Sayfa 407/1000 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507907 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,249 - 3,256 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VII

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Burası ciddi bir başlık dolar gayme hariç, hafızlık imtihanı bile yapılır burada?

Yahu, hic aramızda hafız var mı, sınav yapın derlerse zıçmayalım!
    Evet varsa aydınlatsın bizi,
    Dolar almak oruç bozar mı?
    TL'de kalan ataist midir?
    Altın almak svap mıdır?
    Mesela toplu halde dolar 4.90 duasına çıksak fena mı olur?

2. BDDK'nin döviz ve faiz kararları Resmi Gazete'de yayımlandı! İşte manipülasyon sayılacak işlemler
    https://t.co/qbtu76aWVq

Sıkıyönetim ilan edilmiş sözde yerseniz, sat sat dusmeyince alanları içeri alalım demişler herhal

3. Bu başlıkta yapılan yorum ve paylaşımların temel amacı doların yükselişini yerli yersiz sürekli gazlamak. Yükselişten çoğu forum müdavimi, memnuniyetini saklamıyor. Çoğunun pozisyonu dolarda. Kazandıklarını düşünüyorlar. Ancak bence çok kısa vade için kazanmış olsalar bile aslında , hepimiz büyük bir savaşı ekonomik dengemizi ve satınalma gücümüzü kaybediyoruz. Faturayı hep beraber çocuklarımızla birlikte ödeyeceğiz.
    Ne mi yapalım. Spekülatif kısa vadeli ve haksız kazanç peşinde olmayıp , hiç değilse ekonomik dengelerin bozulmasını seviç çığlıkları atarak kutlamayalım.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dolar/TL 7.2109

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5. Bu dolarin artisini saymiyorum. Bence yok hukmundedir.

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    yandaş medyaya böyle toplu talimat geldiyse yaklaşan cisim göründüğünden büyük galiba..

7 mayıs 2020 türk lirasına manipülatif saldırı

"nereden talimat geldiyse bütün haber siteleri yazının içeriğini kopyala yapıştır yapıp, direkt manşetten girmişler. acıyorum medyanın bu haline."

https://eksisozluk.com/entry/106715375
    Cevabı diğer başlığa yazmıştım

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Hala Türk Lirasına saldırı var yazıları görüyorum. Dünya'da bizim paraya karşı değer kazanmayan bir para birimi neredeyse yok iken, bunu yanlış ekonomi yönetimi yerine hala dış güçlere bağlayan zihniyet devam ettiği sürece bataklığın dibine inmeye devam ederiz. Zulu cedisi bile TL ye karşı değer kazanmış, neyin kafasını yaşıyorsunuz be.

7.  Alıntı Originally Posted by caner50 Yazıyı Oku
    Bu başlıkta yapılan yorum ve paylaşımların temel amacı doların yükselişini yerli yersiz sürekli gazlamak. Yükselişten çoğu forum müdavimi, memnuniyetini saklamıyor. Çoğunun pozisyonu dolarda. Kazandıklarını düşünüyorlar. Ancak bence çok kısa vade için kazanmış olsalar bile aslında , hepimiz büyük bir savaşı ekonomik dengemizi ve satınalma gücümüzü kaybediyoruz. Faturayı hep beraber çocuklarımızla birlikte ödeyeceğiz.
    Ne mi yapalım. Spekülatif kısa vadeli ve haksız kazanç peşinde olmayıp , hiç değilse ekonomik dengelerin bozulmasını seviç çığlıkları atarak kutlamayalım.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kimse dolarin artisindan mutlu degil, sadece millet parasini koruma derdinde.

Bir ikincisi de toplumsal muhalefetin en etkin yolu.

Bu dolar bunlari goturur.Insallah.

8. Şimdi desem ki yanlış ekonomik politika uygulandı, zaten faizin sebep değil sonuç olduğu yüz yıldır aşikarken dini dogmalar gereği bunun tersini savundular anlamsızca faizi düşürdüler, ekonomiyi güçlendirmek yerine yandaş müteahhitlerini güçlendirip kısa vadede avanta elde ettiler, tarımı ve hayvancılığı mahfettiler, üreticiyi bezdirdiler, avm üstüne avm açtılar tüketimi özendirdiler, tasarruf düşüncesini yok ettiler merkez bankasının rezervlerini har vurup harman savurdular, şimdi haftalık 15 günlük dolar bulmak için kapı kapı dolanıyorlar.

bu söylediğim manipülasyona girecek öyle mi?

Ama devletin ajansı yalan haber yapıp yandaş medyaya servis eder ve 50 milyona tv den radyodan sosyal medyadan gazeteden beynine çakarken manipülasyon olmayacak he mi?

Sayfa 407/1000 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •