Sayfa 706/1230 İlkİlk ... 2066066566967047057067077087167568061206 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,641 - 5,648 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. 94-97 arası tepki gelebilir borsamızda dibi bu hafta görebiliriz tepkidede hedef 110.000 olur ytd.

portföy de % 20 nakit %80 hisse (sağlık ,teknoloji ve tekstil hissesi bir nevi günümüz kriz portfoyu ) ytd

Sayın Cauti, uzun bir süredir sizi takip ediyorum. Yanlış hatırlamıyorsam teknoloji hisseleri hakkında hiç yorum yapmadınız.
    Teknloji hisseleri hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum doğrusu.

Syg.

3.  Alıntı Originally Posted by KARDELEN 54 Yazıyı Oku
    Sayın Cauti, uzun bir süredir sizi takip ediyorum. Yanlış hatırlamıyorsam teknoloji hisseleri hakkında hiç yorum yapmadınız.
    Teknloji hisseleri hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum doğrusu.

Syg.
    Genel bir yorum yapmıştım aslında...ben bir hisseye hikayesi var diye 10 tl ettiği yerde 100 tl vermem...hatta bu balonu 2001 deki .com nasdaq krizine benzetmiştim...bir sürü bir masa bir kasa şirket saçma sapan fiyatlara gitmişti...%90 ı yok olup gitti belki içlerinden bşr kaç tane çıktı ve ihya etti.

Demem o ki, bu sektörde gelecek var diye alım yapılmaz...firma beni ikna edecek bilançolar ortaya koymalı ve fiyatı uygun olmalı...şu an elimde hiç yok bu hisselerde...kafein, kront gibi hisseler ciddi oranda düşüş yaşarsa o zaman ilgilenirim.

Grafik pahalı kriterimiz bu durumda da geçerli..8 yıl 8 kat, 4 yıl 4 kat sınırları aşılmamalı.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4. Arkadaşlar duygularımı çok belli etmemeye çalışıyorum...ama çok mutluyum..2 yıldır oluşturduğum sistem 2018 de rüştünü ispatladı. geçen yıl yükselişte, bu yıl da düşüşte çok iyi sınavlar veriyor...ve bu sistemi yaklaşık 2,5 yıldır her şeyiyle sizinle paylaştım...dönüp geriye bakınca bu ve önceki başlık, anlayabilen için hazine değerinde bence.

Bu arada dün ve bugün endeksi %3 yeniyor portföyüm..deva, uluun, knfrt sayesinde...sistem kadar şans da önemli..konfurt u hafta başı almaya başladım, dün öğleden sonra patladı kağıt..uzun süre takibindeydi, fiyatı uygun seviyelere gelince almaya başlamıştım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. @nosfecagrı ses ver...umarım fazla risk almıyorsundur portföyde.

6. beyazyakalının batışı, herhalde bundan sonra borsada beyaz yakalı v.s. kalmayacak.

7.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    beyazyakalının batışı, herhalde bundan sonra borsada beyaz yakalı v.s. kalmayacak.
    Beyaz yakalıya müthiş bir fırsat sundum...özellikle dimağları temiz, gelecekleri zor genç beyaz yakalılara...geriye dönük yazılanları okusunlar...şu günler çok değerli ve büyük bir ders, gerekli dersleri çıkarabilenler için nimet.

Not: bu türbülansta pek çok arkadaşımın ciddi kayıpları olduğunu biliyorum. köy yanar deli taranır pozisyonuna düşmek istemiyorum. Ortalık sakinleşinceye kadar bir süre ara vereyim yazılara.

8. Cautionary hocam bence mutlu ve gururlu olmakta haklısınız çünkü birçok kişi için fark yarattınız..Ben çoğunluk nakitteyim stratejime sadık kalarak duygusal davranmadan aylık alım yapmaya çalışıyorum. Coşku zamanı nakite geçmeden önce cemas hissesinde kendimce tekniğine güvenerek tabiki açgözlülük ve zengin olma hayaliyle 1.30 lardan all in işlemler yapmıştım . Neyse ki bı maaşa yakın zararla kurtulmusum beklesem bir yıllık tasarruf hiç olmuştu şimdi, şu an 0.82 yanıyor .......

Sayfa 706/1230 İlkİlk ... 2066066566967047057067077087167568061206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •