Sayfa 29/79 İlkİlk ... 19272829303139 ... SonSon
Arama sonucu : 627 madde; 225 - 232 arası.

Konu: FRIGO - Frıgo - Pak Gıda Maddeleri San. Ve Tic. A.Ş.

1. Hakli olabilirsiniz kendi adima millet satarken almayi dogru buluyorum hayirlisi
     Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    en son baktığımda satışta 97000 lot vardı,,bu,en azından 3-4 taban demek,
    erken değil mi toplamanız.
    bırakınız versinler,bırakınız düşsünler.
    SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Bence en fazla 2 taban çeker sonra toparlar. Hatta yarın bile toparlarsa şaşırmam.
    Ancak yılsonu finansalları konusunda çok pozitif değilim. Şu an 5 civarı olan fk, mevcut piyasa değerine göre 7 civarına çıkabilir. Son çeyrekte geçen seneki son çeyrek gibi 8 milyon kar beklemiyorum. Özellikle döviz pozisyonunun eksi olması kabaca 1.5 milyon zarar demek. Özetle son çeyrek karı geçen senenin son çeyreğine göre düşük gelecektir. Bu da fk yı yukarı çeker. Ancak orta ve uzun vadede kesinlikle takip edilmesi gereken bir şirket. 8 lira altına geldiği an alımlara başlarım. Ytd

3. Durmak yok ufak ufak toplamaya devam saniyorum 2-3 tabani daha var
    Kesinlikle ytd

Son düzenleme : investment34; 31-12-2019 saat: 12:40.

4. Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir

5. Ne guzel ufak ufak topluyorduk niye mizmizlaniyorsun anlamadim
     Alıntı Originally Posted by investment34 Yazıyı Oku
    Durmak yok ufak ufak toplamaya devam saniyorum 2-3 tabani daha var
    Kesinlikle ytd

6.  Alıntı Originally Posted by investment34 Yazıyı Oku
    Ne guzel ufak ufak topluyorduk niye mizmizlaniyorsun anlamadim

Ne güzel işte adam hazır alıcıyı bulmuşken veriyor.

Redmi 4X cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Mcgogo Yazıyı Oku
    Bence en fazla 2 taban çeker sonra toparlar. Hatta yarın bile toparlarsa şaşırmam.
    Ancak yılsonu finansalları konusunda çok pozitif değilim. Şu an 5 civarı olan fk, mevcut piyasa değerine göre 7 civarına çıkabilir. Son çeyrekte geçen seneki son çeyrek gibi 8 milyon kar beklemiyorum. Özellikle döviz pozisyonunun eksi olması kabaca 1.5 milyon zarar demek. Özetle son çeyrek karı geçen senenin son çeyreğine göre düşük gelecektir. Bu da fk yı yukarı çeker. Ancak orta ve uzun vadede kesinlikle takip edilmesi gereken bir şirket. 8 lira altına geldiği an alımlara başlarım. Ytd
    Nihayet Frigo hakkında mantıklı bir öngörüye rastladım, tebrik ediyorum.
    Büyük üstad bugün yine motivasyon pompalamış takipçilerine, ama ne yazık ki bazı somut yanlış bilgiler veriyor uzun zamandır.
    Örneğin, faaliyet raporundaki "mevsim değişikliklerinden dolayı hasat zamanlarının erkene kayması ile narenciye üretiminin çoğu Kasım-Aralık aylarında tamamlanmış, bu nedenle 2018-2019 narenciye üretimindeki artışın büyük kısmı 2018 yılı 4.çeyreğinde gerçekleşmiş ve bir önceki yılın aynı dönemine göre üretim artışı % 62 olmuştur" ifadesini, takipçilerine her nasılsa "yıllık hasılatının yüzde 45 ini son çeyrekte yapıyor" şeklinde yansıtabilmeyi başardı, buradan da son çeyrekte 50 milyon ciro yapacağını varsayıyor. Üstelik bu mevzimsel hasat zamanı kaymasının ancak bir defa etkili olabileceğini de düşünmüyor. Satışlar euro üzerinden, tedarik maliyeti TL üzerinden, euro arttı diyor ama pozitif ayrışan sterlinden ve 1,67 milyon sterlin borcun son çeyrek gelir tablosuna nasıl yansıyacağından bahsetmiyor. Sterlini bir tarafa bırakalım, euro artışı totalde nasıl pozitif yansıyor anlamıyorum, döviz duyarlılık tablosunda euro artışının da negatif etkileyeceği belirtiliyor.

Benim kişisel görüşüm, yıl sonu cirosu 90 milyonu zor geçer.

Yine de kişisel görüşüm halen olması gereken piyasa değerine ulaşamamıştır fiyat ucuzdur. YTD.

8.  Alıntı Originally Posted by Ramazan Demir Yazıyı Oku
    Nihayet Frigo hakkında mantıklı bir öngörüye rastladım, tebrik ediyorum.
    Büyük üstad bugün yine motivasyon pompalamış takipçilerine, ama ne yazık ki bazı somut yanlış bilgiler veriyor uzun zamandır.
    Örneğin, faaliyet raporundaki "mevsim değişikliklerinden dolayı hasat zamanlarının erkene kayması ile narenciye üretiminin çoğu Kasım-Aralık aylarında tamamlanmış, bu nedenle 2018-2019 narenciye üretimindeki artışın büyük kısmı 2018 yılı 4.çeyreğinde gerçekleşmiş ve bir önceki yılın aynı dönemine göre üretim artışı % 62 olmuştur" ifadesini, takipçilerine her nasılsa "yıllık hasılatının yüzde 45 ini son çeyrekte yapıyor" şeklinde yansıtabilmeyi başardı, buradan da son çeyrekte 50 milyon ciro yapacağını varsayıyor. Üstelik bu mevzimsel hasat zamanı kaymasının ancak bir defa etkili olabileceğini de düşünmüyor. Satışlar euro üzerinden, tedarik maliyeti TL üzerinden, euro arttı diyor ama pozitif ayrışan sterlinden ve 1,67 milyon sterlin borcun son çeyrek gelir tablosuna nasıl yansıyacağından bahsetmiyor. Sterlini bir tarafa bırakalım, euro artışı totalde nasıl pozitif yansıyor anlamıyorum, döviz duyarlılık tablosunda euro artışının da negatif etkileyeceği belirtiliyor.

Benim kişisel görüşüm, yıl sonu cirosu 90 milyonu zor geçer.

Yine de kişisel görüşüm halen olması gereken piyasa değerine ulaşamamıştır fiyat ucuzdur. YTD.
    Dediklerinize katılıyorum ve bir şey eklemek istiyorum.
    Malum kişinin 100 bin takipçisi var. Söylediği 10 hisseden 8 i sığ hisse. 100 bin kisinin %10 u söylediği hisseden 100 er lot alsa 1 milyon lot yapar. Bu rakamda cok rahat bir şekilde her sig hisseyi tavan yapmaya yeter.

Millet bu derin şahsın söylediği hisseyi hiç araştırma yapmadan alıyor. Şimdilik saadet zinciri iyi gidiyor ama piyasa biraz bozulunca neler olacak göreceğiz.

Frigo özelinde ise sene sonu 17 milyon net kâr beklediğini yazmiş. Yaa akıl mantik var 9 ayda 7 milyon kar aciklayan şirket son 3 ayda 10 milyon kârı nasil aciklayacak.

Bilanço açıklandığında bu rakamı yakalayamazsa bakalim kaç kişi bu twitini hatirlatacak.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 29/79 İlkİlk ... 19272829303139 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •