Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 419/1002 İlkİlk ... 319369409417418419420421429469519919 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,345 - 3,352 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Kapalıçarşı’daki kiracılar o kadar zenginse 150-200 kilo altın verip niye kira vermek yerine dükkan almıyorlar ki acaba bunu düşünmek akıllarına gelmiyor mu

Senede 3-4 kilodan yaklaşık dükkanı vermemek için 10-12 kilo altını tutar diyorsun ya sendeki kafa ne kafası ben çok merak ediyorum az mantıklı konuş .

Bilmeyenler insanları da kandırmak hoş değil .

İnsanlar değil 3 senelik kirayı 1 sene için hava parası veren olsa kiralık dükkanı boşaltıyor .

Hatta Şubat Ayı başında boşaltan oldu bir tane var istediğini bilsek sana söylerdik mandrake
    Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    Kapalicarsinin icinde benim bildigim kadariyla butun dukkanlar vakfa ait satin alinamaz. Insanlar yalnizca kiralayabilir diye biliyorum

Satin alinabilenler disindaki yapilarda yan sokaklarda falan

Misir carsisida simdi unuttum ama sanirim ayni durumda. Ama yanlissam biri duzeltsin

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Kapalicarsinin icinde benim bildigim kadariyla butun dukkanlar vakfa ait satin alinamaz. Insanlar yalnizca kiralayabilir diye biliyorum

Satin alinabilenler disindaki yapilarda yan sokaklarda falan

Misir carsisida simdi unuttum ama sanirim ayni durumda. Ama yanlissam biri duzeltsin
    Yanlış biliyorsun Kapalıçarşı için diğerini bilemiyorum

Elmakcını değiştir eğer tabi öyle bir emlakçın var ise buradakileri keklemiyorsan şayet .

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Yanlış biliyorsun Kapalıçarşı için diğerini bilemiyorum

Elmakcını değiştir eğer tabi öyle bir emlakçın var ise buradakileri keklemiyorsan şayet .

Kapalicarsi icinde satin alinabilen dukkan varmi demek istiyorsun?

Bunun hakkinda bir yazi yada link varsa okumak isterim. Kaca gidiyor metrekaresi falan

Benim bildigim yoktu ama emin degilim dedim zaten

4. Kendime notum vardı bu kış usd 6.80'i gördüğünde konut al diye. Bekleyemedim, geçen ay 6,70'den eu bozup küçük bir yer aldım. Pişman değilim çünki konut almak vakit alıyor. Hemen alayım dediğinde benim için en az 1 ay sürüyor.

Bu süreçte nakit yönetmek sağlam sinir yapısı istiyor ve stres yaratıyor. En azından bende.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku
    Kendime notum vardı bu kış usd 6.80'i gördüğünde konut al diye. Bekleyemedim, geçen ay 6,70'den eu bozup küçük bir yer aldım. Pişman değilim çünki konut almak vakit alıyor. Hemen alayım dediğinde benim için en az 1 ay sürüyor.

Bu süreçte nakit yönetmek sağlam sinir yapısı istiyor ve stres yaratıyor. En azından bende.
    Sizce virus salgini surer ve ekonomi bu haliyle durgun kapali devam ederse nakit sikisikligindan dolayi elindeki gayrimenkulu ucuza verenler olurmu?

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ben her zaman mahalle aralarındaki az katlı, az komşulu, ve düşük aidatlı evleri savunmuşumdur.

"Aaa güvenliksiz olur mu hiç, kapıcısız da hayatta olmaz, yirminci kata da asansörsüz çıkacak değilim, düzenli olarak bakımı yapılan yeşil alanları da olsun" gibi isteklerin her biri ayrı bir masraftır.

Büyük krizlerde işsiz ve gelirsiz kalabiliriz, fakat bu yerlerin aidatı bize borç olarak işlemeye devam eder.
    Velhasıl şu anda da birçok kişinin geliri azaldı veya sıfıra indi.
    İşleri bozulunca kapıcı kadar bile para kazanamayan insanlar, o kapıcının veya güvenliğin parasını öderken eminim içleri cız edecek.

Şu an 5 daireli minik bir apartmanda oturuyorum. Merdiven ışığı ve merdiven silici (ayda 20-30 TL) dışında masrafı yok.
    Kuru ekmeğe muhtaç kalırsak merdiven siliciden de vazgeçeriz olur biter.
    Merhaba,

Bende bahsettiğiniz mahalle arası bir apartmanda 7 yıl oturdum.
    Bu 7 yıl sürecinde aracımı park etmeye yer bul bulmak için her aksam mücadele verdim. Bildiğin köşe kapmaca oynuyorsun.
    Tam aracını park edip iniyorsun bir ses yükseliyor 'gardaş bizim evin önüne park etme birazdan bizim arac gelecek' diye.
    2 kez aracımın tekerlerkleri kesildi bu yüzden.
    Bir kez sabah aracıma bindiğimde park halindeyken vurulduğunu yaşadım.
    Her hafta sokak köşelerinde toplaşan serserilerin kavgaları yüzünden uykusuz kaldım.
    Bir akşam işten eve döndüğümde çelik kapının kilidinin kırılıp eve hırsız girdiğini görünce artık mahalle arasında oturulmayacağına karar verdim.

İstanbul Halkalı Atakent bölgesinden site içi ev aldık.
    Ben şirket aracı kullanıyorum, eşiminde aracı var. 2 araç için otoparkımız hazır. Köşe kapmaca oynamıyoruz.
    Aracın başına bir şey gelirse her taraf kameralı.
    Her taraf yeşillik. Çocuklarım toprak ve yeşillik içerisinde oynayabiliyor. Mahalle arasında olsalardı belki toprak bile göremeyeceklerdi. Her yer beton, kaldırım ve asfalt.
    Sitede çocuklar için parklar, futbol ve basketbol sahası vs. alanları var. İstedikleri saatte çıkıp eğlenebiliyorlar.
    Sitede besleğimiz hayvanlar. Kedi , kuş hatta kirpi bile var. Hepsinin yuvası barınağı var. Çocuklar için iyi oluyor.
    1 km yürüyüş alanı var. Spor aletleri vs var. İsteyen yürüyüşünü koşusunu vs. yapabiliyor. Mesela eşim akşam arkadaşlarıyla buluşup yürüyüş yapabiliyor. İstedikleri saatte. Bu gece 12 bile olabilir.
    Mahalle arasında akşam saat 9 dan sonra bir bayan grubu çıkıp yürüyüş yapabilir mi?
    Bisiklet yolu var. Çocuğum bu yolda güvenli şekilde arkadaşlarıyla bisiklet sürüp paten kayabiliyor. Mahalle arasına sal bakalım çocuğu 2. gün üzerinden kamyon geçer.
    Sitede çardaklar var. Çık sabah ailenle kahvaltı yap. Çocukların doğumgününü yap.
    Mahalle arasında otururken balkonda sigara içmeye çıktığımda karşı camdaki teyze gözlerini diker dikizlerdi. Rahatsız olurdum.
    Şimdi balkonumda eşimle karşılıklı biramızı yudumlayabiliyoruz. Hiçbir balkon birbirini görmüyor çünkü.
    Güvenliğimiz var. Sitenin 2 giriş çıkışı var. Her kapıda 2 güvenlik. 2 tanede sürekli site içerisinde geziyor.
    Dışarıdan biri geldiğinde ilgili daireye telefon açıp bilgi veriliyor. Pizzacısı bile gelse siparişiniz var mıydı diye soruluyor. Onay verirseniz içeri girebiliyor.
    Site içerisinde sürekli gezen güvenlikler aracın camını açık unutsan bile telefon açıp haber veriyor. 2-3 kez unutmuşluğum var
    Kapıcımız var. Her gün düzenli blok temizliğini yapar çöpleri vs. alır.
    Sitenin tesistçısı, elektirikçisi vs. hizmetleri var daha uygun fiyata. Arıyorsun yönetimi su tesisatım arıza yaptı diye. Anlaşmalı ustayı gönderiyor piyasanın yarı fiyatına işini görüyor.
    Sitenin içinde Milli Eğitime bağlı ana okulu var. Çocoğunu 3-6 yaş arası gönderebiliyorsun. Hemde yürüme mesafende ve güvende.
    Elektirikler kesildiğinde jeneratörümüz var. Mahalle apartmanındakiler gibi karanlıkta kalıp mum yakmıyoruz. Her daire ve site içi alan aydınlanıyor.

10 sayfa yazardım ama aklıma gelen bunlar. Bu yazdıklarım büyükşehirde yaşayanlar için tabi. Ülkemizde 5 milyon mülteci varken kimse bu saatten sonra beni mahalle arasında oturtamaz.
    Bu yazdığım olanaklara 180 lira aidat vererek yararlanıyorum. Bir nevi ailemi ve malımı mülkümü sigortalatmış oluyorum.
    180 liraya mahalle arasında oturup aracını güvenlik altına alamazsın. Bir otoparka aylık aracımı bırakayım güvenli olsun dersen 180 liraya yapamazsın.
    Son düzenleme : Valfranc; 06-04-2020 saat: 16:47.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Sizce virus salgini surer ve ekonomi bu haliyle durgun kapali devam ederse nakit sikisikligindan dolayi elindeki gayrimenkulu ucuza verenler olurmu?
    Kendisi ucuza vermese bile, bankalar vermeye başlayacak.
    Türkiye, ağzına kadar ev borcu olan insan kaynıyor

Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Kendisi ucuza vermese bile, bankalar vermeye başlayacak.
    Türkiye, ağzına kadar ev borcu olan insan kaynıyor
    belli mi olur bankalar da kiraya verir belki sn İzmut ) zaten yakında ellerinde batak gyo firmaları da olabilir, onlarla işletirler.
    men dakka dukka

Sayfa 419/1002 İlkİlk ... 319369409417418419420421429469519919 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •