Sayfa 124/1001 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224624 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 985 - 992 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,762
    Bu daha güzel,

Böyle dememiştim ama, idare edeceğiz artık.

Atmak : Kargo
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

2.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Bu daha güzel,

Böyle dememiştim ama, idare edeceğiz artık.

Atmak : Kargo
    valla abim; eşgalin belli değil..adresin belli değil..nasıl gönderelim yaw.. en iyisi senin yolun düşerse beklerim ereğliye.

3.  Alıntı Originally Posted by cüneytt Yazıyı Oku
    peyniri evde kendimiz yapıyoruz...10 kilo sütten 1.10 kg. çıkıyor...suyunu da akşamları 1 küçük bardakta içiyoruz..iyi oluyor. burda sütün kilosu 3 lira...10 kilosu 30 lira... peynir orjinal oluyor.

mayasız 5 dakkada yapıyor..tarifini isteyen olursa hanımdan öğrenip yarın atayım.
    Üstadım o peynir özellikle benim gibi peynir hastalarını kesmez. Peynir dediğin o ağır kendine özgü hayvansal tadı ve kokuyu içerecek. Sütün yağını ağzında hissedeceksin. O peynirler de pek bulunmuyor artık piyasalarda. Bütün üreticiler ucuza kaçıyor. Hepsi bol tuzlu tatsız maliyeti düşürülmüş, yağı alınmış, üretim süreci kısaltılmış peynirler. Yukarıda bi arkadaş doğruluk demiş. Bazen A101 e gelir doğruluk. Oradan aldığımda hiç beğenmemiştim. Onun için doğruluğun damağımda kötü bir izlenimi vardır. Bilenler bilir İstanbul'da Pelit'in çikolata müzesi var, Esenyurt'ta. Elinizden öper benim 5 yaşındaki çocuğa söz vermiştim. Fatihayı ezberle seni çikolata müzesine götüreyim diye. Neyse bir sürü ıvır zıvır şarkı şiir vb. ezberleyen çocuğa zar zor Fatihayı ezberletebildik. Ocak ayında da söz gereği hanımı da alıp gittik oraya. Pazar günleri açık büfesi de var. Müze ücreti dahil açık büfenin ücreti kişi başı 110 lira, çocuk için da 55 lira. Piyasadan yüksek ücreti, çeşitleri de çok fazla değil ama yiyeceklerin hepsi son derece kaliteli. Öyle açık büfelerdeki gibi ucuza kaçılmış şeyler değil. Neyse peynir konusuna geleyim. Çok lezzetli peynirler var. Ama bir tanesi aman Allahım efsane birşey. Benim gibi peynir hastası birisinin yıllardır arayıp da bulamadığı o müthiş aroma, tat, ağızda kayganlık, yoğunluk, lezzet hepsi bu peynirde. Yok böyle bir şey diyeyim anlayın işte. Hemen garsonu çağırdım şu peynir ne marka diye sordum. Abi o Kaanlar tulum dedi. Neyse oradan ayrıldım geldim eve ama o tat bir türlü gitmiyor ağzımdan. Sonra Büyükçekmece, Beylikdüzü ve Esenyurt'ta bilindik tüm AVM ve büyük hiper-süper marketleri taramaya başladım, yok, hiç bir yerde bulamadım, son umut güzergahtaki Büyükçekmece Metro markette bulabildim. 500 gramı o tarihte 45 liraydı. Aldım ama ne yalan söyleyeyim çok pahalı geldi. Şimdi bu zamlardan sonra kim bilir kaç liradır. Bi daha alamadım. Hem bulunması zor, hem de benim gibi hergün kahvaltıda ekmeksiz 200 gram peynir yiyen biri için oldukça pahalı. Ama diğer Erzincan tulumları, İzmir tulumları, şavaklar, Bergamalar, mihaliçler, kelleler, divrik obruklar, deri tulumlar, eski yeni kaşarlar bir yana bu peynir bi yana.

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Su peynirden tattiniz mi nasil bir peynir?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3

Ahmetg Guest

7. bizim burda obruk peynirinin kilosu 80-90-100 lira arası gidiyor. dünyada rokfora rakip diyorlar...fransızlar geldi inceleme yaptı burdaki mağarada...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by cüneytt Yazıyı Oku
    bizim burda obruk peynirinin kilosu 80-90-100 lira arası gidiyor. .
    Bunu dediğiniz iyi olmadı.

guneysu gelir birazdan adresini vermeye.

Sayfa 124/1001 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •