Sayfa 430/1000 İlkİlk ... 330380420428429430431432440480530930 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,433 - 3,440 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Ayni sey degil , 1 yil vadeli bond bulursaniz 7.5 ~dan bulursaniz degerlendiri tabi, birde hazine kagidinda vergi yok, bond da ne oldugu belirsiz
    Hazinenin euro ve dolar cinsi tahvil ve sukuk ihraçların tahvillerinde işlem ve faiz gelirlerinde stopaj yüzde 10 şeklinde dünya gazetesinde haber vardı.
    Galiba haber yanlışmış...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hazinenin euro ve dolar cinsi tahvil ve sukuk ihraçların tahvillerinde işlem ve faiz gelirlerinde stopaj yüzde 10 şeklinde dünya gazetesinde haber vardı.
    Galiba haber yanlışmış...
    Haber yanlış değil.
    GİB vergi rehberinden:
    Saygılar.

3. US900123AW05 için işyatırım ve burganbankatan fiyat aldım. İşyatırım hesabım daha açılmadığı için burgandan alabilirmiyim diye baktım CDS yüksekken.

4 Mayıs İşyatırım günlük bültendeki satış fiyatı 102.1 Burganbank 102.5

12. Mayıs İşyatırım günlük bültendeki satıl fiyatı 101.1 Burganbnak 103.5!!!

O nedenle burgandan işlem yapmadım.

Sorum şu:İşyatırım ile çalışan varsa günlük bültendeki satış fiyatı ile fiili işlem fiyatı çok fark ediyormu? Hesabım açılmadığı için henüz bilemiyorum.

Eğer yakın fiyatlardan işlem geçiyorsa burgandaki fiyatlar çok yüksek CDS'in düşme riskine rağmen bekleyeceğim.

Ama işyatırımdaki fiyatlarda işlem yaparken farklılaşıyorsa o zaman bir kısmını burgndan da yapabilirim.

İşyatırımda hesabı olup eurobond işlemi yapmış forumdaşlar nedir durum?

Çok kaba hesabıma göre 23.000$ lık alım için 101.1 fiyat ile 103.5 luk fiyat arasında 805$ kupon faizi geliri farkı ve 526$ itfa tarihindeki ödeme farkı oluşuyor. 5 yıl sonunda 23.000$ için burganbankın teklifi 1331$ daha az getiri sağlıyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    US900123AW05 için işyatırım ve burganbankatan fiyat aldım. İşyatırım hesabım daha açılmadığı için burgandan alabilirmiyim diye baktım CDS yüksekken.

4 Mayıs İşyatırım günlük bültendeki satış fiyatı 102.1 Burganbank 102.5

12. Mayıs İşyatırım günlük bültendeki satıl fiyatı 101.1 Burganbnak 103.5!!!

O nedenle burgandan işlem yapmadım.

Sorum şu:İşyatırım ile çalışan varsa günlük bültendeki satış fiyatı ile fiili işlem fiyatı çok fark ediyormu? Hesabım açılmadığı için henüz bilemiyorum.

Eğer yakın fiyatlardan işlem geçiyorsa burgandaki fiyatlar çok yüksek CDS2in düşme riskine rağmen bekleyeceğim.

Ama işyatırımdaki fiyatlarda işlem yaparken farklılaşıyorsa o zaman bir kısmını burgndan da yapabilirim.

İşyatırımda hesabı olup eurobond işlemi yapmış forumdaşlar nedir durum?
    Sn. rxpu,

İşyatırım günlük bültendeki fiyatlar gösterge niteliğinde olup o fiyatlardan işlem olanağı bulunmamaktadır.
    Sorunuza cevap evet fark ediyor. Burada alıcı satıcı arasında organize bir piyasa yok. Bu nedenle siz alırken ben satsam şeklinde bir kapanış fiyatı oluşmuyor.

Linkte US900123AW05 kodlu bononun dünkü kapanışı 100.8 gözüküyor.

İş bankası da sitesinde 104.3'e aynı bonoyu satıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. rxpu,

İşyatırım günlük bültendeki fiyatlar gösterge niteliğinde olup o fiyatlardan işlem olanağı bulunmamaktadır.
    Sorunuza cevap evet fark ediyor. Burada alıcı satıcı arasında organize bir piyasa yok. Bu nedenle siz alırken ben satsam şeklinde bir kapanış fiyatı oluşmuyor.

Ben kabaca işyatırımın fiyatı da burgana yaklaşır mı yoksa arada yine de bir fark oluşur mu onu tahmin etmeye çalışmıştım.

Zira eğer arada önemli bir fark olmayacaksa burgandan almak ta başka avantajlar sunabilir.

Sizce günlük bültendeki 101.1 lik fiyat işlem anında 103.5'a ne kadar yaklaşabilir.

Bir diğer fenomen de burganbankın endikatif fiyatı 4 Mayısta 102.5 iken işyatırım 102.1 (bülten fiyatı) idi.

Aklımda şu soru da var: 12 Mayıs döviz mevduatımın dönüş tarihi idi, burgan o nedenle alım yapma ihtimalimin yüksek olduğunu düşünerek makası açmış olabilir mi? İşyatırım 101.1 (bülten) burgan 103.5

Yoksa o anki piyasa koşulları o fiyatı mı oluşturdu. Zira müşteri temsilcisi ben fiyata müdahale etmiyorum diyor. Fiyatı hazine veryormuş. Eğer söylediği doğru ise hazine benim o gün döviz mevduatımın dönüşü olduğunu bilemez.

Evet bu tezgah üstü bir piyasa olduğu için dikkat etmek gerekli. Ama bankaların fiyatlama yaparkenki dinamiklerini hala tam çözemedim. Pazarlama taktiği mi yoksa gerçekten bir piyasa dinamiği sonucu bir fiyatlama mı oluşuyor?

Yoksa ikisinin bir karışımımı mı?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,317

Saat 14,30 da Matriks Isbank eurobond verileri

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,317

Bu da Ziraat
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. rxpu,

İş bankası da sitesinde 104.3'e aynı bonoyu satıyor.
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben kabaca işyatırımın fiyatı da burgana yaklaşır mı yoksa arada yine de bir fark oluşur mu onu tahmin etmeye çalışmıştım.

Zira eğer arada önemli bir fark olmayacaksa burgandan almak ta başka avantajlar sunabilir.

Sizce günlük bültendeki 101.1 lik fiyat işlem anında 103.5'a ne kadar yaklaşabilir.

Bir diğer fenomen de burganbankın endikatif fiyatı 4 Mayısta 102.5 iken işyatırım 102.1 (bülten fiyatı) idi.

Aklımda şu soru da var: 12 Mayıs döviz mevduatımın dönüş tarihi idi, burgan o nedenle alım yapma ihtimalimin yüksek olduğunu düşünerek makası açmış olabilir mi? İşyatırım 101.1 (bülten) burgan 103.5

Yoksa o anki piyasa koşulları o fiyatı mı oluşturdu. Zira müşteri temsilcisi ben fiyata müdahale etmiyorum diyor. Fiyatı hazine veryormuş. Eğer söylediği doğru ise hazine benim o gün döviz mevduatımın dönüşü olduğunu bilemez.

Evet bu tezgah üstü bir piyasa olduğu için dikkat etmek gerekli. Ama bankaların fiyatlama yaparkenki dinamiklerini hala tam çözemedim. Pazarlama taktiği mi yoksa gerçekten bir piyasa dinamiği sonucu bir fiyatlama mı oluşuyor?

Yoksa ikisinin bir karışımımı mı?
    Günlük bülten sadece araştırmaya dayalı bir pazarlama aracı. Oradaki fiyatlara yakın fiyat hiç piyasada oluşmadı. Dediğim gibi bloomberg ekranında sohbet ile oluşan bir piyasa yani pek organize değil. Elbette istisnaları var. En azından son dönemlerde likidite yok denecek kadar az.

Ekranda gördüğüm kadarıyla 4 Mayısta Burgan iyi fiyat vermiş. Belki de kendinden satacak. Bazen aldık diyorlar. Piyasada işlem geçmeden alıyorlar.

Fiyata müdahale pek olmaz diğer yandan size her gün fiyatlama yapmaları bile bu ortamda iyi. Bankaların fiyatlama yaparkenki dinamikleri tamamen traderın başarısı gibi geliyor. İnanın biz otursak ekrana daha iyi fiyatlı buluruz ama oradan miktar sınırı oluyor.

Gavurlar ile biz doğrudan iletişimde olsak daha iyi fiyata alırız ama orada da ölçek problemi olur.
    Biz 100k almak isteriz onlar 2000k satmak ister Muhtemelen sizde de aynı ölçek sıkıntısı oluşmuştur.

Sayfa 430/1000 İlkİlk ... 330380420428429430431432440480530930 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •