Sayfa 10/58 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
Arama sonucu : 460 madde; 73 - 80 arası.

Konu: COSMO - Cosmos Yatırım Holding A.Ş.

1. Sayın Yörük, yanlış anlamazsanız size borsadan, ya da en azından yakın izleme pazarından uzak durmanızı ya da yatırım danışmanınızdan bilgi almadan işlem yapmamanızı önereceğim. Saygılarımla.

Çok uzun zaman aradan sonra bu hafta yakın ızleme pazarından bıraz emnıs bırazda cosmo alarak aranıza katıldım genelde bu pazarda ıslem yaptıgım hısselerden zarar edıyorum inş bu sefer iyi olur bol şans

3. yok ramazan bey yanlış anlamam da gözaltından sızden daha ıyı tecrubelıyım merak etmeyın ege plastıkte 4.5 yıl bekledım. ama onda somut verıler vardı bunda sadece kağıt ustunde verıler var özkaynakları çoktu bunda ıse3 sadece enerjı ofısı var.hızlı çıkış yaptı ama gerıledı onemlı olan taht yapıcı geledımı ama yaptığı hareketlere göre tahta yapıcı gelmış

4. sayın ramazan frigoda fikirlerıne değer verdığım emrah bey var şu ifadeyı kullanmış (Hacim olarak cok kötü. Özkaynaklar toplam borçlarını karşılayacak düzeyde bile değil . tek iyi yanı net karını sürekli arttırıyor olması) .Şuan için ben olsam tercih etmezdim. bu konu hakkında yorumunuz ne dir.

cosMo

Alıntı Originally Posted by yörük20 Yazıyı Oku
    sayın ramazan frigoda fikirlerıne değer verdığım emrah bey var şu ifadeyı kullanmış (Hacim olarak cok kötü. Özkaynaklar toplam borçlarını karşılayacak düzeyde bile değil . tek iyi yanı net karını sürekli arttırıyor olması) .Şuan için ben olsam tercih etmezdim. bu konu hakkında yorumunuz ne dir.

İlginç değişik bi tahta sanki nereden alsan elinde kalır gibi bi görüntü keşke almasaydım 2,35 civarı maliyetle bu ne olduğu belli olmayan investing ve buradan yapılan yorumlara aldanarak aldım hata yaptım ne diyebilirimki moralim bozuk

2,35 civarı almış olduğum cosmo 1,89 kapanış hem buradan hemde ınvestıngde bu kağıda fazla olumlu gösterge yazılar olması açıkcası benı yanılttı geçmişte de trnsk ve bazı gözaltı hısselerınde zarar etmıştim şimdide cosmo keşke bu kağıdı hiç almasaydım

7. Satın lokasyon, umarım biraz sabır sonrasında tekrar kazançlı hale gelirsiniz. 2,35 civarı maliyet, bence daha önce enerji ofisine ilişkin yapılmış değerleme raporunun geçmiş sayfalarda (ve fiyat 1,57 iken) yaptığım projeksiyona göre halen ucuzdur.
    Sayın Yörük, bahsettiğiniz kişiyi frigodan ben de takip ediyorum, temel analize ilişkin muteber biri olduğu kanısını uyandıracak tek bir yazısını okumadım. Nitekim yaptığı yorum da oldukça sığ olmuş. Hatta şirketin hikayesini biraz incelememiş birisi için saçma olmuş. Borçluluk, borç çevirme kabiliyeti gibi durumlar hakkında fikir sahibi olmanız için size önerim, dönen varlıkların kısa vadeli borçları karşılayıp karşılamadığına ya da favök ün finansal giderlerden büyük olup olmadığına bakmanızdır.

8. Thy 97 milyar borç 37 milyar özkaynak
    Bimas 11 milyar borç 4 milyar özkaynak
    Batmış o zaman bu şirketler?
    Eplas 76 milyon borç 60 milyon özkaynak?
    Frigo: 34 milyon borç 28 milyon özkaynak? Siz örnek verdiğiniz şirketlere bile bakmıyorsunuz, argümanı biraz olsuk teyit etmek için? Böyle saçma argüman olmaz zaten.
    Somut veriler bunda var, somur bir edk ve net kar patlaması var. Dipten çıkış hikayesi var. Süreklilik kazanırsa zaten görürüz nereye gideceğini.
    Ayrıca somut dediğiniz eplasta yıllardır süren belirsiz bir arsa beklentisi var diye biliyorum. Frigocular da, sterlin böyle giderse ilk bilançoda şok yaşayabilirler. Herkes kendi inceleyip kararını versin, kendinizden başkanı kimseye güvenmeyin. Hele investingde falan...
    Ayrıca Tahtacı falan da yok arkadaşlar. Tahtacu girip size reklamı yapıldığında zaten fiyat 2x, size vaad edilen hedef de 5x olacak

Sayfa 10/58 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •