Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 78/1002 İlkİlk ... 2868767778798088128178578 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 617 - 624 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Ben bir de şeye gıcık oluyorum. Yatırımlık mı bakıyorsunuz , oturmak için mi diyor? Yani oturmak için baktığım evin değeri artmayacak mı? Yatırımlık diyorum, o zaman 1+1 bakıyorsunuz diyor, hayır 3+1 bakıyorum diyorum. Saçma sapan genellemeler oluşturuldu. 1+1 ev nedir yahu? Açık mutfak nedir? 50 m2 ev mi olur? Venedik mi burası? Bıraksan kendini adamlara, parayı alıp, ev falan da vermeyecekler.

Cidden 3 yıl sonra teslim, 750 Bn TL, 1+1 ev alanları anlayamıyorum. Sadece acıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Ben bir de şeye gıcık oluyorum. Yatırımlık mı bakıyorsunuz , oturmak için mi diyor? Yani oturmak için baktığım evin değeri artmayacak mı? Yatırımlık diyorum, o zaman 1+1 bakıyorsunuz diyor, hayır 3+1 bakıyorum diyorum. Saçma sapan genellemeler oluşturuldu. 1+1 ev nedir yahu? Açık mutfak nedir? 50 m2 ev mi olur? Venedik mi burası? Bıraksan kendini adamlara, parayı alıp, ev falan da vermeyecekler.

Cidden 3 yıl sonra teslim, 750 Bn TL, 1+1 ev alanları anlayamıyorum. Sadece acıyorum.
    Doğru tespitler. Yatırım amaçlı olsun oturum amaçlı olsun zaten evin fiyatının düşmesini istemez alıcı. Bir de maketten ev almak çok büyük yürek ister bu devirde. Ayrıca 3 yıl sonra oturacağın ev için parayı peşin peşin ödüyorsun alternatif maliyet vs 750 binlik ev sana 1 milyona geliyor.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,827
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Üye,eğer emlakçı ise böyle uygun fiyatlı yerleri yazıyorlar,siz arayınca bir gün önce satıldı ama onun dengi ve daha iyi daireler aynı muhitte var diyorlar,böylece siz 350-400 bin tl bandında ev bakarken ilgisiz bir konumda evi size dahada pahalı satmaya çalışıyorlar..dürüst olanları tenzih ederim ancak İstanbul emlakçılarının bir kısmı bu yolla iş yapıyor...
    Bahsettiğiniz türde bir emlakçıya ben de ratlamıştım 2-3 sene önce Ataköy'de. Fiyat uygun görünüyordu ilanda arayınca "o satıldı elimizde şu var" diye çağırmış, musallat olmuştu. İyi ki almamışım. O evlerin fiyatları yaklaşık 3 yıldır aynı (3+1 daire bakmıştım). Para faizde bile en az %50 artmıştır herhalde...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,827
     Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Doğru tespitler. Yatırım amaçlı olsun oturum amaçlı olsun zaten evin fiyatının düşmesini istemez alıcı. Bir de maketten ev almak çok büyük yürek ister bu devirde. Ayrıca 3 yıl sonra oturacağın ev için parayı peşin peşin ödüyorsun alternatif maliyet vs 750 binlik ev sana 1 milyona geliyor.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    1+1 eve halen 750 bin veren varsa artık diyecek şey bulamıyorum...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,827
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku

Buraları 2B yapan olursa,yakan ve koruyamayanlarla beraber, o ateşe maruz kalan ağaçlar ve orman hayvanları gibi can verirler umarım.
    Amin! diyorum...

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    1+1 eve halen 750 bin veren varsa artık diyecek şey bulamıyorum...
    GÖKTÜRKÜN MERKEZİNDE LARUSPALAS SİTESİNDE SATILIK LÜKS 1+1 DAİRE 900.000 TL
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...91391778/detay

ARKETİP1 DE HAVUZ CEPHE 1+1 70m2 FIRSAT SATILIK DAİRE... 750.000 TL
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...73787243/detay

FIRSAT GÖKTÜRK'TE ARCADIUM LIFE 3'te 75m2 1+1 SATILIK GRANDCITY 830.000 TL
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...81976495/detay

7. Göktürkte (15 günde 1 mutlaka oralardayım) kardeşim Çamlık Cad. Karmaevlerde oturuyor 2+1 ev almıştı zamanında (5-6 sene oldu herhalde) 330.000 tl ye...Şimdi milyon TL değeri var...Bence de normalde bu fiyat etmez/etmemeli...Ama piyasa fiyatı bu şu anda...

3.köprü ve yeni havalimanı etkiledi sanırım fiyatları...Bir de metro da geliyor yapım aşamasında...

8.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Göktürkte (15 günde 1 mutlaka oralardayım) kardeşim Çamlık Cad. Karmaevlerde oturuyor 2+1 ev almıştı zamanında (5-6 sene oldu herhalde) 330.000 tl ye...Şimdi milyon TL değeri var...Bence de normalde bu fiyat etmez/etmemeli...Ama piyasa fiyatı bu şu anda...

3.köprü ve yeni havalimanı etkiledi sanırım fiyatları...Bir de metro da geliyor yapım aşamasında...
    herhalde havaalanına giden metro buradan geçecek diye yediriyorlardır millete, iyimser senaryo ile bir 15 yıl var o günlere.

Sayfa 78/1002 İlkİlk ... 2868767778798088128178578 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •