Sayfa 201/252 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251 ... SonSon
Arama sonucu : 2011 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1. Hocam ifade etmek istediğimi resmetmeye çalıştım. Şimdi siz öyle deyince formül üzerinde bir türlü denk getiremedim. Belki de benim c yerine kullandığım n:=(O+REF((H+L+C),-1))/4; bu kalıptan kaynaklanıyor.
    Resimde uzun bar ile gösterdiğim alanı iptal ettim ve kesip aşağı normal gidişatını ekledim. böylelikle ortalama ile çalışan sistemlerin yanılgısı bertaraf edilecektir diye düşünüyorum. Bunun için her bir barı, en yüksek ve en düşük fiyat seviyesini , normal bir barın maksimum 2 katı olalrak göstermek daha mantıklı geldi.

2. Mesala burda da uzun barlar yüzünden formül son 4 işlemi hatalı yapıyor. Ama normal bar hareketi olarak görse bu hatalı işlemler oluşmayacak diye düşünüyorum.

3. İndikatör ü sistem e çevirebilirmiyiz?
    Sarayı 2013 indikatör sistem oto atık al sat olarak.
    TSK?

4.  Alıntı Originally Posted by forman83 Yazıyı Oku
    İndikatör ü sistem e çevirebilirmiyiz?
    Sarayı 2013 indikatör sistem oto atık al sat olarak.
    TSK?
    Hangi indikatör

5. [IMG][/IMG]

Ben bu sistemin sinyal değişimi yaparken belirli bir zarar limitine ulaşınca flata geçmesini, sonra sinyal gelince flattan ala geçmesini istiyorum. Sinyal dönüşleri yaklaşık %2,5-3 gibi dipten dönüş yaparak zarar yazması yerine bunu %1 ile sınırlandırmak istiyorum. Bu %1 sınırına gelince sistem flata geçsin.

Resimde beyaz dikdörtgenin olduğu bölgede dipten al gelene kadar yaklaşık 3000 puana kadar dönüş bölgesi var. Sistem 3000 puan terste kalacak te yeni sinyal üretecek. Ben sistemin mavi çizdigim bölgede flata geçmesini, yeni al sinyali gelene kadar flatta kalmasını istiyorum.

Stop bölgesinden zarar bölgesine %1 yazarak denedim fakat olmadı.

6.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]

Ben bu sistemin sinyal değişimi yaparken belirli bir zarar limitine ulaşınca flata geçmesini, sonra sinyal gelince flattan ala geçmesini istiyorum. Sinyal dönüşleri yaklaşık %2,5-3 gibi dipten dönüş yaparak zarar yazması yerine bunu %1 ile sınırlandırmak istiyorum. Bu %1 sınırına gelince sistem flata geçsin.

Resimde beyaz dikdörtgenin olduğu bölgede dipten al gelene kadar yaklaşık 3000 puana kadar dönüş bölgesi var. Sistem 3000 puan terste kalacak te yeni sinyal üretecek. Ben sistemin mavi çizdigim bölgede flata geçmesini, yeni al sinyali gelene kadar flatta kalmasını istiyorum.

Stop bölgesinden zarar bölgesine %1 yazarak denedim fakat olmadı.
    Formüldeki alsat bölgeleri aynı yerden olsun , fakat dedigim gibi dönüşlerde zararı flata geçerek sınırlandırmak istiyorum.

al -açık poz kapat mov(c,3,e)>most(c,3,2)
    sat-açığa sat mov(c,3,e)<most(c,3,2)

Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Formüldeki alsat bölgeleri aynı yerden olsun , fakat dedigim gibi dönüşlerde zararı flata geçerek sınırlandırmak istiyorum.

al -açık poz kapat mov(c,3,e)>most(c,3,2)
    sat-açığa sat mov(c,3,e)<most(c,3,2)
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

rsi divergence indicator (rsı uyuşmazlık) formülünü matrikste bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Sayfa 201/252 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •