Sayfa 748/996 İlkİlk ... 248648698738746747748749750758798848 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,977 - 5,984 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bu arada bu sabah marketlere uğradım, hi bir market girişinde ücretsiz maske filan vermiyordu. Malum şahıs marketlerde ücretsiz verileceğini söylememiş miydi 2 gün önce?
    ben kavga ettim.
    marketteki arkadaş "maskeniz yok size işlem yapamayız" vs dedi...
    "sen satmıyorsun, ben de evde maske üretmiyorum, . sizin vermeniz gerekiyor, market olan sizsiniz" dedim. hatta satışçı çocuğa "laf zamanı her ilçede 9bin tane şubemiz var demeyi biliyorsunuz, kurum olun da girişe bir paket maske koyun" da dedim.
    sonuç: bu tartışmayı duyan birisi getirdi verdi valla maske, o nereden buldu bilmiyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Aynen şu yoruma imzamı atarım. Pastanelere fırınlara ambalaj üreten bir firma sahibiyim. Müşterilerimden ödeme alamıyorum. Ve inanır mısınız çok samimi olduğum için müşterilerimin herşeyini bilirim. Gazı osman paşa meydanda 10 tane binası ( daire değil ) olan adam bile çıkarıp 1000 tl veremiyor haftada.
    Bu virüs olayı şunu çok iyi anlattı, bu virüs değilde deprem vb gibi bir afet olsa piyasa alacaklarımın tamamının üzerine su içmem lazım.artık vadeli iş yaptığım firmalara en az %50 fark ile ürün satacağım . Alan alır almayan almaz. Nakit ile vadeli arasında %10 fark vardı şimdi en az %50 yapacağım.
    Yerli müşterim yok.
    ABD'li 1 müşterim: daha vadesi gelmemiş ödemeler için mail atıp, erken ödeme ihtiyacınız olursa öderiz, bize haber verin dedi. diğer müşteriler; genel olarak ABD ile işler aynı ama corona düzenlemeleri için mail trafiği sürüyor.

Alman müşterim: aynı düzen çalışmaya devam ediyoruz. corona yokmuş gibiyiz.

Yeni Zelandalı müşterim: ofisi kapattık evdeyiz ama çalışıyoruz diye mail attı (muhtelif ülkelerden bunu yapan ve böyle haber veren de çok)

Leh müşterim: vadeleri geldi ödeme yok, haber de yok, bir bunlar sırra kadem bastılar neredeler bilmiyorum. en küçük müşterilerimden birisi pek üstüne düştüğüm söylenemez.

İtalyan müşterimle başka bir sorun yüzünden sıkıntılıydık zaten ben de daha fazla uğraşmak istemiyordum. öylece kaldık.

3. Sn subcomponent yabancılara ölüm belgesi mi hazırlıyorsunuz?

Niye ki?!

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Egeli,hepimiz biliyoruz,tedbirlerin falan işe yaradığı yok,bir evde 4 kişi yaşıyor,2 sine sokağa çıkmak yasak ama diğer ikisi çalışmak zorunda,1 kişi bulaş oldu mu evdeki 4 kişide hasta olacak net..çözümü de belli ve maalesef uygulamak zorunda kalacağız ama her zamanki gibi son raddede....
    Açıkçası bu hafta 50 bini geçeriz gibi gözüküyor. Umarım bu cuma daha sert tedbirler gelir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Fed Tutanakları: 15 Mart toplantısında üyelerden sadece Cleveland Fed Başkanı Mester karara muhalefet etti, 50 baz puan faiz indirimi istedi

Fed Tutanakları, koronavirüs salgınının ekonomide, piyasalarda yol açtığı bozulmalar konusunda alarma geçildiğini ortaya koydu

Katılımcılar ABD ekonomisi için görünümün son derece belirsiz olduğunu dile getirdi

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    ABD dolari haric

Hickimse ABD dolarina dokunamaz. Butun dunya Amerikaya tapar

Ben haric
    Ahmet G. bey sizin de aklınız fikriniz piknik tüpüne kayıyor ama.
    Propan da dolarla satılır.
    Dolaylı olarak siz de ABD dolarına şey yapıyorsunuz.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

7.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Sn subcomponent yabancılara ölüm belgesi mi hazırlıyorsunuz?

Niye ki?!
    hayır ölüm belgesi hazırlamıyorum- zaten o belgeyi devletin memuru verebiliyor (veya özel hastanede olsa resmi doktor). ben veremem, kimseye veremem yerli yabancı fark etmeksizin.
    belge hazırlandıktan sonra başka raporlamalar için bana geliyor.
    ben yabancı müşteriler için bazı tıbbi rapor ve yayınlar hazırlıyorum. (en azından işimin bir kısmı bu, bu yüzden sürekli böyle belgeler görüyorum ölüm belgesi sadece bir çeşidi.)
    biyologum ben. senelerdir medikal sektörün çeşitli alanlarında çalışıyorum.

Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    ben kavga ettim.
    marketteki arkadaş "maskeniz yok size işlem yapamayız" vs dedi...
    "sen satmıyorsun, ben de evde maske üretmiyorum, . sizin vermeniz gerekiyor, market olan sizsiniz" dedim. hatta satışçı çocuğa "laf zamanı her ilçede 9bin tane şubemiz var demeyi biliyorsunuz, kurum olun da girişe bir paket maske koyun" da dedim.
    sonuç: bu tartışmayı duyan birisi getirdi verdi valla maske, o nereden buldu bilmiyorum.
    Sonuna kadar haklısınız ama orada kavga ettiğiniz kişi bile şu anda orda olmak istemiyordur. Adamın şirketi göndermediyse onun kendi cebinden para vermesini beklemeyesiniz. Emekçilere çok yüklenmeyelim bugünlerde. Patronu veya kartviziti bol ünvanlı biri gelirse onu asla affetmeyin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 748/996 İlkİlk ... 248648698738746747748749750758798848 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •