Sayfa 374/593 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424474 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 2,985 - 2,992 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. Arkadaşlar, Metastock'taki ValueWhen komutunu iDeal'de nasıl yapabiliriz?

Örneğin şu komutu iDeal'e nasıl uyarlayabiliriz?

Komut : ValueWhen(1.,CROSS(C,MOV(C,5,E)),H
    (Kapanış fiyatı 5 barın kapanışı sonucu oluşan hareketli ortalamanın altında kalırsa değer olarak o anki değeri verir.)

Teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by TerabyteForever Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, Metastock'taki ValueWhen komutunu iDeal'de nasıl yapabiliriz?

Örneğin şu komutu iDeal'e nasıl uyarlayabiliriz?

Komut : ValueWhen(1.,CROSS(C,MOV(C,5,E)),H
    (Kapanış fiyatı 5 barın kapanışı sonucu oluşan hareketli ortalamanın altında kalırsa değer olarak o anki değeri verir.)

Teşekkürler.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...94#post3052194

3.  Alıntı Originally Posted by mk4588 Yazıyı Oku
    Selamlar herkese kolay gelsin, ben henüz idealgo kullanmıyorum onun için optimizasyonu kodlarla yapmaya çalışıyorum. Sistemlerde zaten birkaç tane örnek de var. Onlardan yararlanıp birşeyler yapmaya çalıştım fakat sistem performansındaki en güzel değerler ile en optimize edilmiş değerler birbirini tutmuyor. Hatta ordaki örnek kodda dahi değerler farklı çıkıyor. Kod karışık değil gibi açıkçası ama neyi kaçırdığımı bir türlü çözemedim. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı acaba?

optimizasyon donguleri icerisine asagidaki yon temizleme kodunu girip bir de oyle deneyin.

PHP Code:
    for (int i 1V.Counti++) Sistem.Yon[i] = ""
    Not: optimizasyon kodunuzun basinda "var V = Sistem.GrafikVerileri;" yoksa eklemeniz gerekecektir.

4.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    optimizasyon donguleri icerisine asagidaki yon temizleme kodunu girip bir de oyle deneyin.

PHP Code:
    for (int i 1V.Counti++) Sistem.Yon[i] = ""
    Not: optimizasyon kodunuzun basinda "var V = Sistem.GrafikVerileri;" yoksa eklemeniz gerekecektir.
    Çok teşekkür ediyorum :D sağolun....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,626
    gönderinin esas yeri burası, burada da bulunsun.

Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    O kadar büyütmeyin akşam seansını kaydetmeyen bir grafik yapın onu kullanın

Kullanıcı sembolleri içine kaydedip aktif etmiş olmanız gerekir.

robot içinde grafiği DFN'VOB30BB olarak çağırabilirsiniz. işlem yapma kodu ise Sistem.AktifViopKontrat olmalı.

akşam dataları olmadan grafiğinizi hazırlar ama bu grafik üstünde indikatörleriniz çalışırmı/sağlıklı olur mu ? ondan emin değilim.

yinede yeni uygulamaya daha çok var

karıştıra karıştıra elbet bir çözüm bulunur.

PHP Code:
    // VİOP_30 AKŞAM SEANSI OLMASIN

var kod Sistem.AktifViopKontrat;

var 
    VOB30BB Sistem.SembolTanimla("DFN'VOB30BB"0);

VOB30BB.Description "Vob30 akşam seans kayıt yok";

var 
    vade1 Sistem.YuzeyselVeriOku(kod);

if (
    DateTime.Now.DayOfWeek != DayOfWeek.Saturday && DateTime.Now.DayOfWeek != DayOfWeek.Sunday && (Sistem.SaatAraligi("09:30:00""18:15:00" ) ) )
    {
    VOB30BB.LastPriceConvert.ToSingle(vade1.LastPrice);
    VOB30BB.LastSizeConvert.ToSingle(vade1.LastSize);
    VOB30BB.LastVolConvert.ToSingle(vade1.LastVol);
    Sistem.GrafikGuncelle(VOB30BB);

Bear_Bull
    @BearBull26

6. 21.04.2016,12:48,6.883,6.883,6.883,6.883,175,1203

üste örnek akbank hissesinin 1 dk tarihsel datasına ait bir satır var. Bu datayı noktalı ve küsürat kısmını 3 basamak olarak kaydetmişler. Bunu ben kendi ideal datalarıma eklemeye çalıştıgımda datayı kabul etmiyor. Sanırım 3 basamak oldugundan kabul etmiyor. Noktalı data olacak şekilde pc ayarlı.

Şimdi ben pc ye bir ayar yaparak dataları 3 basamak olacak şekilde üsteki dataları okutayım sonra , 3 basamaklı dataları 2 basamaklı datalara çevirebilirmiyim.

7.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    21.04.2016,12:48,6.883,6.883,6.883,6.883,175,1203

üste örnek akbank hissesinin 1 dk tarihsel datasına ait bir satır var. Bu datayı noktalı ve küsürat kısmını 3 basamak olarak kaydetmişler. Bunu ben kendi ideal datalarıma eklemeye çalıştıgımda datayı kabul etmiyor. Sanırım 3 basamak oldugundan kabul etmiyor. Noktalı data olacak şekilde pc ayarlı.

Şimdi ben pc ye bir ayar yaparak dataları 3 basamak olacak şekilde üsteki dataları okutayım sonra , 3 basamaklı dataları 2 basamaklı datalara çevirebilirmiyim.
    Noktalı datayı nasıl ayarlıyorsunuz.
    1 dklıkda Dosyaya veri yazdır dediğimde bende bu şekilde çıkıyor.
    IMKBH'AKBNK,201911221759,7,79,7,80,7,78,7,80,20077 6,1564115,1
    Ben şimdi virgüllü data mı kullanmış oluyorum.

virgülden sonraki 3 haneli data çalışmalarınızda sağlıklı olurmu. Sonuçta Bölünme, Temmettü eklenmiş datalar olacak gerçek K/Z yi nasıl hesaplıcaksınız. İndikatörlerde de oynaklık yapacak muhtemelen.

2 haneliye çevireyim derseniz. Data Dosyasını yükleyin Excel de çevirmeye çalışırım.

8.  Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    Noktalı datayı nasıl ayarlıyorsunuz.
    1 dklıkda Dosyaya veri yazdır dediğimde bende bu şekilde çıkıyor.
    IMKBH'AKBNK,201911221759,7,79,7,80,7,78,7,80,20077 6,1564115,1
    Ben şimdi virgüllü data mı kullanmış oluyorum.

virgülden sonraki 3 haneli data çalışmalarınızda sağlıklı olurmu. Sonuçta Bölünme, Temmettü eklenmiş datalar olacak gerçek K/Z yi nasıl hesaplıcaksınız. İndikatörlerde de oynaklık yapacak muhtemelen.

2 haneliye çevireyim derseniz. Data Dosyasını yükleyin Excel de çevirmeye çalışırım.
    Sizinki virgüllü data, noktalı data için bölgesel ayarları pc den yapmanız lazım ozaman noktalı data olur. 3 ten 2 ye çevirmemin amacı datayı okutabilmekti. 3 hane olunca graik datayı okuyamıyor.

Sayfa 374/593 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •