresel sermayenin merkezidir ve bu sermaye Almanya'yı Almanya, Çin'i Çin yapan, AB'yi kuran sermayedir. Karşıdan bakıldığında basit bir toprak meselesi tartışması gibi gösterilen Brexit tartışmalarının arka planında sonrasında bu sermayenin hangi güvencelere sahip olacağı konusu vardır.

Özellikle Skripal ve Kaşıkçı olaylarından sonra İngiliz hükümetinin küresel sermayenin bazı bileşenlerine yönelik gösterdiği agresif tutum cebinde bol para bulunan baronları rahatsız etmekte ve bir çıkış yolu aramaktalar. İstanbul'un finans merkezi olmasıyla ilgili önerilerin zamanlamasıyla o dönemde ve hemen öncesinde global sermaye bağlamında yaşanan değişiklikleri çok iyi analiz etmek gerekir.

Geçen gün de yazdım, bu proje öyle 2-3 tane bina dikip satma projesi kesinlikle değildir.

2. Bu projenin bugüne kadar tabirimi mazur görün eşek eti gibi uzamasının arkasındaki temel neden; inanılmaz büyüklükte sermayeye sahip finans baronlarının tıpkı City of London benzeri; hükümet etkisinden uzak, devletin denetimi dışında kendi kurallarının geçerli olduğu bir şehir devleti talebi. Ki sadece çipli insanların girip çıkabileceği apayrı bir düzen. Gayet karmaşık bir konu olduğu için de kısa kesiyorum. Yoksa siz İstanbul seçimleri özelinde yaşanmakta olan tartışmanın Belediye Başkanının Ekrem bey mi yoksa Binali bey mi olacağı gibi basit bir tartışma olduğunu mu düşünüyorsunuz? Şayet öyleyse kesinlikle yanılıyorsunuz. Hiç kimsenin umurunda bile değil o koltukta kimin oturacağı; bu projeye kimin en sağlıklı garantör olabileceği üzerine yaşanmakta tüm bu kargaşa ortamı.

3. Berat beyin tüm ilgili taraflarla müşterek yaptığı toplantı ve sonrasındaki "projenin hızlı bir şekilde tamamlanması" yönündeki açıklamaları, tamamen olmasa bile bazı temel noktalarda anlaşma sağlandığına işaret ediyor olabilir. Belki de etmiyordur, bilemem bunu zaman gösterecek. Bunu buradaki fiyatlamalar da gösterecek bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sonuca doğru yaklaşıldıkça Asunim benzeri bir çok gelişmeye şahit olacağız ömrümüz yeterse. Hissedeki bu komik fiyatlara da fazla takılmayın, an itibariyle defter değerine göre % 75 iskontolu bir hisse bu hisse. Olaki bu proje bir şekilde gerçekleşmeyecek olsa bile sahip olduğu reel varlıklar açısından mali anlamda bir sıkıntı göremiyorum. Öyle olsa zaten bu hissede olmam.

Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku

Bizim asıl sıkıntımız ne biliyor musun sayın hocam, af edersiniz g.t korkusundan ağzımızı açamayacak halde tartışmalara kapanmış olmamız ve bunun sonucu olarak da sıradan protestoların bile toplumda vatan hainliği kapsamında değerlendirilmesine doğru evrilmiş genel "konjonktürel" yapı. Bu türden psikanalitik davranışlar yüksek lisans konumdur. Detaya girerek kimseyi bunaltmak niyetinde değilim. Dileyen arkadaşım araştırsın baksın ne demek istediğimi.

Kısa ve öz olarak yazacak olursak, adamlar son 1 yıldır gerek TV gerekse tüm sosyal medyada bu konuyu işliyorlar. Hatta İngiliz hükümetinin diktatörlükle işbirliği yapıp bu olayı silah satma aracı olarak kullanmak üzere bizzat tasarlamış olma ihtimalini tartışıyor ortaya bir sürü belge koyuyorlar. Bu türden davranışlar bize oldukça yabancı farkındayım. Ve size sonuna kadar hak veriyorum.

Sonuç itibariyle beni merak etmeyin, başımın çaresine bakacak kadar hukuki nosyona sahibim.

*

Konuyu vermek istediğim mesaj anlamında toparlamak adına; Brexit kararı finansal piyasalar açısından sıradan, basit bir karar olmayacaktır. Çünkü Londra çok uzun zamandır küresel sermayenin merkezidir ve bu sermaye Almanya'yı Almanya, Çin'i Çin yapan, AB'yi kuran sermayedir. Karşıdan bakıldığında basit bir toprak meselesi tartışması gibi gösterilen Brexit tartışmalarının arka planında sonrasında bu sermayenin hangi güvencelere sahip olacağı konusu vardır.

Özellikle Skripal ve Kaşıkçı olaylarından sonra İngiliz hükümetinin küresel sermayenin bazı bileşenlerine yönelik gösterdiği agresif tutum cebinde bol para bulunan baronları rahatsız etmekte ve bir çıkış yolu aramaktalar. İstanbul'un finans merkezi olmasıyla ilgili önerilerin zamanlamasıyla o dönemde ve hemen öncesinde global sermaye bağlamında yaşanan değişiklikleri çok iyi analiz etmek gerekir.

Geçen gün de yazdım, bu proje öyle 2-3 tane bina dikip satma projesi kesinlikle değildir.

" Kaşıkçı olayı bizzat İngiliz derinlerinin sırf bu maksatla tezgahladığı ve Körfez tandanslı iş adamlarının hesaplarına çökmek için kullandığı bir aparattı. Delilleriyle sabit. "

bu yazdığın yazının delili nedir ben bundan bahsediyorum. Olaya bizzat şahit gibi yazmışsın. Bu yazının af edersiniz g.t korkusundan ağzımızı açamayacak halde tartışmalara kapanmış olmamızla pek alakası yok. Ben sadece uyarayım dedim.

Saygılar

5. Orada yazılı bu, yanlış anlama ama sende yazılanı okuyup anlamama gibi bir sıkıntı var. Kaşıkçı olayıyla birlikte İngiltere'nin Suud'a yaptığı silah satışlarında yaşanan artış bile tek başına bu işin açık ve net delil. Zaten bunu ben söylemiyorum Sky News yorumcuları söylüyor. Keşke burada hangi kademede kaç lot var, kim almış kim satmıştan ziyade bu türden global gelişmelere odaklanabilsek. Ne mümkün. Bu yaptığınızın, okuyucuları meselenin odak noktasından başka bir yere çekme gayreti olduğundan da eminim, kusura bakmayın.

Burada ana fikir ne, siz neyle uğraşıyorsunuz. Yani desem ki avukatımsın öyle bir şey de yok.Şimdi bu yazdığımı da alıntılar, sayfaları doldurma adına yeni bir tartışma zemini olarak kullanırsınız. Bu nedenle lütfen beni koruma hassasiyetinden vazgeçiniz. Kendimi koruyacak kadar "her türden" yeterliliğim var. Sağol, eyvallah.

6. TÜİK'in yayımlamış olduğu yabancılara yapılan konut satışları ile ilgili veriler dikkatlice incelendiğinde son 1 yılda, İstanbul özelinde önemli artışlar yaşandığı görülmektedir. Gayet tabiki bütün bu gelişmeler tesadüf değildir, aslına bakarsanız olan biten hatta bize sıradanmış gibi gelen bir çok gelişmenin arka planında makro hedefler mevcuttur.

Mesela, şirketin sahip olduğu varlıklardan kirada olanların analizini yapın, kime kaça ne maksatla kiraya verilmiş teferruatlı bir şekilde yazıyor faaliyet raporunda. Önemli olan okumak değil, okuduğundan anlam çıkarmaktır. Okumayı 1 nci sınıf öğrencisi de yapıyor.

Bunu da kimseyi kırma adına yapmadım. Hiç kimseye yönelik bir ima da mevcut değil. Sizlere bir çerçeve sunuyorum; yatırım kararı verdiğiniz, bu yolla sahip olduğunuz ortaklığınızın tüm yönleriyle sorgulamanız talebi var bütün bu yazdıklarımın arkasında. Yaparsınız yapmazsınız beni zerre ilgilendirmez. Ha keza, buradan kazanacağımdan bir kısmınızın İBAN'ına havale yapacağımı kimse beklemesin.

7. Benim buraya yazmaya başladığım tarih ve hisse fiyatını araştırın. Öyle başkaları gibi 1.25-1.30 larda gelipte gaz verenlerden olmadığımı göreceksiniz. Kimseden gizli saklım da yok; ilk alımımı 80 kuruş ortalama ile yaptım, dünde 70 ortalama ile 2 nci partiyi aldım ve buraya da yazdım, 3 ncü ve son alış yerim de 60 kuruş seviyesinde olacak. Gelirse ne alâ, gelmezse diğer hisselere bakarım.

8. İlk alımı yaptıktan sonra borsa genelinde düşüş olmaksızın hissedeki düşüşün devam ettiğini görsem 70 kuruştan almazdım. Ancak an itibariyle piyasa genelinde bir algı bozulması mevcut ve bizim hisse de tabii olarak bundan etkilenerek düştü. Benzer şekilde XU100 ile korelatif bir düşüş gerçekleşirse 60 kuruştan ilave ve son alımlarımı yaparım, ancak borsa düşmediği halde hisse düşerse bu kararımı o günün şartlarına göre gözden geçirme hakkımı da saklı tutuyorum. Son olarak, bütün bunlar kişisel kararlarım olup bilgi paylaşımı anlamında yazılmıştır. Kimseyi etkileme amacı taşımamaktadır, zaten bu gibi forumlarda yazılan çizilenlerden etkilenerek yatırım kararı alanlar hemen terk etsinler bu piyasayı. Hem canına hem malına yazık!

Sayfa 369/612 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •