Sayfa 894/997 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904944994 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 7,145 - 7,152 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. 13 Kasım Çarşamba 11:51 BORSA İSTANBUL/ATİLLA: FX SWAP PİYASASI GÜNLÜK 2 MLR DOLARI AŞAN HACME ULAŞTI

13 Kasım Çarşamba 11:51 BORSA İSTANBUL/ATİLLA: ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE YENİ DÖVİZ KONTRATLARI BİLGİSİNİ VERECEĞİZ

13 Kasım Çarşamba 11:50 BORSA İSTANBUL/ATİLLA: YENİ FAİZ TAKASI ÜRÜNÜNÜN BİLGİSİNİ PAYLAŞACAĞIZ

2.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    denizbank g.müdürü ile eski ziraat bankası g.müdürü şimdinin bankalar birliği başkanı aydın ı birbirine çok benzetiyorum.. iktidarın hoşuna gidecek açıklamalar yapıyorlar fırsatını buldukça..
    Eski ziraat bankası g.müdürü 8 yıldır aynı kişi. Aydın'dan önceki kişiden mi bahsediyorsunuz?
    Tam anlayamadım..
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3. Aydın bi ara da Halkbank GM si idi...

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Eski ziraat bankası g.müdürü 8 yıldır aynı kişi. Aydın'dan önceki kişiden mi bahsediyorsunuz?
    Tam anlayamadım..
    şu anda bankalar birliği başkanı aydın eskiden ziraat bankası g.müdürü idi.. zaten yazımda "eski ziraat bankası g.müdürü şimdinin bankalar birliği başkanı" şeklinde tanımladım kendisini..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

dün haberlerde vardı.. "eğitim, sağlık, çocuk, tatil, araba, eğlence ve tüketim" gibi alanlarda tasarruf etme alışkanlığını kazandırmak için hükümet aynen BES sisteminde olduğu gibi devlet katkısı vermeyi planlıyormuş, bu alanlarda bankalar üzerinden yapılacak tasarruflara..buna benzer bir uygulama mevcut devlet katkılı konut hesapları.. anlaşılan konsepti yaygınlaştıracaklar..

discretus'un bakış açısı bunun tamamen bullshit bir saçmalık olduğu.. her zaman minimum bürokrasi ve işlem taraftarıyım.. basitlik.. yalınlık.. temeller (fundamentals)..

sen bir taraftan mesela yeni vergi tasarısında konaklama vergisi al vatandaştan , sonra yeni bir düzenleme ile bunu sözde teşvik kapsamına al.. madem destekleyeceksin tasarrufu, neden konaklama vergisi gibi bir saçmalık uyguluyorsun..

bu tür aptalca uygulamalar ile "iki noktadan bir doğru geçer" tarzı basit akış diyagramları yerine milyon tane farklı yolun olduğu bir sürü birbirini baltayalayan uygulama aynı anda devrede oluyor.. bu nedenle gerek vatandaş gerekse yatırımcılar öngörülebilir olmadığı için bir çok yatırm veya tasarruf kararından vazgeçiyor..

çare basit.. yalınlık.. basitlik.. temeller (fundamentals).. vergi sistemini yeniden düzenle, yüksek kölelik vergilerini düşür ve herkesten alınmasını sağla.. piyasa yolunu bulur..şu anda amaçlanan vatandaş bir kaç yıl parasını kullanmadan bankada tutsundan öte bir şey değil.. neden yapsın ki bunu? zaten elinde para kalmıyor.. tatile giden de zaten parasını biriktirip gidiyor, tasarruf yapıyor yani.. şimdi buna bile vergi koyuyorsunuz "konaklama vergisi" adı altında.. absürt..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    denizbank g.müdürü ile eski ziraat bankası g.müdürü şimdinin bankalar birliği başkanı aydın ı birbirine çok benzetiyorum.. iktidarın hoşuna gidecek açıklamalar yapıyorlar fırsatını buldukça..
    halen hem ziraat genel müdürü aynı zamanda bb başkanı
    önceside halkb genel müdürü
    öncesi ziratat teftiş kurulunda müfettiş
    kemal derviş zamanında İFP
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

20.00 Karşılama

20.30 a kadar eşleri ile basına açık görüşme

21.00 Yüzyüze görüşme ve ardından çalışma yemeği

23. 10 Ortak basın toplantısı

23.45 Ziyaretin sona ermesi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    halen hem ziraat genel müdürü aynı zamanda bb başkanı
    önceside halkb genel müdürü
    öncesi ziratat teftiş kurulunda müfettiş
    kemal derviş zamanında İFP
    evet.. yanlış hatırlamışım.. halen gm imiş..

Sayfa 894/997 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904944994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •