Sayfa 401/1002 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    En kötü stop olursunuz, altın hızlı düşmeye başlarsa gldtr makası açacak, o zaman ne olacak peki.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O fark normal zaman 2 kademe ise en kötü zaman 10 kademeyi geçmez.. Başkalarının anlayabilceği dilde anlatırsak normal zaman binde 0,2 ise volatil zaman 0,5 i geçmez.. Kozaa ve kozal a gelirsek biste satış gelmesine bağlı olarak düşmesini bıraktım bu şirketlerdevletin kontrolüne geçmeden aynı gruptaki bankasyanın tahtası kapandı.. Şimdi siz kozal ve kozaa şirketlerinin yarın fetö ile bağlantısı bahane edilip tahtasının kapanmayacağının, bu hisselerini taşıyanların terörist ilan edilmeyeceği konusunda endişe taşımıyor musunuz? Şahsen kozalı 10 tl iken almadım bugün 75 lira.. 1000 lira edeceğini bilsem gene almam..

2.  Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    O fark normal zaman 2 kademe ise en kötü zaman 10 kademeyi geçmez.. Başkalarının anlayabilceği dilde anlatırsak normal zaman binde 0,2 ise volatil zaman 0,5 i geçmez.. Kozaa ve kozal a gelirsek biste satış gelmesine bağlı olarak düşmesini bıraktım bu şirketlerdevletin kontrolüne geçmeden aynı gruptaki bankasyanın tahtası kapandı.. Şimdi siz kozal ve kozaa şirketlerinin yarın fetö ile bağlantısı bahane edilip tahtasının kapanmayacağının, bu hisselerini taşıyanların terörist ilan edilmeyeceği konusunda endişe taşımıyor musunuz? Şahsen kozalı 10 tl iken almadım bugün 75 lira.. 1000 lira edeceğini bilsem gene almam..
    Artık devlete geçti ve bilançolarına bakarsanız kasa dolu. Neyse konu çok uzadı kimseye yatırım tavsiyesi verecek halimiz yok, incelemek gerekir, dileyen dilediğini yapar. Gldtr de sonuçta bir yatırım aracı.

3.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Artık devlete geçti ve bilançolarına bakarsanız kasa dolu. Neyse konu çok uzadı kimseye yatırım tavsiyesi verecek halimiz yok, incelemek gerekir, dileyen dilediğini yapar. Gldtr de sonuçta bir yatırım aracı.

Evet gld tr altın fiyatına yüzde 100 e dayalı bir hisse senedir ama kozaa ve kozal değildir.. Bu kadar basit..

Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Afaki bir gün olarak 1 Aralık 2011 tarihini secmistim.o günkü gldtr değeri ile bugünkü değeri arasındaki oran neredeyse yüzde yüz gram altının o tarihlerdeki oranını verdi.
    Ama marjin piyasa koşulları gereği açılıp kapanması konusunu test etmedim.
    Arkadaşlar GLDTR hisse tarzı işlem görür.Fon al sat yapmasa da sen ben al sat yapıp fiyatı oluşturuyoruz.Banka mı bu kafasına göre marj koysun.Şu anda piyasada altın alım satımı için en uygun enstruman haline geldi.Ha alıcısı çoğalacaktır satıcısı azalacaktır yakında daha evvel yazdığım gibi GMSTR usülü alımda daha pahalı fiyatlar oluşacaktır.Bu hafta millet uyanmadan alım için en uygun zamanlar.Bayram sonrası altın almayı düşünenler için en uygun enstruman GLDTR,kıymetini bilmek lazım.

5.  Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    Evet gld tr altına yüzde 100 e dayalı bir hisse senedir ama kozaa ve kozal değildir.. Bu kadar basit..
    Tamam sen öyle diyorsan öyledir.

GLDTR bir fon kozaaltınla falan uzak yakın kıyası olmaz.Kozaaltın neticede bir şirket.Bu fonun takasbankta kuruşu kuruşuna hesabı bilinen altınları var.Banka kasasında altın var,karşılığında altıına dayalı banknot çıkarmış size satıyor gibi düşünülmeli.Aslında tam 1970 öncesi altına dayalı rezerv para sistemini uyguluyor)))))))) Yani dünyadaki en mantıklı para sistemi.

Ben size olacağı diyeyim,millet bu GLDTR ye uyanacak yakında GMSTR gibi yukardan fiyatlanmaya başlayacak.Kıymetini bilmek lazım.Dünya kadar günlük altın alım satımı yapan var,bu fonda bile tortumlu arkadaş o işi yapıyordu.Onlar artık marj iyice açılana kadar sadece burda o işlemi yapabilir.Ama sanmam ki artık o işler devam etsin,bu da GMSTR gibi pahalı işlem gören bir fon olacak.

Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    Tabi ki alınır..bütün aracı kurumlarda hesabım var böyle bi sorunla karşılaşmadım
    Elbet ben de hiç sorun yaşamadım GLDTR bildiğin hisse gibi işlem görüyor,hisselerde ne yapabiliyorsan bunda da aynı olay var.

Sayfa 401/1002 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •