Sayfa 520/999 İlkİlk ... 20420470510518519520521522530570620 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 4,153 - 4,160 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Başlıktaki yazışma sayısında epey bir düşüş var...Bu sadece kur seviyesi ile açıklanamaz...

köprülere, tüp gecite, otoyollara, şehir hastanelerine, hava meydanlarina verilen taahhüt sayısı karşılığında ödenen ve de 20 sene boyunca ödenecek meblaglara bakiyorum da için acıyor...

Bu ülke işgale uğraşa daha insaflı davranırdı elin gavuru bu halka diyorum...

ve ana muhalefet partisinin tüm bu olup bitene yeterince tepki vermediğini düşünüyorum...

Bunun üstüne bir de Kanal İstanbul faciası gerçekleşirse, beklenen İstanbul depremi zaten gerçekleşmiş olacak.

Yazık bu ülkeye bu millete (en azından bir kısmına)

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Başlıktaki yazışma sayısında epey bir düşüş var...Bu sadece kur seviyesi ile açıklanamaz...

köprülere, tüp gecite, otoyollara, şehir hastanelerine, hava meydanlarina verilen taahhüt sayısı karşılığında ödenen ve de 20 sene boyunca ödenecek meblaglara bakiyorum da için acıyor...

Bu ülke işgale uğraşa daha insaflı davranırdı elin gavuru bu halka diyorum...

ve ana muhalefet partisinin tüm bu olup bitene yeterince tepki vermediğini düşünüyorum...

Bunun üstüne bir de Kanal İstanbul faciası gerçekleşirse, beklenen İstanbul depremi zaten gerçekleşmiş olacak.

Yazık bu ülkeye bu millete (en azından bir kısmına)
    Hareket bistte şu anda burası stabil devam ediyor .

O yüzden arz ve talep yok Bora Bey

Hareket olmadan aksiyon olmaz burada sanırım

3. Anlaşılan o ki çok ciddi miktarda likidite salınmış piyasaya. Bunun da bir kismi belliki oncelikli olarak da borsaya akmış fonlar vs. kanalıyla. Ortadaki rallinin temel olarak aciklanacak bir tarafi yok. Bilancosal bir iyilesme ben giremiyorum şirketlerde genel olarak. Her bilnaco dönemi hepsini incelerim. Faiz inmesi ile olacak is de degil bence. Dövize ise yeni yeni sıra geliyor (?). Işın ilginci şu topikte zamanında hiç konuşulmadı kimse uyanmadı bu konuya tabiri yerindeyse. Ilginç.

4. Eskiden mb verilerini takip ederdim. Bir süredir bakmıyorum. Orası bir bilgi verir elbette ama ben konu likidite olunca hemen görünmeyen başka yordamların olduğunu düşünüyorum bir süredir.

5.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    Anlaşılan o ki çok ciddi miktarda likidite salınmış piyasaya. Bunun da bir kismi belliki oncelikli olarak da borsaya akmış fonlar vs. kanalıyla. Ortadaki rallinin temel olarak aciklanacak bir tarafi yok. Bilancosal bir iyilesme ben giremiyorum şirketlerde genel olarak. Her bilnaco dönemi hepsini incelerim. Faiz inmesi ile olacak is de degil bence. Dövize ise yeni yeni sıra geliyor (?). Işın ilginci şu topikte zamanında hiç konuşulmadı kimse uyanmadı bu konuya tabiri yerindeyse. Ilginç.
    Yanılıyorsunuz,çoğu bilanço oldukça iyi geliyor,büyük ihtimalle 4. çeyreklerde daha olumlu olacak.Ayrıca gerçek kişilerde bu adar döviz varken dövizi yükseltmezler..... Az az enflasyon oranında yükseltecekler.Ne zaman borsa 157-165 bin olur ,dövize satış gelir,bilinki 1-5 ay arası döviz yükselecek.....bu illaki dolarda olmak zorunda degil......

6. Ben 6 yıldır her bilançoya çalışırım ( banka hariç ) 2018/9 kadar çok kağıdın çok aşırı kelepir olduğu bir dönem görmedim. Sonrasında da ralli geldi sürpriz olmadı açıkçası. Nasıl değerliyorsunuz bilançoları?
     Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    Anlaşılan o ki çok ciddi miktarda likidite salınmış piyasaya. Bunun da bir kismi belliki oncelikli olarak da borsaya akmış fonlar vs. kanalıyla. Ortadaki rallinin temel olarak aciklanacak bir tarafi yok. Bilancosal bir iyilesme ben giremiyorum şirketlerde genel olarak. Her bilnaco dönemi hepsini incelerim. Faiz inmesi ile olacak is de degil bence. Dövize ise yeni yeni sıra geliyor (?). Işın ilginci şu topikte zamanında hiç konuşulmadı kimse uyanmadı bu konuya tabiri yerindeyse. Ilginç.

7. Son düzenleme : british; 21-01-2020 saat: 19:37.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ben 6 yıldır her bilançoya çalışırım ( banka hariç ) 2018/9 kadar çok kağıdın çok aşırı kelepir olduğu bir dönem görmedim. Sonrasında da ralli geldi sürpriz olmadı açıkçası. Nasıl değerliyorsunuz bilançoları?
    İyi de o bilançoların güvenilirliği ne kadar.Misal türk telekomun sahibi artık bankalar,koca telekom batık kredisi nedeniyle bankalara devredildi.Telekomun yüzde yirmisi akbankın,yüzde 12 si garantinin yüzde 6 sı işbankın falan.Bu telekom kredisi artık batık değil ama şirketin riski bankanın üstünde ,şirketin sermayesi sanki bankanın sermayesi gibi değerlendiriliyor.E ne oluyor, ha telekom şirketi hissesi aldın ha akbank telekom zarar ederse akbankta kısmen zarar eder falan.Böyle banka bilançosu olur mu.Sonra batık inşaat şirketleri misal,bunların hemen tüm projeleri üzerinde(suryapı,nef,teknik yapı vs) üstünde ipotekler konulmuş,projeler bitmiş teslim edilmiş,vatandaş tapu istiyor a bir de ne görsün tapuların üstünde banka ipotekleri var,e bankanın aslında evleri satıp batık kredisini tahsil etmesi lazım,malum yerden bir telefon bu kredinin üstüne gidemezsin yoksa karışmam,hadi ne oluyor o kredi de bilanço içinde yaşıyor gibi muamele görüyor.Sen de bu bilançoya bakıp ya bu banka bedava diyorsun.Ben diyorum ki bizim bankaların hepsi batık, borsadaki değerleri inanılmaz yüksek,çünkü aslında batık bu bankalar.Yahu ben işyat yatırımcısıyımdır yıllardır ,bilen bilir işyat temettü şampiyonu içinde eurobond,faiz,hisse altın falan bir portföy yapar ,kar eder,sonra o kardan size temettü verir her yıl.Daima iskontolu işlem görürdü.Yani fon toplamı 100 liraysa size 70 liradan falan satılırdı.Şimdi fon 174 lira değerinde borsada 198 liradan işlem görüyor.Ya dedim siz bu fonun bileşimini kendiniz alsanız 174 liradan alırsınız nasıl oluyorda bu fona 198 lira veriyorsunuz dedim beni topiğinden kovdular.Bu ara borsada bir akıl tutulmasıdır gidiyor.Sonunu görürüz hep beraber,

Sayfa 520/999 İlkİlk ... 20420470510518519520521522530570620 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •