Sayfa 112/996 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 889 - 896 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Novartis Yazıyı Oku
    OPB çeşitlilik barındırması açısından oldukça vaatkar görünüyor, hızlı ve ani değişiklik hedefiyle çıktıkları yolda kasımdan beri performansları da fena değil, bir miktar sepette olabilir. Sizin bu fonla ilgili düşünceleriniz nedir?
    Birde dağılım raporunu ayrıntılı görebilsek çok daha güzel olacak Uzun dönem performansı için aynı stratejiyle yöneltilen aşağıdaki fonu referans almıştım ve eklemiştim portföye.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=FIR

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yanlız bu eurobond fonlarında da ciddi bir risk var.

Doların artık kafasına göre fırlaması mümkün değil, ciddi bir kontrol altında.En olumsuz haberde bile kıpırdamıyor.
    Ama o olumsuz haberler CDS'i yükseltip, eurobond fonlarının elindeki tahvillerin değerini düşürüyor.

Yani en ufak bir olumsuzlukta CDS fırlar ve eurobond fonlarının elindeki tahviller değer kaybederken, dolar yerinde sayabilir.
    Bu da eldeki fonlara ciddi eksi yazdırabilir.

Olmaz olmaz dememek lazım.
    O yüzden ölçüyü kaçırmadan almakta fayda var.
    Bu dediğinizi tam olarak anlayamıyorum. Bu TL tahvil piyasasında faizlerin yükselmesi veya düşmesinin anlık kazanca etkisi dışında birşey mi? CDS ile eurobond faizleri arasında tam bir korelasyon var mı?

Alıntı Originally Posted by md1 Yazıyı Oku
    Aslında anlatmak istediğim tamda bu, eurobond faizini almak istiyorsanız direkt eurobond almanız daha iyi olabilir, eurobond fon alırsanız (döviz ile bile olsa) getirisi eurobond piyasa fiyatı ile ilişkili olacaktır.
    Eurobond piyasası ile ilişki yukarıda bahsedilenler ile sınırlı mı başka trikler de var mı?

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    TCD EID ve digerlerini satip euronbond fona mi gecsek napsak..........
    Cds'ler için 150 seviyeleri normal zamanların seviyeleri deniyor. 150'ye geldikten sonra artik döviz hareketlerinden kazanç sağlayacak eğer ters bir durum söz konusu olmazsa. Mevduat faizlerinin geldiği durumu düşünürsek PPF'lere alternatif olacaktır bence TCD ve EID performansı beklememek lazım bu fonlardan

4.  Alıntı Originally Posted by Locator Yazıyı Oku
    Bu dediğinizi tam olarak anlayamıyorum. Bu TL tahvil piyasasında faizlerin yükselmesi veya düşmesinin anlık kazanca etkisi dışında birşey mi? CDS ile eurobond faizleri arasında tam bir korelasyon var mı?
    Haklısınız bende bu fonları çözebilmek için baya uğraştım.Hala da günlük getirilerini tutturamıyorum.

CDS artınca yeni tahviller daha yüksek faizli olacağından fonun elindeki eski düşük faizli tahviller değer kaybeder.Dolar da yerinde sayarsa bu size yüksek eksiler olarak geri döner.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Benim tek ümidim şu.
    Para BİST'ten çıksa nereye gidecek.
    Dövizde ciddi bir kıpırtı yok, faiz ölü, altın belki olabilir.

Yani seçenek yok pek.O yüzden er yada geç geri dönecek BİST'e , dediğiniz gibi bilançolar olumlu çıkarsa oda ayrı bir olumlu durum
    Ama o zamana kadar bizi öldürmeseler bari.
    Bakalım günlük durumdan ziyade biraz daha uzun süreli düşünmek ve ona göre hareket etmek daha sağlıklı oluyor. Çok büyük bir olay olmazsa dediğiniz gibi olacak.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    TCD EID ve digerlerini satip euronbond fona mi gecsek napsak..........
    Geç kalmış olabilme ihtimali var

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Bakalım günlük durumdan ziyade biraz daha uzun süreli düşünmek ve ona göre hareket etmek daha sağlıklı oluyor. Çok büyük bir olay olmazsa dediğiniz gibi olacak.
    Evet haklısınız.
    Aslında bu fon işini en az 6 aylık düşünmek lazım.6 ay sonra iyi bir getiri sağlayacağından eminim.
    Ama excellde her gün eriyen birikimler karşısısnda kaç kişi sabredebilir bilmiyorum.Sinir sistemini bozar bu.

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Cds'ler için 150 seviyeleri normal zamanların seviyeleri deniyor. 150'ye geldikten sonra artik döviz hareketlerinden kazanç sağlayacak eğer ters bir durum söz konusu olmazsa. Mevduat faizlerinin geldiği durumu düşünürsek PPF'lere alternatif olacaktır bence TCD ve EID performansı beklememek lazım bu fonlardan
    Birde bu fonlar al deyince alınmıyor sat diyince satılmıyor.Sattıktan sonra da para hesabınıza girinceye kadar 3 gün boş boş yatıyor.
    Bunları da unutmamak lazım.
    Sabah dolar al öğlen kar edip sat gibi değil bunlar.

Sayfa 112/996 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •