Sayfa 92/992 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 729 - 736 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. herkese merhaba, sizler için önemsiz ama benim için çok önemli bir soru soracağım:

şu an 1 milyon TL nakit param olsa ve bir daha hiçbir şekilde çalışmamak üzere bugün kariyerimi sonlandırmaya karar versem bu para getireceği faizle bana hayatımın sonuna dek yeter mi? halihazırda böyle bir örnek kişi var mı forumda veya çevrenizde? bu alternatifin olumlu/olumsuz yönlerini sayıp dikkat etmem gereken hususları vurgularsanız çok makbule geçer.

ek bilgiler: 35 yaşındayım bekarım evlenmeyi de düşünmüyorum. istanbul'da kendime ait evimde ikamet ediyorum, kira derdim yok. borcum harcım da yok. mütevazi bir hayat tarzım var, öyle har vurup harman savurmam, tutumluyumdur. 11 yıllık sigorta primim var.

Alıntı Originally Posted by hepsonradan Yazıyı Oku
    herkese merhaba, sizler için önemsiz ama benim için çok önemli bir soru soracağım:

şu an 1 milyon TL nakit param olsa ve ben bir daha hiçbir şekilde çalışmamak üzere bugün kariyerimi sonlandırsam bu para sizce getireceği faizle bana hayatımın sonuna dek yeter mi? halihazırda böyle bir örnek kişi var mı forumda veya çevrenizde? bu alternatifin olumlu/olumsuz yönlerini sayar, dikkat etmem gereken hususları vurgularsanız çok makbule geçer.

ek bilgiler: 35 yaşındayım bekarım evlenmeyi de düşünmüyorum. istanbul'da kendime ait evimde ikamet ediyorum, kira derdim yok. borcum harcım da yok. mütevazi bir hayat tarzım var, öyle har vurup harman savurmam, tutumluyumdur. 11 yıllık sigorta primim var.
    Muhtemelen yaşarsın, biryerden emeklilik primini yatır

herkese merhaba, sizler için önemsiz ama benim için çok önemli bir soru soracağım:

şu an 1 milyon TL nakit param olsa ve bir daha hiçbir şekilde çalışmamak üzere bugün kariyerimi sonlandırmaya karar versem bu para getireceği faizle bana hayatımın sonuna dek yeter mi? halihazırda böyle bir örnek kişi var mı forumda veya çevrenizde? bu alternatifin olumlu/olumsuz yönlerini sayıp dikkat etmem gereken hususları vurgularsanız çok makbule geçer.

Ayda ne kadar harcamaniz olacak?

4.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ayda ne kadar harcamaniz olacak?
    valla işte istanbul şartlarında yeme-içme, faturalar, ara sıra gezme tozma, yılda 2 kez tatil falan desek tek tabanca 3-4 bin TL'den fazla olmaz aylık masrafım. içki, sigara, kumar alışkanlığı falan da yok.

mert bey, emeklilik primi demiş; o da aklımdaydı, 1.000 TL gibi bir masraf kalemi de o olsa aylık biz azami 5 bin TL diyelim.

valla işte istanbul şartlarında yeme-içme, faturalar, ara sıra gezme tozma, yılda 2 kez tatil falan desek tek tabanca 3-4 bin TL'den fazla olmaz aylık masrafım. içki, sigara, kumar alışkanlığı falan da yok.

mert bey, emeklilik primi demiş; o da aklımdaydı, 1.000 TL gibi bir masraf kalemi de o olsa aylık biz azami 5 bin TL diyelim.
    Ustadim
    Soz konusu parayi hic faize yatirmasaniz direk ayda 5000 harcasaniz dahi sizi enaz 50 yasiniza kadar goturur.

Gelelim faiz kismina...suan ortalama ayda 17 bin getirir. Siz bunun 5 inu yeseniz yilda 12 den 150 bine yakin ustune koyarsiniz...

Tabi faizler boyle gitmeyecek dusecek

Cok dusse dahi paraniz ayda 8 bine yakin getirir ki yine arttirabilirsiniz.

Yani detay hesaba luzum yok

Beni en cok merak ettiren

Bu yasta bu alacaginiz tuhaf karardir. Hayata kusmus gibi...

6.  Alıntı Originally Posted by hepsonradan Yazıyı Oku

Asıl soru enflasyon Türkiye'de uzun süre düşük kalır mı?
    enflasyonda 90 lı yıllara dönersek o para 3 yıl dayanmaz

7. enflasyon etkisi var 1 m lira 10 yil sonra bugunun 100 bin lirasi olur.
    faizler hep bu seviyede gitmez bi zaman sonra tek haneye duserse eline gecen tutar yari yariya duser.
    velhasili oyle bir hayat muhasebesi olmaz
    tek olur yanı dolar alir dolar faizi kullanilir orda da 150 bin dolara verilen faiz sana yetmez.
    aklindaki plan icin 1 m dolar yeterli olur

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    Sahil kasabasına gidin orada yaşayın

Sayfa 92/992 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları