Sayfa 130/269 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

Evet. Bende daha yeni ogrendim. E imzam vardi. Mkk kaydimida yaptirdim. Yarinki genel kurula katilamiyorum. 1 gun oncede kayit gerekiyor. Thy nin genel kurula basvurdum ama tecrube olsun bakalim. Ayrilma hakki gunu yanlis bir sey yapmayim hemde.
     Alıntı Originally Posted by kibarmelih69 Yazıyı Oku
    genel kuruldan önce 1 saatle -5dk önce giriş yapmalısın
    sanırım görüntülü e genel kurul olmalı
    v.s.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Bu korku ikliminde hisselerimizi satıp stresten kurtulmalı mıyız?

Korku pazarının ürünleri
    -Şifalı Gazoz
    -Bağışıklık sistemini güçlendiren bardak
    -Soğuk algınlığına iyi gelen kış lastiği
    -Okunmuş mübarek ZEMZEM kolonyası
    -Antiviral kriko ve çekme halatı

Bu komik tarafları...

Umarım kafa ütülemiyorumdur

Kanımca;

Bu aralar içinden geçtiğimiz süreçte, birey için en iyi ihtimal hasta olmamak değil...En iyi ihtimal; "hastalığı hafif semptomlarla geçirmek.."bana seçenek sunulsa tereddütsüz 2 derim

Bu bağlamda, biraz da burun kıvırarak üzüldüğümüz İtalya'nın, süreç sonrası durumu pek çok ülkeden daha avantajlı olabilir..

Yalnız İtalya ve sağlık sistemi çöken ülkelerin vatandaşlarına bir çağrım olacak..

Piramitin üstünde, rüşvetin, ahlaksızlığın en yüksek seviyede yaşandığı katmanın mensuplarına ve yöneticilerinize bu rezilliğin ve ödediğiniz vergilerin hesabını sormalısınız..Zira tüm dünyada ağırlıklı olarak yaşanan şey salgından çok sağlık sistemi rezilliği sorunu..

ABD vatandaşlarının mensubu olduğu ABD devleti katmanı da çöküyor, Şirketler imparatorluğu katmanı modülünün ise, artık yavaş yavaş çöken gövdeden ayrılıp yeni gezegenlere doğru yola çıktığına tanık olacağız..

Soru 1;

Doların değeri kesirinin; paydasına sonsuz tahvil alımı+trilyonlarca dolar parasal genişleme yazdığımız 1 doların değeri hangi sayıya yakınsar..?

Soru 2;

Elinizde, üstünde 100 TL yazan gümüş bir para var..

Gümüşün fiyatı yükseldi ve elinizdeki paranın gümüş değeri 150 TL oldu diyelim..Siz bu durumda elinizdeki para ile 100TL'lik dut kurusu almaya razı olur musunuz?

Umarım üstünde 10 dolar yazan banknotun basılı olduğu kağıt 10 dolardan daha pahalı hale gelmez..

Bu gün 100 dolar, 6 kilo dut kurusu ettiğine inandığımız için 100 dolar gücündedir..(bana göre 5 dut kurusu etmez ya neyse)

Ancak, dünyanın; , plastik, cam, çelik, bilgisayar, ulaşım aracı, lastik, kompozit, ilaç, sağlık hizmeti vs almaya devam edeceğine olan inancım, dolara ve diğer paralara olan inancımın çok ötesinde..

Dolayısı ile böyle bir inanç takasına, bu fiyatlardan razı olmanın saflık olacağını düşünüyorum..

Dünyanın yeni ihtiyacı; Değerli maden kompozisyonuna dayalı tek merkez bankasına bağlı dijital para sistemi olacak gibi..yaaaani neo-bretton woods-d..

Neyse bitiriyorum..

SONUÇ;

Hepimiz: Duymamız gereken 32 benden gerçekçi kaygı yerine, bize giydirilmeye çalışılan 60 beden bol kesim paniğe karşı aklımızı korumakla yükümlüyüz..

Bu en az izolasyon/karantina kuralları kadar hayati bir yükümlülük..Burada doğal seleksiyon Corona'dan çok daha acımasız olabilir

Nereden başladık konu nereye geldi..

Sizi de fazla yormiiiim , aklıma yeni bir şeyler gelirse yazarım..

Sağlıkla kalın inşşşallah):

Ben lanet okumaktan biktim. Allahsizlar. Trade desen hacim yok. Asagi basarak uc kurus kazanacaz diye yirtindilar 3 aydir. Amaciniz nedir cozemedim aq.

4. Taslak Tebliğ Geçici Madde-1'de ; 25.02.2020 tahinden önce başlatılan Önemli Netlikteki İşlemler eski tebliğe göre işlem görür diyor.

geçici madde-1 aynen kalırsa, ayrılma hakkı fiyatı bir ayın ortalaması olarak belirlenir. bu geçici madde kaldırılırsa yeni tebliğe tabi oluruz.

yeni tebliğde üç yol belirlenmiş.

1- altı aylık, senelik, beş yılın ortalama fiyatı
    2- zorunlu pay alım teklifi
    3- değerleme raporunda belirlenen bedel .
    bunlardan hangisi en yüksekse ayrılma hakkı bedeli olarak belirlenir.

bence bize en uygunu üçüncü yolla belirlenecek bedel olur. zira defter veya piyasa değerine bakılacak olursa en yüksek bedel değerleme raporu sonucuna göre belirlenen fiyat olur.

25,02,2020 tarihinden önce elinde hisse senedi olup hak sahibi olduğunu düşünen arkadaşlar da bu geçici madde-1 e itiraz etmeliler. zira bu madde kalırsa zaten eski tebliğe göre yürütülecek tüm işlemler. eski tebliğ uygulamasında 25,02.2020 tarihi değil kamuya açıklama tarihi 30 mart esas alınır.

siz de benim gibi düşünüyorsanız bir önceki mesajımdaki ilgili bölümü kendi adınıza [email protected] mail adresine gönderin.

Col defa yazdik ama hala ayni seyi tartisiyoruz.

Spk taslak tebligde,

25.02.2020 tarihi itibariyle elinde hissesi olanlari ayrilma hakkina sahip oldugunu,

Ancak bu tarih itibariyle ayrilma hakkina sahip olanlarin ayrilma bedeli hesaplanmasinin ise eski teblige gore belirlenen esaslara gore belirlenecegini

Ilan etmistir.

Alıntı Originally Posted by ali-ila Yazıyı Oku
    Taslak Tebliğ Geçici Madde-1'de ; 25.02.2020 tahinden önce başlatılan Önemli Netlikteki İşlemler eski tebliğe göre işlem görür diyor.

geçici madde-1 aynen kalırsa, ayrılma hakkı fiyatı bir ayın ortalaması olarak belirlenir. bu geçici madde kaldırılırsa yeni tebliğe tabi oluruz.

yeni tebliğde üç yol belirlenmiş.

1- altı aylık, senelik, beş yılın ortalama fiyatı
    2- zorunlu pay alım teklifi
    3- değerleme raporunda belirlenen bedel .
    bunlardan hangisi en yüksekse ayrılma hakkı bedeli olarak belirlenir.

bence bize en uygunu üçüncü yolla belirlenecek bedel olur. zira defter veya piyasa değerine bakılacak olursa en yüksek bedel değerleme raporu sonucuna göre belirlenen fiyat olur.

25,02,2020 tarihinden önce elinde hisse senedi olup hak sahibi olduğunu düşünen arkadaşlar da bu geçici madde-1 e itiraz etmeliler. zira bu madde kalırsa zaten eski tebliğe göre yürütülecek tüm işlemler. eski tebliğ uygulamasında 25,02.2020 tarihi değil kamuya açıklama tarihi 30 mart esas alınır.

siz de benim gibi düşünüyorsanız bir önceki mesajımdaki ilgili bölümü kendi adınıza [email protected] mail adresine gönderin.

6. Kabaht34 arkadaşım ne tarihi de başka şeyi de tartışmıyorum. eski tebliğe göre işlem görmek ne demek? eski tebliğde 25.02.2020 tarihi var mı? yoksa birleşmenin ilan edildiği tarih esas alınır diyor.
    eskisi uygulanırsa 25. 02.2020 yi unutun. bu tarihi önemseyen arkadaşlar yeni tebliğin uygulanmasını istemeli. onun içinde geçiçi madde1 kaldırılmalı. kendi menfaatini düşünüyorsan .
    gerçi boşa yoruluyoruz zaten bizim dikkate alıp tebliği değiştirecek olanda yok. ama en azından üzerime düşeni yapıyorum.

----------
    tarih konusuna girmek istemiyordum ama madem açtın; geçi made1 de o 25,02.2020 tarihini koymalarının nedeni şişe cam birleşmesi için değildir. bu tarihe kadar ilan edilen önemli nitelikli işlemler için bir milat koydular. bu tarih öncesinde hangi herhangi bir şirket bu işlemleri yürütürse eski tebliğ geçerlidir diyor. yani hak sahipliği tarihi 25 şubat 2020 değil. şişe cam birleşmesi 30 ocakta oldu, bizi ilgilendiren tarih bu. bir başka firma hangi tarihte açıklama yapmışsa elinde o firmanın hissesi olanlar o tarihte hak sahibi olur diyor. taaa ne zamana kadarmış bu 25.02.2020 ye kadar. sonrası neymiş yeni tebliğe göre. şişe bu tarihten önce, o zaman bizim önemli nitelikli işlemler tarihimiz 30.01.2020 oluyor. isteyen istediğine inanır ben okuduğum kanun maddelerine. ama İnsallah senin dediğin tarih geçerli olur bunun bende bii kaybı yok hatta faydama zira o tarihe kadar başka alımlarımda oldu.

Ben daha once spk ya gonderdim mailimi. Burda da paylastim.

Ama gecici maddeler cok acik. Tekrar tekrar yazmaya gerek. Kanundan once baslayan birlesme islemleri icin ayrilma hakki sahipligi kanun tarihi olan 25.02.2020 olarak kabul edilmistir. Ancak bu ayrilma hakkina iliskin bedelin belirlenmesinde eski tebli hukumleri uygulanacaktir. Maddeler cok acik. Bir daha da bu konuda yazi yazmayacam.

Hakkimizda hayirlisi olsun.
     Alıntı Originally Posted by ali-ila Yazıyı Oku
    Kabaht34 arkadaşım ne tarihi de başka şeyi de tartışmıyorum. eski tebliğe göre işlem görmek ne demek? eski tebliğde 25.02.2020 tarihi var mı? yoksa birleşmenin ilan edildiği tarih esas alınır diyor.
    eskisi uygulanırsa 25. 02.2020 yi unutun. bu tarihi önemseyen arkadaşlar yeni tebliğin uygulanmasını istemeli. onun içinde geçiçi madde1 kaldırılmalı. kendi menfaatini düşünüyorsan .
    gerçi boşa yoruluyoruz zaten bizim dikkate alıp tebliği değiştirecek olanda yok. ama en azından üzerime düşeni yapıyorum.

8. e genel kurulda her şeye RED verdim hakkımızda hayırlısı olsun açıkçası 3.40 fiyatlardan bile ayrılma bana çok irite edici geliyor....sanırım bunu kullanmaya bilirim adamlar bu güzel kurumu rezil ettiler ya helal olmasın ne diyelim....

diğer bir konuda değerlemenin kanımca çok yüksük çıkmasını bekliyorum ve bekleyeceğim inşallah genede yarının ne olacağı belli olmaz....

Sayfa 130/269 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •