Sayfa 30/137 İlkİlk ... 2028293031324080130 ... SonSon
Arama sonucu : 1089 madde; 233 - 240 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1. sn. hkm,

Sizin dediğinize göre, eğer ben GMSTR fonu satın almışsam, elimdeki miktar kadar fiziki gümüşü bu kurumdan (ekstra bir ücret ödemeden) talep etme hakkına sahip olmam lazım. Eğer böyle bir hakka sahipsem sizin dediğiniz doğrudur. Fonun borsada satış fiyatının bankalardaki gram gümüş satış fiyatından yüksek olmasını normal karşılarım. Yok eğer böyle bir imkan yoksa, kusura bakmayın ama savınız geçerli değildir. Tabiri caizse yatırımcılar ütülmektedir..

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bu fonda alınan şey fiziki gümüş.Şimdi bir kuyumcuya gidin 1 kilo gümüş almayı deneyin,size normal fiyatın ne kadar üstünde fiyat verecekler görürsünüz.Gerçi şimdi kuyumcularda rafineriler de kapalı ya neyse))))))))Tanıdığınız kuyumcu varsa açın telefon sorun.Bu fonun yatırımcısı da fiziki gümüş isteyenler,o nedenle teb de kuveyttürkte falan gümüş hesabı açıp sanal gümüş yerine bu fonun fiziki takasta olan gümüşlerini tercih ediyorlar,bu nedenle bu fark oluşuyor.Bu karamsarlığın ve belirsizliğin olduğu dünyada bu da doğal geliyor bana.Şu anda fiziki gümüşe en yakın yatırım aracı GMSTR.

Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    sn. hkm,

Sizin dediğinize göre, eğer ben GMSTR fonu satın almışsam, elimdeki miktar kadar fiziki gümüşü bu kurumdan (ekstra bir ücret ödemeden) talep etme hakkına sahip olmam lazım. Eğer böyle bir hakka sahipsem sizin dediğiniz doğrudur. Fonun borsada satış fiyatının bankalardaki gram gümüş satış fiyatından yüksek olmasını normal karşılarım. Yok eğer böyle bir imkan yoksa, kusura bakmayın ama savınız geçerli değildir. Tabiri caizse yatırımcılar ütülmektedir..
    Sn dragon o zaman teb de kuveyttürkte gümüş yatırımı imkanı var ,neden bu fondan alıyorsunuz ki.Bakın fon fiziki fümüş teslimatını takasbanka tanımlayamayınca lot satamıyor arada marj oluşuyor.Fondan başka satıcı yok millet gümüş artar diye düşünüyor satmıyor.Siz yarın gene piyasa fiyatının yüzde 15 yukarısından yani net aktif değerinin en az yüzde 15 yukarısından yarın satma imkanınız var,birileri gelir alır.Fonun işleyişi böyle sn dragon ,ütülmemidir değilmidir bilemem ,ama geçen yazda aynı şey olmuştu.Net aktif değer 23.5 iken fon borsada 26 dan satılıyordu, o zaman da fonun elinde lot yoktu.

3. Gexendede boyle olmusti. Normalde nek aktif degerinin 10 kademe ustuemne hatay 5-7 kademe arasina yazar di finans. Niye simdi boyle. 22 lik kagidi kim.neden 26 dan alir. Buyuk.ihtimal kisa vadeli fiziki temin edemiyor fon. Kapalicarsi acilsin gorecem 22 lik kaidi 26 dan alanlari. burayi aglama duvarina cevirmeyin sonra

4. Ben de bunu anlamıyorum,fonun çıkış tarihi ve miktarı belli.Takasbankta saklaniyorsa bu gümüş sadece alıcı ve satıcıya göre sahiplikler değişir,ya da kimi zaman alıcı kendi olabilir.Yani habire kapalıçarşiya gitmesi vs.Anlamış değilim.
    Şu konuyu biraz daha açıklığa kavuşturabilir misiniz lütfen trade500 ?

5. Finas gümüş tedarik etmiş...
    Gösterge 23 ...24 kapadı açığı %5 kapadı....yarında kapar gibi....normal fiyata gelirde gümüş alırız inşl...

SM-J500F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by tortumlu Yazıyı Oku
    Finas gümüş tedarik etmiş...
    Gösterge 23 ...24 kapadı açığı %5 kapadı....yarında kapar gibi....normal fiyata gelirde gümüş alırız inşl...

SM-J500F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ama böyle saçmalık mı olur ya,bana durduk yerde %10 kaybettirdi.

7. 30 sayfa...okudum....

1-likidite sorunsalı var gibi...alsan alamıyon,satsan okumadım da satamayabilirsin de.....belki olabllir...çok sığ bir piyasa gibi algıladım.fiyat oluşumu sıkıntısı var sanki...(okuduklarımdan çıkarımım)

2-sayın hkm,inşallah haklı çıkar ve mutlu olur...

3-sonuçta gümüşte,altında BİR EMTİA....VE ALTIN İÇİN maalesef dünyada herkes uçacak diyor....herkes long....bu da beni çok rahatsız ediyor..(.elliot 5.dalga sonlarındayız gibime geliyor..)

yazan herkese teşekkür ederim...

Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    30 sayfa...okudum....

1-likidite sorunsalı var gibi...alsan alamıyon,satsan okumadım da satamayabilirsin de.....belki olabllir...çok sığ bir piyasa gibi algıladım.fiyat oluşumu sıkıntısı var sanki...(okuduklarımdan çıkarımım)

2-sayın hkm,inşallah haklı çıkar ve mutlu olur...

3-sonuçta gümüşte,altında BİR EMTİA....VE ALTIN İÇİN maalesef dünyada herkes uçacak diyor....herkes long....bu da beni çok rahatsız ediyor..(.elliot 5.dalga sonlarındayız gibime geliyor..)

yazan herkese teşekkür ederim...
    Herkes emtiada longta ama paralar hala borsalarda.O paralar borsalardan çıktıkça negatif faizlerin konuşulmaya başlandığı amerikan dolarına mı gidecek,emlağa mı gidecek,sıfır faizli bonolara mı gidecek)))))))) O kedi buraya gelecek.

Sayfa 30/137 İlkİlk ... 2028293031324080130 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •